ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Biofinity Toric a Proclear Toric Coopervision
  • Gyal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 lutego 2012, 15:07
    Lokalizacja: Śląsk

    Biofinity Toric a Proclear Toric Coopervision

    autor: Gyal » 06 lutego 2012, 15:10

    Witam,
    mam dylemat między soczewkami torycznymi Proclear Coopervision a Biofinity Coopervision... Z tego co się dowiedziałam Proclar są soczewkami starej gerenacji (hydrożel), który nie ma dużej przepuszczalności tlenu, tym samym nie jest to zdrowe dla oczu. Natomiast Biofinity są silikonowo-hydrożelowe - nowa generacja, większa przepuszczalność tlenu i zdrowsze dla oczu. Dodatkowo, Biofinity są mniej uwodnione niż Proclear, dzięki czemu mniej wysuszają oko (żel 'nie lubi' tracić wody, więc im więcej wody w soczewce tym bardziej wysusza oko). Nosiłam już oba produkty i teraz mam dylemat. Skoro Biofinity są teoretycznie lepsze, nowsze, zdrowsze, dlaczego to Proclary są zawsze i wszędzie sporo droższe? Nie wiem, co wybrać. Dodam, że mam problem z suchością oczu, drażnieniem podczas noszenia (np. mrużę oczy), wydaje mi się, że paradoksalnie w Proclearach było mi NIECO wygodniej tzn. mogłam nosić je dłużej niż Biofinity bez dyskomfortu, chociaż na Biofinity też nie narzekam zbytnio (teraz noszę Air Optixy, to dopiero MASAKRA - też soczewka niby silikonowo-hydrożelowa, czyli nowej generacji).
    Co myślicie?
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 18 maja 2012, 01:10

    Soczewki proclear są stworzone specjalnie dla oczu wrażliwych. W ich opisie widnieje informacja iż:" Przy ich konstrukcji został użyty materiał - fosforylocholina, którego właściwości są zbliżone do naturalnych komórek oka." Prawdopodobnie to jest powód ich lepszej tolerancji.
    Co prawda, jest to sprawa bardzo indywidualna, lecz ja mam podobne spostrzeżenia. Nie zawsze to co nowsze i "lepsze" u każdej osoby się sprawdza.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 01 kwietnia 2013, 20:55

    Noszę soczewki sferyczne i jeśli chodzi o modele, to nosiłem 90% tych dostępnych na rynku. Od pół roku niezmiennie stosuję zestaw : proclear sphere + Easysept B&L - i jestem bardzo zadowolony. Niestety każdy model soczewek silikonowych wysuszał mi bardzo oczy w ostatnim czasie. A hydrożel Proclear funkcjonuje świetnie i w dodatku nie mam podrażnionych oczu kiedy ściągam je na noc. Byłbym w stanie zamienić ten zestaw tylko na Proclear jednodniowe, ale powiem szczerze, że z płynem EasySept soczewki każdego dnia są jak nowe, więc nie widzę potrzeby przepłacania. Aha, i procleary noszę max 3 tygodnie bo mają jedną wadę : są dość delikatne i jakoś zawsze po upłynięciu tego okresu coś z którąś soczewką się stanie, ale są stosunkowo tanie, więc nie narzekam. I nie martw się marketingowym bzdetom, że tlen, że coś tam. Jeśli nie śpisz w soczewkach i dbasz odpowiednio o higienę, o ty by je wymieniać regularnie itd... to kieruj się komfortem. Gdyby ktoś rzeczywiście dowiódł, że silikon jest lepszy od hydrożelu, to myślę, że producenci natychmiast wycofali by hydrożele ze sprzedaży - a tego nie robią. Pozdrawiam!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości