ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
soczewki kolorowe
  • sinies
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 grudnia 2011, 14:41
    Lokalizacja: Poznań

    soczewki kolorowe

    autor: sinies » 23 marca 2012, 16:47

    Witam. Kilka tygodni temu zdecydowałam się na zakup soczewek kolorowych, dobrane zostały przez specjalistę. Na co dzień od jakiegoś czasu noszę okulary OL i OP +0,75, ale w związku z tym, że nie jestem w stanie wytrzymać na dworze bez okularów słonecznych, stwierdziłam, że soczewki będą fajnym urozmaiceniem. Zdecydowałam się na kolorowe firmy FreshLooks, typ Colorblends, bo oni jako nieliczni robią je z + korekcją. Na początku wydawało mi się, że jest ok, oczy stopniowo przyzwyczajały się do nich, ale w miarę upływu czasu ( 2 tygodnie, po kilka godzin dziennie) stwierdzam, że jednak odczuwam dyskomfort, bo momentami obraz robi mi się tak jakby rozmazany i cały czas czuje obecność jakiegoś ciała obcego na moim oku :-( Zakładam na dobrą stronę, nauczyłam się to odróżniać, choć w tych akurat soczewkach nie jest to łatwe. Zastanawiam się gdzie tkwi przyczyna, czy może jest to spowodowane faktem, że są one kolorowe? A może są za słabe (+0,75), bo słyszałam, że przy nadwzroczności powinny być ciut mocniejsze.. Proszę o pomoc.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 marca 2012, 17:14

    a moze jest za luzna i barwnik zaslania otwor zreniczny. moze jednak jest zle dobrana i "oddstaje" od rogowki, jezeli obraz jest zamazany, moze brzegi sa za ciasno - bo uwiera...

    pozostaje wrocic i na konsultacji wyjasnic
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 20 czerwca 2012, 10:23

    Być może są za słabe,ale z perspektywy forum trudno powiedzieć coś więcej i trzeba po prostu udać się na konsultację tak jak o tym mowa w powyższym poście.
  • KasiaKowalska88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 stycznia 2013, 23:07
    Lokalizacja: Polska

    autor: KasiaKowalska88 » 04 stycznia 2013, 07:18

    hmm wyglądają zaje...e ale boje sie że bede miała uczulenie :( :placze:
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 14 lutego 2013, 09:48

    Sama prezencja to niestety nie wszystko,jeżeli lekarz specjalista odradzi ten typ soczewek to wówczas warto wziąć to pod uwagę i odrzucić wspomniane soczewki,tym bardziej w przypadku jeżeli występuje ryzyko uczulenia.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości