ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Za słabe soczewki, zle widzenie z bliska - parę pytań
  • Sam32
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 października 2011, 19:20
    Lokalizacja: Gdańsk

    Za słabe soczewki, zle widzenie z bliska - parę pytań

    autor: Sam32 » 15 października 2011, 20:10

    Witam, od 7 dni noszę soczewki, zostały mi one dobrane przez optometryste w prywatnym gabinecie optycznym. Mam dużą wadę wzroku, a wcześniej nie nosiłem, ani okularów, ani soczewek. Mam z nimi parę problemów, oto one:

    1. Zostały mi one dobrane na podstawie recepty na okulary od okulisty (-2, -1,5), które okulary okazały się za słabe. Okulista po wypisaniu recepty, zrobił mi badanie na rozszerzonych źrenicach i powiedział, że mam wadę (-3, -2), ale recepty już nie zmienił, bo ja sam sobie szkła wybierałem, za pomocą czytania tych literek i mówiłem, te czy tamte. Teraz widzę, że dobrałem je źle. W związku z czym nie kupiłem jeszcze okularów, bo nie ma sensu raczej kupować ich za słabych. Co mam teraz zrobić, iść na kolejne badanie do okulisty (60zł) i przeprowadzić badanie ponownie i dopiero kupić okulary? Czy mogę nosić okulary za słabe, czy spowoduje to powiększenie się wady?

    2. Mam soczewki miesięczne kupione na sztuki (bo tak mi zaproponował pan w optyku), ale lewa soczewka jest za słaba, czy za miesiąc jak będę kupować następną parę, mam poprosić mocniejsze? (Lewa jest za słaba o 1D, a prawa o 0,5D wg. badania u okulisty na komputerze na rozszerzonych źrenicach).

    3. W soczewkach widzę gorzej z bliska (np. gazeta) niż bez soczewek. Czemu tak jest? Czym to może być spowodowane?

    4. Czy mogę nosić te za słabe soczewki przez miesiąc i wymienić je dopiero jak skończy się im ważność?

    5. Czy dużo lepsze są soczewki silikonowo-hydrożelowo od hydrożelowych? Bo zauważyłem, że są dużo droższe.

    6. Czy jeżeli lewą soczewkę czuję na oku, a prawą nie, to oznacza, że jest ona o złej krzywiźnie? Czy jest to spowodowane tym, że jest ona za słaba? Optometrysta podczas oglądania soczewek na oku przez taką lunetę ze światłem, przy prawej powiedział, że "leży idealnie", a podczas oglądania lewej nic się nie odzywał i dziwnie się spojrzał, podejrzane.

    7. Czy do komputera powinienem sobie kupić okulary z antyrefleksem o takiej samej mocy jak soczewki? Czy okulary mocniejsze/słabsze?

    8. Ile godzin maksymalnie mogę nosić soczewki?

    9. Co to za malutka biała piana na soczewce jak ją wyjmuje z pudełka?

    W skrócie, soczewki dobierał mi optometrysta na podstawie recepty wypisanej przez okulistę na okulary (-2, -1,5). Moja wada według tego samego okulisty, z badania komputerowego, przeprowadzonego podczas dobierania okularów to -3, -2.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 23 listopada 2011, 21:07

    Jeżeli chodzi o noszenie soczewek,to wszystko masz na forum,wystarczy poczytać odpowiednie tematy. Podstawą jest też wizyta u specjalisty,dobieranie na własna rękę z reguły nie kończy się dobrze.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości