ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Jakie wybrać soczewki?
  • mskmucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 19:11
    Lokalizacja: polnoc

    Jakie wybrać soczewki?

    autor: mskmucha » 14 sierpnia 2012, 19:19

    Witam,

    Dzisiaj po 6 latach noszenia okularów, udałem się do specjalisty w celu dobrania soczewek. Po wykonaniu odpowiednich badań, dał mi kartkę z wynikiem:
    OP -2,0 Cy -1,0 (ew. -0,75) oś 60
    OL -1,5 Cy -1,0 (ew. -0,75) oś 120

    BC 8,7-8,9
    (nie wiem czy to z tych danych wynika, ale mam astygmatyzm).

    I z tą kartką wysłał mnie do sąsiedniego sklepu w celu zakupu soczewek. Tam jedyną propozycją były soczewki:
    PROCLEAR TORIC -1,50/-0,75 120 8,8 (3 szt)
    PROCLEAR TORIC -2,00/-0,75 60 8,8 (3 szt).

    Do tego momentu wszystko gra, póki nie usłyszałem ceny: prawie 300zł i termin realizacji: od 1.5 tygodnia do 2 miesięcy!

    Dlatego postanowiłem zrezygnować i poszukać czegoś na własną rękę.

    Teraz kieruję pytanie do Państwa, jako specjalistów. Możecie polecić jeszcze soczewki innej firmy? Tak, aby odpowiadały moim parametrom? Dodam tylko, że takie opakowania, za które krzyknęli sobie 300zł, znalazłem na [nazwa - regulamin] za 75zł jedno z czasem realizacji 5-10dni - to już bardziej mi odpowiada.

    Z góry dziękuję za fachową pomoc i przepraszam jeśli coś niejasno opisałem.
    Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2012, 19:20 przez mskmucha, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2012, 21:35

    mskmucha pisze:udałem się do specjalisty w celu dobrania soczewek. Po wykonaniu odpowiednich badań, dał mi kartkę z wynikiem:
    OP -2,0 Cy -1,0 (ew. -0,75) oś 60
    OL -1,5 Cy -1,0 (ew. -0,75) oś 120

    BC 8,7-8,9
    Soczewki podczas prawidlowego doboru powinny zostac zalozone na oko, powien byc Pan nauczony zakladania, sciagania, zasad higieny, pielegnacji.

    Z tego zapisu z przykroscia mozna stwierdzic jedno - NIKT Panu soczewek nie dobral. Albo prosze udac sie do tego samego by zalozyl konkretne soczewki na oko lub poszukac kogos kto to uczyni prawidlowo. Skad pewnosc ze ta a nie inna soczewka prawidlowo zachowa sie na oku?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • mskmucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 19:11
    Lokalizacja: polnoc

    autor: mskmucha » 14 sierpnia 2012, 22:49

    Okulistka wręczając tą karteczkę, powiedziała, żeby zamówić soczewki w sąsiednim sklepie, a następnie jak je odbiorę udać się do niej, żeby przy niej je założyć/ściągnąć. Czyli tak czy siak, muszę je kupić. Mając do wyboru wydać 300zł i czekać nawet 2 miesiące, a zakupić samemu przez internet za 150~zł i czekać max. 5 dni, wiadomo, że wybiorę te drugie rozwiązanie.

    Co jeżeli soczewki "nie będą" pasować? Sklep (bez różnicy czy ten na miejscu, czy internetowy) na pewno ich z powrotem nie przyjmie. Także będę tak kupował aż w końcu trafię na odpowiednie?
    Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2012, 22:50 przez mskmucha, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2012, 23:19

    To w cenie badania powinien specjalista zaoferowac soczewki. Oczywiscie ze nie zwroci nikt pieniedzy za otwarty i uzywany produkt.

    radze udac sie do specjalisty, ktory zalozy soczewki i sprawdzi jak dana soczewka zachowa sie na oku
  • mskmucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 19:11
    Lokalizacja: polnoc

    autor: mskmucha » 15 sierpnia 2012, 00:21

    LEMUR pisze:radze udac sie do specjalisty, ktory zalozy soczewki i sprawdzi jak dana soczewka zachowa sie na oku
    Tak też zrobię. Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi i fachową pomoc - człowiek pierwszy raz to robi, także nie ma pojęcia jak fachowa obsługa w tej kwestii powinna wyglądać.

    Temat uważam za wyczerpany, także żeby nie robić bałaganu można go zamknąć (o ile jest to stosowane na Państwa forum).

    Pozdrawiam.
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 24 września 2012, 10:07

    Jeśli pójdziesz do specjalisty,to nie ma obawy- doradzi i pomoże,pod warunkiem że będzie to dobry specjalista. Za używany produkt nikt nie zwróci pieniędzy,ale jeśli soczewki będą dobrze dobrane to nie ma się czego obawiać
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 05 października 2012, 14:39

    Witam serdecznie mam pytanko do specjalistów :spoko: chciałabym się zapytać ponieważ mam astygmatyzm w lewym oku 2 w prawym 0,75 i dość sporą nadzwroczność, okularów nie nosiłam dość długo dopiwro w wieku 23 lat założyłam ale jakoś mi ciągle niewygodnie i czuje sie jakbym była w akwairium :) mam pytanie czy soczewki nie byłoby lepszym rozwiazaniem? jakie są najlepsze? Czy jest ktoś na forum kto nie potrafi się przyzwyczaić do szkieł///// :boks: ja mam dość walki znimi.. doradzice co mam robić :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 października 2012, 16:40

    Mam pytanie dotyczące Acuvue Oasys. Soczewka dostępna jest w 2 krzywiznach : 8,4 oraz 8,8. I jest nowszą wersją Acuvue Advance, którą to obecnie noszę w krzywiźnie 8.7. Czy w takim razie, gdybym chciał przestawić się na Acuvue Oasys, powinienem zamówić krzywiznę 8.8? 8,4 na pewno będzie za ciasna. Może ktoś z forum miał podobną sytuację? Czekam na odpowiedzi!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 08 listopada 2012, 13:31

    Witam na forum. Przede Wszystkim jak w powyższych postach: najpierw zalecałbym udac się do lekarza zanim zamówisz soczewki i dokładnie jego wypytać,tak aby nie okazało się potem,że krzywizna jest zła.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości