ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami/wybór płynu
  • Mike
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 października 2012, 15:14
    Lokalizacja: Wielkopolska

    Problem z soczewkami/wybór płynu

    autor: Mike » 01 października 2012, 15:20

    Witam! Na wstępie chciałbym prosić o UWAŻNE I DOKŁADNE przeczytanie mojego posta/pytania, także o pomoc, będę bardzo wdzięczny, bo mam dosyć duży problem.

    Soczewki kontaktowe - miesięczne: CIBA VISION AIR OPTIX AQUA, 6 SZT. w opakowaniu, do tego płyn bausch&lomb Renu Multi Plus 360 ml.

    Mój problem? - soczewki kontaktowe noszę już od około półtora roku, nigdy nie były dla mnie tak komfortowe jak okulary, które noszę codziennie po przyjściu ze szkoły (tam tylko soczewki). Kwestia wygląda tak, że soczewki mogę nosić około 4-5h bezproblemowo, wygodnie, chociaż praktycznie nigdy nie mogę zapomnieć, że mam je na oku, zawsze coś odczuwam. Nie jest to jednak zbyt kłopotliwe dopóki czas od nałożenia ich jest jeszcze całkiem krótki. Po wspomnianych jakichś 4 godzinach, czasami trochę dłużej, zależnie od dnia (?) zaczynam się czuć trochę niekomfortowo, mrużę oczy, pocieram je, bo cały czas coś mi przeszkadza. Nie dość, że nie wygląda to niezafajnie mówiąc delikatnie, to jeszcze utrudnia mi skupianie się na lekcjach,

    NIE WYOBRAŻAM SOBIE gdybym miał soczewki nosić cały dzień, przykładowo zakładane o godzinie 7.30, zdejmowane 22. Wszelkie sztuczne światło jak np. te od monitora komputera, TV (tu już mniej) też w sposób oczywisty przeszkadza, jestem w stanie przy kompie spędzić max pół godziny, potem strasznie mrużę, oczy, nie mogę zwyczajnie wytrzymać. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy nosicie swoje soczewki, jesteście wytrzymać w nich cały dzień bez ściągania? U mnie każde wyjście na dwór, jakiś mocniejszy wiatr, słońce też sprawia wspomniane mrużenie, najchętniej w takim momentach wyciągnąłbym je.

    Stosowane czyszczenie mechaniczne, płyn zmieniany także codziennie. Ogólnie wydaje mi się, iż dbam o nie nie najgorzej, jedyne co mogę sobie zarzucić, to, że czasami używam ich za długo - np miesięczne 34 dni i nie do końca wygląda to tak. Hm, cóż, dopiero niedawno dowiedziałem się, że ten miesiąc liczymy od momentu otwarcia blistru, nie tyle, ile używamy. Tzn. u mnie wygląda tak, iż zapisuję sobie w kalendarzu dni kiedy je noszę, potem zliczam, 30 dni i zostają wyrzucone (bo np. na łikendy są rzadko zakładane, czyli wtedy leżą w pojemniczku) - nie 30 dni od otwarcia! Myślę jednak, iż NIE MOŻE to być główną przyczyną moich problemów, bo już po około 7 DNIACH po otwarciu nowej pary soczewki przestają być jakby świeże, nosi się tak jak opisałem na początku (zapomniałem dodać, iż takie pierwsze kilka dni noszenia soczewek kontaktowych od otwarcia blistra jest wyborne - myślę, że mógłbym nosić z 8 godzin i dłużej).

    Kończąc już proszę o rady, co robić? Nie chcę odpowiedzi - po co się męczysz skoro są dla Ciebie niewygodne do noszenia, po prostu czuję się 'zewnętrznie' lepiej nosząc soczewki, nie okulary:) Teraz kończy mi się płyn Renu Multi Plus, może zmieniać na inny (moja kolejna już butelka)? Soczewki dopiero drugie opakowanie, tzn. drugie 6 sztuk jestem dopiero w połowie - czyli jedną partię 6 sztuk zużyłem w rok, trochę faktycznie oszczędzając, ale pomijając łikendy na mój sposób wychodzi, że jedna para starcza na dwa miesiące.
    I NAJWAŻNIEJSZE - moja wada bardzo spora, bo -5 prawe oko mniej więcej, -4,5 lewe (piszę z pamięci) - faktyczna wada jest trochę mniejsza, bo mam też astygmatyzm - nie noszę soczewek specjalnie dopasowanych do tej choroby (dioptrie), tylko mam wyrównane to cylindrami!! Co oczywiście przekłada sie na minimalnie mniejszą ostrość (w okularach widzę trochę lepiej, bo tam mam idealnie dopasowane).
    Czyli podsumowując składa się trochę na te problemy, prosiłym o jakieś konkretne rady, co by mogło mi pomóc, czy inwestować w te specjalne soczewki (sferyczne bodajże?) czy wybierać teraz inny płyn - to szczególnie, bo już muszę zamawiać?
    Pozdrawiam, LICZĘ NA ODPOWIEDZI!

    //ed: dodam tylko, że u specjalisty byłem, w moim małym mieście wygląda to tak, że soczewki nosi się jak nie przeszkadzają, jak zaczynają uwierać powinienem ściągnąć - tak też wyglądały całe testy przed pierwszą próbą, po prostu dostałem parę do domu i miałem lekarzowi dać znać czy wszystko ok.

    [ Dodano: 2 Październik 2012, 21:23 ]
    UP,
    chociaz jakas porada dotyczaca plynu, naprawde chcialbym dokonac jakiejs zmiany i wyprobowac cos nowego - ktos/cos poleci? bede baardzo wdzieczny, prosze o szybka porade!

    [ Dodano: 11 Październik 2012, 14:26 ]
    upne
    Ostatnio zmieniony 01 października 2012, 15:22 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 08 listopada 2012, 13:40

    Najlepiej byłoby korzystać z płynów jakie zaleca producent,często są już w zestawie z soczewkami. Jednak co do samego wyboru,to jest ona bardzo szeroki w zależności czesto od budżetu jaki posiadasz.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości