ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Rozmazany obraz
  • Niebieska
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 lipca 2012, 16:29
    Lokalizacja: Szczecin

    Rozmazany obraz

    autor: Niebieska » 03 lipca 2012, 16:35

    Witam,

    Kilka miesięcy temu okulista wypisał mi soczewki (-1,-1). Na początku miałam problem, źle widziałam z bliska a doskonale z daleka, gdy miałam je założone. Sądziłam, że oczy mi się przyzwyczają, ale po kilku miesiącach, ten problem dalej wystepuje. Czy to mogą być źle dobrane soczewki? Możliwe jest, że soczewki mogą być za duże (spotkałam się z takim stwierdzeniem)?

    Pozdrawiam
  • karambazielona
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 29 maja 2010, 21:22
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: karambazielona » 26 lipca 2012, 08:22

    Jakiej marki masz soczewki?
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 24 września 2012, 10:08

    Podaj więcej szczegółów,a poza tym jeżeli ten wspomniany dyskomfort utrzymuje się przez dłuższy czas,to faktycznie lepiej będzie umówić się na wizytę u specjalisty,w końcu chodzi o zdrowie Twoich oczu.
  • ikop
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 24 stycznia 2013, 18:49
    Lokalizacja: Bielsko-Biała

    autor: ikop » 24 stycznia 2013, 18:58

    Mam podobny problem. Kilka godzin temu założyłam swoje pierwsze soczewki (Oasis firmy J&J), dostałam takiej samej mocy jak okulary, czyli -3 na lewe i -3,25 na prawe. No i wracając do domu samochodem byłam zachwycona, widziałam w nich dużo lepiej niż w okularach. Problem zaczął się w domu. Najpierw oglądając TV z niepokojem zauważyłam że napisy są lekko nieostre. Sięgnęłam więc po książkę i jest tak samo. Próbowałam przysuwać ją bliżej dalej, bez zmian. W końcu otworzyłam komputer i ku mojemu przerażeniu odkryłam, że nie będę w stanie w tych soczewkach pracować (trochę czasu w pracy spędzam przed komputerem). Chyba że z czasem coś się zmieni, może oczy muszę się po prostu przyzwyczaić? Czasem, gdy mrugnę oczami, albo pomasuję lekko powieki to na chwilę widzę ostro, ale za moment znów nieostro, tak jakby ostrość mi uciekała. Teraz piszę tego posta w soczewkach, ale już czuję że zaczyna mnie boleć głowa od ciągłego mrugania oczami i wysilania wzroku. Chciałam Was prosić o radę, bo nie wiem co mam robić..
    Iwona
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2013, 19:34

    ikop pisze:Chciałam Was prosić o radę, bo nie wiem co mam robić..
    udac sie do specjalisty, ktory je do dopasowal i powiedziec mu o tym.
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 14 lutego 2013, 09:45

    Przez jak długo utrzymuje się taki efekt oraz poczucie dyskomfortu? Nie wiem na ile wątek jest jeszcze aktualny,jednak ja ze swojej strony udałbym się do lekarza specjalisty jeśli ten stan trwa już ponad tydzień,nie ma na co czekać dłużej.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości