ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
zatkane gruczoły meiboma
  • kamil23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 września 2011, 11:31
    Lokalizacja: Poznań

    zatkane gruczoły meiboma

    autor: kamil23 » 03 września 2011, 11:50

    Witam kilka dni temu podczas wizyty okulista stwierdził u mnie zatkane gruczoły meiboma co jest też prawdopodobnie przyczyną zespołu suchego oka.Zalecono mi czyszczenie gruczołów gorącymi okładami oraz ich masaż a także przeczyszczanie za pomocą szamponu do włosów dla dzieci i nie ukrywam ,że trochę mnie to zdziwiło mam więc pytanie czy ten szampon jest konieczny i czy rzeczywiście tak się praktykuje ??? Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2011, 12:21

    tak, niektorzy polecaja... ogolnie chodzi aby odczopowac zatkane gruczoly (cieple oklady) oraz utrzymac brzegi powiek w czystosci i "zebrac" te czopy. Dodatkowo masaze powiek - wszystko to po to aby "rozgrzac"

    Na patyczek kosmetyczny, delikatnie ciepla woda + szampon - oczywiscie delikatne ilosci a nie zeby sie pienilo ;)

    Czasami zalecane sa krople nawilzajace i/lub masc antybiotykowa.

    Wazne:
    - czyste rece ;)
    - odstawienie soczewek kontaktowych

    A zatkane gruczoly Maiboma nie tylko z powodu suchego oka, przyczyn moze byc wiecej.
  • kamil23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 września 2011, 11:31
    Lokalizacja: Poznań

    autor: kamil23 » 03 września 2011, 13:04

    dziękuje za informacje , proszę mi jeszcze powiedzieć czy patyczkiem czyścić otwarte brzegi powiek czy przez zamknięte powieki ?

    jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie mianowicie czy mogę uzywać ciepłej bieżącej wody czy raczej przegotowana ?
    Ostatnio zmieniony 03 września 2011, 13:16 przez kamil23, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 września 2011, 13:13

    jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie mianowicie czy mogę uzywać ciepłej bieżącej wody czy raczej przegotowana ?
    "zdrowsza" bedzie przegotowana i ostudzona... ale przeciez myjemy sie biezaca
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości