ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Pomóc w doborze soczewek
  • naocznyswiadek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 listopada 2011, 08:53
    Lokalizacja: poz

    Pomóc w doborze soczewek

    autor: naocznyswiadek » 06 listopada 2011, 08:55

    Witam, niedawno byłem u okulisty w sprawie doboru soczewek, niestety dane jakie mi tylko podał to, że soczewki muszą być -0,5D. Dostałem od niego również jakiś wydruk z maszyny (może znajdują się w nim potrzebne dane) ale nie mogę się w nim odnaleźć. Na [nazwa - regulamin] widziałem, że trzeba jeszcze znać "Średnice (DIA)", "Krzywizne (BC) (mm)" i rodzaj Soczewki "toryczne" lub sferyczne"

    Druk:
    Obrazek



    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 listopada 2011, 18:19

    to nie badanie bylo!!!

    prosze sobie przeczytac artek z naszego OPTO.bloga
    http://www.optometria.info/badanie-komp ... do-optyka/

    i znalezc takiego specjaliste, ktory zalozy soczewki, nauczy, przeszkoli.

    mam nadzieje, ze za nic nie wart papierek nie placil Pan ;)
  • naocznyswiadek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 listopada 2011, 08:53
    Lokalizacja: poz

    autor: naocznyswiadek » 06 listopada 2011, 19:17

    zapłaciłem... i to w dodatku 50 zł... . czyli nic nie odczytam z tego papierka jakie powinny być moje soczewki? czy moge odczytać ale dane są niedokładne? dostałem jeszcze jeden papierek ale tam jest napisane przez 'specjalistkę', że mam mieć soczewki -0,5D
    Ostatnio zmieniony 06 listopada 2011, 19:19 przez naocznyswiadek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 listopada 2011, 19:22

    dobor soczewek polega rowniez na jej dopasowaniu, co wiaze sie z zalozeniem jej na oko. gwarantuje ze dwie soczewki o tym samym bc, dia beda sie inaczej zachowywaly na oku, material rowniez wplywa na ulozenie soczewki.

    takze to o niczym dla mnie nie swiadczy - tzn nie wiadomo jakie soczewki, moc to nie jest wyznacznik doboru.
  • naocznyswiadek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 listopada 2011, 08:53
    Lokalizacja: poz

    autor: naocznyswiadek » 06 listopada 2011, 19:48

    to troche czuje się orąbany przez Panią okulistkę. ile takie badanie kosztuje?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 listopada 2011, 19:53

    naocznyswiadek pisze:ile takie badanie kosztuje?
    roznie, wlasnie od 50-130zl mozna sie spotkac z takim kosztem, czesto w cenie badania, doboru, aplikacji, szkolenia oraz informacji o zasadach higieny, pielegnacji itp... sa soczewki miesieczne tzw probne.

    Srednio soczewka miesieczna to koszt 20-25zl/sztuka, maly plyn okolo 10-15zl, jak wiec podsumowac te kwoty to mamy 2x20zl + 10 = 50zl to wartosc dobranych soczewek, czasami jezeli wada wzroku na to pozwala dolaczane sa dobrane soczewki jednodniowe (kilka sztuk 5/10)

    Ten przyklad pokazuje, ze warto zapisujac sie na takie badanie wiedziec co ono zawiera i wymagac prawidlowego podejscia do aplikacji soczewek kontaktowych
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 23 listopada 2011, 21:01

    Jeżeli chodzi o sam zakup soczewki,to popatrz też w sklepach internetowych gdzie masz o wiele taniej. Druga sprawa to konsultacja z lekarzem i prawidłowy odczyt wyników. Dopiero pod tym kątem możesz dobrać soczewki.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości