ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Proszę o pomoc: Zaczerwienienie oka od noszenia soczewek
  • namarien
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 lipca 2012, 11:31
    Lokalizacja: Warszawa

    Proszę o pomoc: Zaczerwienienie oka od noszenia soczewek

    autor: namarien » 16 lipca 2012, 19:00

    Hej!
    Noszę miesięczne soczewki kontaktowe od dwóch lat, ale od dwóch miesięcy mam uporczywy problem. Mianowicie, gdy tylko założę soczewki lewe oko robi się mocno zaczerwienione i boli. Oczywiście odstawiłam soczewki, po czym dowiadując się, że od leków hormonalnych mam wysuszone oko, również je odstawiłam i nawilżałam kroplami. Po tygodniu założyłam szkła i znów po 4 h oko zaczerwienione. Powtarzałam taką tygodniową przerwę jeszcze parę razy (i nawet dłużej dawałam oczom odpocząć), ale problem nie ustawał. Jeszcze inny okulista zdiagnozował mi zapalenie spojówki - tydzień leczyłam się antybiotykiem Dicortineff i przemywałam oczy NaCl, ale problem się nie rozwiązał. Na dodatek, starałam się zachować higienę szkieł, zmieniałam na nowe pudełka i wkładałam nowe szkła. Problem i tak pozostaje. Nie sądzę, żeby to była alergia, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam.
    Podsumowując: zaczerwienione oko i ból.
    Zespół suchego oka? Starcie rogówki? Sama już nie wiem, przejrzałam prawie wszystkie informacje. A może po prostu zrobić o wiele dłuższą przerwę od noszenia soczewek?

    Czy ktoś może wie, co to może być? Noszenie okularów jest dla mnie bardzo uporczywe i nie chcę na zawsze odstawiać szkieł kontaktowych :(
    Może ktoś zna jakiegoś dobrego okulistę w Warszawie, który specjalizowałby się w takich problemach?

    Pozdrawiam!
    Ostatnio zmieniony 16 lipca 2012, 19:02 przez namarien, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 25 lipca 2012, 00:34

    Rozumiem, ze soczewki (rodzaj i moc) byly dobrane przez specjaliste?
    Adek
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 lipca 2012, 11:49

    Być może problem tkwi w niedopasowaniu krzywizny i średnicy do rozmiaru twojej rogówki lub w materiale soczewki, który Ciebie uczula.
    Napisz jakie nosisz soczewki, jakie są ich moce i krzywizna. Ja np. ze względu na moją już dość wysoką wadę nie mogę nosić Acuvue Oasys, bo mają krzywiznę 8.4 i są za ciasne. Ostatecznie pasują na mnie tylko i wyłącznie krzywizny 8.6 ; 8.7 w zestawieniu ze średnicą 14.2 lub 13.8. I te parametry jest w stanie dobrać tylko i wyłącznie dobry okulista lub optometrysta (z doświadczenia wiem, że optometryści przykładają się do tego bardziej).

    Jeszce jedno. Oko, z tego co zaobserwowałem na sobie, zmienia się. Kiedyś najlepszymi soczewkami na świecie dla mnie były Biofinity 8.6 DIA 14.0. No właśnie, do czasu kiedy albo producent coś spieprzył w produkcji albo po prostu oko przy krótkowzroczności mi się ciut rozciągnęło. Niemniej jednak nie mogę ich nosić bo miałem dokładnie takie same objawy jak Ty + permanentne kłucie w oku i wrażenie za ciasnych soczewek.

    Ostatecznie zwróć uwagę na alergie. Większość osób myśli, że nie może nosić soczewek bo ich oczy są w jakimś stopniu "wyjątkowe". A to nieprawda. Czasami wystarczy kupić sobie kropelki do oczu przeciwalergiczne i śmiało śmigać w soczewkach bez irytujących "dokuczliwości". [/b][/b]
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 08 listopada 2012, 13:44

    Zgadzam się z powyższą opinią,często takie objawy wskazują na niedopasowanie krzywizny i stąd może występować zaczerwienienie lub też jest to wynik alergii,na to też warto zwrócić uwagę.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości