ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Proclear Toric - dobranie. płyn, zez, efekt halo
  • Michal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 23 maja 2010, 16:58
    Lokalizacja: Warszawa

    Proclear Toric - dobranie. płyn, zez, efekt halo

    autor: Michal » 22 stycznia 2011, 14:03

    Witam,

    proszę o komentarz doboru soczewek.

    Okulary (w których widzę dobrze) to: OP +5,25, cyl -0,75, oś 155 OL +6,0, cyl -1,5, oś 010 (zez zbieżny, mocne niedowidzenie). Soczewki OP Proclear +6,0, cyl. -0,75, oś 150. OL - proclear compatibles +6.0 (dodawanie cylindrów, zmiana mocy itp nie mają wpływu na jakość widzenia ze względu na silnie niedowidzenie).
    Proclear jest soczewką , która najlepiej z dotychczasowych zminimalizowała efekt halo w ciemnych pomieszczeniach i po zmroku. Mam bardzo suche oczy, które nawilżam. Soczewki silikonowe nie zdają egzaminu.
    Proclear ma BC 8,8 ale tylko na próbę - czekam na mniejszy rozmiar.

    W okularach zdecydowanie łatwiej kontroluje mi się zeza - utrzymuje oko na wprost. Czy moglibyście doradzić, czy np. manipulacja z mocą soczewki kontaktowej na zezującym oku może pomóc? Mam wrażenie , że w okularach oko "koncentruje" się na szkle i dzięki temu łatwiej utrzymać je w odpowiednim ustawieniu.

    Przy okazji - jaki płyn będzie odpowiedni do Proclear Toric? Korzystam z Aosept zamiennie z Optifree Replenish

    Będę wdzięczny za komentarz.

    Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości