ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
ile dni mogą lezec soczewki w pudełku bez wymiany płynu?
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    ile dni mogą lezec soczewki w pudełku bez wymiany płynu?

    autor: kajo92 » 04 stycznia 2011, 19:09

    Witam!

    Jak długo mogą leżeć soczewki w pudełku bez wymiany płynu? 3-5 dni? co sie stanie jak polezą dłużej powiedzmy 7 dni? czy tu chodzi wyłącznie o kwestie zanieczyszczenia? czy soczewki tez tracą swoje właściwości?
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    soczewki w plynie

    autor: Meggy100 » 05 stycznia 2011, 21:14

    Według mojej wiedzy to soczewki mogą leżeć w płynie tak długo na jak długo są przeznaczone. Warto w tak zwanym między czasie wymienić płyn aby był świeży, jeśli soczewki leżą przez dłuższy czas ( myślę , że ponad 3 dni ).NIe jestem specjalistą w tym zakresie ale pytałam mojego optyka czy miesięczne, nie noszone soczewki, mogę trzymać w tym samym płynie. Pani doktor doradziła zmianę płynu, właśnie co jakiś czas.
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 stycznia 2011, 21:28

    Nalezy pamietac, ze NIEnoszenie soczewek nie powoduje przedluzenia ich przydatnosci. Soczewka miesieczna po 30dniach od momentu zalozenia bez wzgledu ile razy byla noszona jest do wyrzucenia.


    A co do przechowywania, to spokojnie mozna tak, ze po sciagnieciu soczewek i wlozeniu do pojemniczka na drugi dzien wylac plyn w ktorym "czyscilismy" nasze soczewki, zalac swiezym plynem i wtedy jak pisze poprzedniczka, co kilka dni wymieniac.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 stycznia 2011, 21:36

    W ulotce płynu jest informacja, ile mogą w nim być trzymane soczewki. Ja bym jednak takiej ilości czasu nie ryzykowała, w końcu wkładanie soczewek do pojemnika nie odbywa się w idealnie sterylnych warunkach...
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 lutego 2011, 21:44

    Zgadzam się, na każdej ulotce jest napisane jak długo soczewki mogą przebywać w płybnie,wiec wystarczy tylko poczytać i będziesz wszystko wiedział.. Pamiętaj że im dłużej tym gorzej,to złota zasada.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości