ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Co może być przyczyną bólu oczu?
  • Lily
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:31
    Lokalizacja: Kwidzyn

    Co może być przyczyną bólu oczu?

    autor: Lily » 09 stycznia 2011, 18:42

    Witam.
    Od końca listopada jestem szczęśliwą (?) posiadaczką miesięcznych soczewek kontaktowych Johnson&Johnson ACUVUE OASYS with hydraclear plus. Niestety, bardzo bolą mnie po nich oczy, jakbym miała jakieś obce ciało. Mogę nosić je góra tydzień, więcej nie ma mowy. Niemożliwe, abym ich nie czyściła dokładnie, bo używam płynu do oczu wrażliwych, więc nie wiem, dlaczego moje oczy tak reagują. Czasami widzę też przez jedno oko tak zamazanie. Oprócz tego, gdy występuje ból, jestem bardzo wrażliwa na światło, jakby soczewka w ogóle się nie akomodowała. Oprócz tego bardzo, bardzo dużo łzawię. Mimo to, gdy ściągnę soczewkę, jest ona bardzo sucha. Nie wiem, co mam robić, a nie będę chodziła w okularach, bo brzydko w nich wyglądam. Soczewki to jedyne rozwiązanie, oprócz tego bardzo wygodne i w ogóle ich nie widać, a przy wadzie -2,0 na prawe oko i -1,75 na lewe nawet nie widzę tekstu na telewizorze. Czy może miał ktoś podobnie? Mógłby ktoś mi coś poradzić? Biorę także Starazolin dla osób noszących soczewki, ale to chyba nic nie pomaga...
    Bardzo proszę o jakieś rady!
    Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2011, 18:44 przez Lily, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 stycznia 2011, 20:18

    Lily pisze:posiadaczką miesięcznych soczewek kontaktowych Johnson&Johnson ACUVUE OASYS with hydraclear plus
    DWUTYGODNIOWYCH!!! ;) Soczewki J&J to soczewki dwutygodniowe a nie miesieczne? Skad ma Pani takie bledne informacje?
    Lily pisze:Mimo to, gdy ściągnę soczewkę, jest ona bardzo sucha
    sprawdzic sobie u specjalisty film lzowy
    Lily pisze:a nie będę chodziła w okularach, bo brzydko w nich wyglądam.
    zle podejscie, gdyz soczewki kontaktowe nie maja zastapic okularow tylko je uzupelnic. W przypadku choroby, kataru, itp... soczewek nie powinno sie nosic.
    Lily pisze:Soczewki to jedyne rozwiązanie, oprócz tego bardzo wygodne i w ogóle ich nie widać, a przy wadzie -2,0 na prawe oko i -1,75 na lewe nawet nie widzę tekstu na telewizorze.
    zaraz, w soczewkach zalozonych Pani nie widzi? To ja bym udal sie do specjalisty - innego ;)
    Lily pisze:Biorę także Starazolin dla osób noszących soczewki
    Jak Pani kropi, na soczewke? Wyraznie w instrukcji jest napisane, aby soczewke sciagnac i mozna dopiero zalozyc po 15minutach - o ile mnie pamiec nie myli. Poza tym jest on zalecany np. przy zapaleniu spojowek wywolanymi czynnikami "podrazniajacymi" - czy ma Pani zapalenie spojowek? Natomiast dlugotrwale stosowanie preparatu moze je wywolac (zapalenie) - czy zalecil ten preparat specjalista?

    Kiedy ostatnio byla Pani na kontroli u specjalisty? Polecam!
  • Lily
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:31
    Lokalizacja: Kwidzyn

    autor: Lily » 09 stycznia 2011, 21:55

    Soczewki są miesięczne, okulista sam mi je zalecił, zresztą, na opakowaniu jest napis, że to miesięczne. J&J produkuje też soczewki jednodniowe, bo będąc na badaniu i dostając 'receptę' na soczewki, dostałam małą instrukcję obsługi właśnie na jednodniowe.

    Nie noszę soczewek, gdy jestem chora, przeziębiona, moje oczy są zmęczone, opuchnięte lub załzawione.

    Mówiąc, że nie widzę napisów na ekranie telewizora, miałam na myśli, że bez soczewek/okularów nic nie widzę. A do okulisty jeżdżę do prywatnego centrum okulistycznego do innego województwa.

    Oczywiście, kropli nie używam na soczewki. Dopiero jak zdejmę. Faktycznie, specjalista tego nie polecił, lecz pani z apteki. Może za długo używam leku. Odstawię go.

    A ostatni raz u kontroli byłam 25.11.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 stycznia 2011, 22:17

    Lily pisze:Soczewki są miesięczne
    Informuje, iz J&J NIE posiadal i nie posiada soczewek miesiecznych, wszystkie soczewki z rodziny Acuvue: Advanced, Oasys sa soczewkami dwutygodniowymi

    Producent twierdzi ze to soczewka dwutygodniowa
    http://www.acuvue.pl/oasys
    Jak używać soczewek ACUVUE® OASYS®
    Rano je zakładaj, wieczorem zdejmuj, a co 2 tygodnie wymieniaj na nową parę.
    Możesz również nosić je bez zdejmowania do siedmiu dni/sześciu nocy, zgodnie z zaleceniami specjalisty.
    Juz tyle razy bylo, ze to soczewki dwutygodniowe a nie miesieczne!

    Poza tym chetnie bym zobaczyl ta naklejke z napisem "miesieczne" ;)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 20 stycznia 2011, 15:36

    Na Twoim miejscu nie brałbym leku na własną rękę,tylko wcześniej skonsultowała się w tej sprawie z lekarzem. Może to ma faktycznie jakiś wpływ na zapuchniete i bolące oczy. Radze się w tej sprawie skonsultować ze swoim lekarzem.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 stycznia 2011, 21:49

    Lily, takie objawy to nie żart, kompletnie nie rozumiem, czemu nie pójdziesz z nimi do okulisty... Wiesz, ile ryzykujesz?
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 lutego 2011, 21:38

    Chyba nie do końca skoro mimo ostrzeżeń próbuje załatwiać to na własną rękę. Jeżeli temat jeszcze aktualny,to napisz czy byłaś u lekarza i co powiedział.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości