ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
wysychanie soczewki na oku
  • oliwier89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 lipca 2011, 17:38
    Lokalizacja: Kraków

    wysychanie soczewki na oku

    autor: oliwier89 » 28 lipca 2011, 17:44

    Witam mam w jakimś stopniu zdiagnozowany zespół suchego oka dobrano mi soczewki i okazało się ,że szybko wysychają na oczach soczewki są silikonowo-hydrożelowe za tydzień mam się udać do kontroli a zapomniałem zapytać czy mogę wspomagać je kroplami nawilżającymi tzw. sztucznymi łzami po powiedzmy 4,5 godzinach noszenia gdy komfort jest już nieco gorszy ? i czy takie wysychanie soczewki na oku może być przeciwskazaniem do ich używania ? czy nie lepszym rozwiązaniem były by soczewki hydrożelowe o większym uwodnieniu ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 lipca 2011, 20:14

    jezeli krople sa przeznaczone do uzywania bezposrednio na soczewke i nie bedzie powodowalo zadnego nazwijmy to - niepozadanego objawu - to mozesz.

    wyzej uwodnione = szybsze parowanie = wiekszy pobor / uzupelnianie z filmu lzowego = jeszcze wiekszy problem ;)
  • oliwier89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 lipca 2011, 17:38
    Lokalizacja: Kraków

    autor: oliwier89 » 30 lipca 2011, 21:12

    LEMUR pisze:jezeli krople sa przeznaczone do uzywania bezposrednio na soczewke i nie bedzie powodowalo zadnego nazwijmy to - niepozadanego objawu - to mozesz.

    wyzej uwodnione = szybsze parowanie = wiekszy pobor / uzupelnianie z filmu lzowego = jeszcze wiekszy problem ;)
    dziekuje za odpowiedz jak juz tu jestem to mam jeszcze jedno pytanie jak jest z tymi krzywiznami w soczewkach im większa krzywizna soczewki tym jest ona bardziej wygięta bardziej opływowa ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 lipca 2011, 21:29

    oliwier89 pisze:ak jest z tymi krzywiznami w soczewkach im większa krzywizna soczewki tym jest ona bardziej wygięta bardziej opływowa ?
    jezeli przyjmiemy ze nie zmienia sie srednica - to im mniejsza wartosc BC tym bardziej stroma (wieksza wysokosc czaszowa), im wieksza wartosc BC tym bardziej plaska.

    Jednak nie mozna tego tak porownywac, dlaczego? Dlatego ze nawet jezeli mamy dwie soczewki o tych samych danych DIA i BC, to zachowaja sie inaczej na oku - dlaczego? Ano material z ktorego jest wykonana soczewka bardzo wplywa na jej zachowanie sie / ulozenie na oku.
    Dlatego nie nalezy tak rozpatrywac podejscia do soczewek a tym samym poszukiwania soczewek na wlasna reke.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 06 października 2011, 09:43

    Z tym hydrożelem to prawda,soczewki parują o wiele szybciej,więc zastanów się czy chcesz je zdejmować co jakiś czas i czyścić,dla mnie byłoby to trochę uciążliwe...
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości