ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Czy okulista się pomylił?
  • jedrzejzgierz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 listopada 2011, 14:40
    Lokalizacja: Antrim

    Czy okulista się pomylił?

    autor: jedrzejzgierz » 06 listopada 2011, 14:44

    Witam
    Chciałbym Wam przedstawić moją historie :).
    Otóż 3 miesiące temu zacząłem nosić okulary. Badanie wykonałem w [nazwa regulamin] (Łódź), a użyto refraktometru. Z badania wyszło:
    - lewe oko (sfera: +0,50, cylinder: -2,25, oś: 10)
    - prawe oko (sfera: -0,25, cylinder: -2,00, oś: 165)
    Otrzymałem okulary o ww. parametrach z tą różnicą, że moc cylindra wynosiła połowę wartości - wiadomo, oko musi przywyknąć. Po min. trzech miesiącach mogłem już zmienić szkła na docelowe.
    Zapytano mnie również jak ja żyłem z taką wadą? :) (nie powiem - po założeniu okularów - świat stał się piękniejszy :))
    Jakiś tydzień temu niefortunnie uszkodziłem okulary i niestety nie potrafią mi ich naprawić - potrzebuje nowe. Z racji tego, że docelowo chciałem nosić soczewki, wybrałem się do okulisty w miejscu gdzie mieszkam tj. Antrim w Irlandii Północnej. Badanie zostało wykonane starszą metodą tj. okularki na nos i zmiana szkiełek, aż do uzyskania odpowiedniego widzenia. Od razu też zostały dobrane i zamówione soczewki. Gdy je otrzymałem, wyczytałem z nich takie oto parametry:
    - lewe i prawe oko (sfera: 0,00, cylinder: -0,75, oś: 180)
    Założyłem je pierwszy raz - wszystko wydawało się OK. Z czasem jednak zauważyłem, że widzę w nich delikatnie gorzej niż w okularach (które mają jedynie połowę mocy jaką potrzebuje!), drugi problem, to rozmazywanie obrazu zaraz po większości mrugnięć oraz rozmazany obraz, gdy muszę patrzeć na jakieś źródło światła, np. światła samochodowe innych kierowców lub gdy chcę skupić się, np. na czytaniu z monitora. Na początku nie mogłem znaleźć moich badań z [nazwa regulamin], więc rozmazywanie uznałem jako normalne na początku przygód z soczewkami. Jednak gdy znalazłem badania i zauważyłem różnice w osiach, zapaliła mi się lampka niepokoju.
    Po długim wstępie nastał czas na pytanie:
    czy przez trzy miesiące mógł mi się tak poprawić wzrok i mogły mi się tak przestawić osie?
    We wtorek odbieram soczewki na 6 miesięcy i chcę powiedzieć o moich wątpliwościach, ale równocześnie nie chcę wyjść na mądrzejszego od okulisty, dlatego radzę się Was.
    Napiszcie proszę, co o tym sądzicie.
    pozdrawiam
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 23 listopada 2011, 21:03

    Jeżeli poprawił Ci się wzrok to tylko na plus,wiec możesz się cieszyc:) A tak na poważnie,to przydałoby się jeszcze jedno badania,możliwe że okulista się pomylił,chociaż to mało prawdopodobne.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości