ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Nieprofesjonalna prośba
  • spamsnp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 maja 2012, 10:57
    Lokalizacja: waw

    Nieprofesjonalna prośba

    autor: spamsnp » 03 maja 2012, 11:00

    Witam,

    Wiem ze wszyscy odeślecie mnie do specjalisty kiedy zadam to pytanie. Wyjaśniam jednak że u takiego byłem kiedyś i jedyny co zrobił to sięgnął po tabele której ja niestety w domu nie posiadam. Chodzi o dobranie parametrów szkieł kotaktowych na bazie recepty ze szkieł okularowych.

    OP. -4,25 cylinder -0,5 oś 25
    OL. -4,25 cylinder -0,75 oś 167

    Kiedy pytałem o soczewki kontaktowe otrzymałem informacje ze bedziemy dobierać raczej sferyczne niż toryczne z racji małego cylindra i problemu ze stopniami bo są co 5. Więc szanowne forum, wiem że będziecie mnie za to ganić a jednak poproszę o pomoc w dobraniu szkieł. Zawsze nosiłem Boush ale z tego co wiem wycofuja je na chwile obecna więc moze jakiś ekonomiczny zamiennik Optix ?
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 13 maja 2012, 12:38

    Kiedyś to ludzie używali monokle albo posługiwali się lupami, jeśli Twój lekarz zamiast wziąć się za porządne badanie i dobranie szkieł kontaktowych spojrzał jedynie w tabelę, to trzeba było od niego uciekać i to daleko. Jeśli nosi się soczewki to kontrolna wizyta i tak obowiązuje co 6 miesięcy. Poszukaj dobrego okulisty lub optometrysty który porządnie dobierze szkła. Ja mam na jednym oku cylinder 0,75 i noszę na nim soczewkę toryczną ponieważ nie udało się skorygować zwykłą sferyczną. Oś w tym przypadku też nie jest problemem, ale tego nie da się wyczytać z tabeli, to tak jak wróżenie ze szklanej kuli. Idź tam, gdzie możesz otrzymać soczewki próbne. Niech porządnie Ci je dobiorą.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2012, 21:02

    Jak pisze Daisy
    wejdz sobie moze na strone www.airoptix.pl - teraz jest promocja fajna, ze badanie + soczewki + zestaw jest taniej u specjalistow bioracych udzial w akcji. Kupony mozna drukowac do konca maja, wazne sa do konca wrzesnia
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 20 czerwca 2012, 10:22

    Generalnie rzecz biorąc to promocji należy szukać w dobrych sklepach,internetowych salonach optycznych gdzie kupimy je znacznie taniej a sam wybór również mamy o wiele większy.
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 14 lutego 2013, 09:57

    To fakt,zamawiając przez internet możemy kupić znacznie taniej,tym bardziej teraz kiedy są promocje. Jednak w przypadku autora,to lekarz poszedł na łatwiznę i spojrzał jedynie w tabelę co okazało się błędne,radze zmienić specjalistę.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość