ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Socz. jednodniowe - Cena&Jakość
  • Mariussz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 19 listopada 2010, 16:09
    Lokalizacja: Nie wazne

    Socz. jednodniowe - Cena&Jakość

    autor: Mariussz » 19 listopada 2010, 17:34

    To będą moje pierwsze soczewki i będę ich używał sporadycznie (dlatego jednodniowe) i proszę o pomoc
    Szukam, przeglądami nie wiem co wybrać, na razie patrze po opiniach na stronie i wybrałem:

    Dailies FOCUS AQUA COMFORT PLUS (30) (podobno dosyć cienkie)
    Acuvue 1-DAY MOIST (30) (wyczytałem że nowa wersja TruEye jest gorsza od tej)


    Zdaję się jedynie na opinie internautów czyli was
    Chciałbym żeby były niewyczuwalne, trwałe - żeby wytrzymały min. 12 godzin i w miarę cienkie,

    Proszę o porady i z góry dziękuję! Pozdrawiam Mariusz ;)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Mariussz, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    kooboo
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 26
    Rejestracja: 22 maja 2009, 04:08
    Lokalizacja: Z Nienacka

    Re: Socz. jednodniowe - Cena&Jakość

    autor: kooboo » 25 listopada 2010, 00:08

    Mariussz pisze:To będą moje pierwsze soczewki i będę ich używał sporadycznie (dlatego jednodniowe) i proszę o pomoc
    Szukam, przeglądami nie wiem co wybrać, na razie patrze po opiniach na stronie i wybrałem:

    Dailies FOCUS AQUA COMFORT PLUS (30) (podobno dosyć cienkie)
    Acuvue 1-DAY MOIST (30) (wyczytałem że nowa wersja TruEye jest gorsza od tej)


    Zdaję się jedynie na opinie internautów czyli was
    Chciałbym żeby były niewyczuwalne, trwałe - żeby wytrzymały min. 12 godzin i w miarę cienkie,

    Proszę o porady i z góry dziękuję! Pozdrawiam Mariusz ;)
    Obydwie (obytrzy :)) bardzo dobre i wygodne. Nosiłem każde z nich i osobiście preferuję właśnie TruEye. Różnią się od Moistów większą absorpcją promieni UV - przynajmniej przedstawiciel Johnsona tak mi powiedział i to wynikało z wykresu przedstawionego przez niego (oraz eksperymentu z naświetlaniem promieniami UV soczewki fotochromowej).

    Wspomnę, że noszę soczewki podczas sportów walki i siłowni.
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 03 grudnia 2010, 19:10

    Nie jestem pewien, czy Focusy są silikonowo-hydrożelowe, czy składniki, które zawierają nie składają się po prostu na podobny/lepszy zamiennik poprawiający komfort.Wiem natomiast, że Moisty są soczewkami hydrożelowej generacji, a TrueEye jedynymi(?) silikonowo-hydrożelowymi jednodniówkami na świecie. W związku z tym nie mam pojęcia, czy Focusy też takie są (automatycznie nasuwa się konkluzja, że jak TrueEye są jedyne, to nie ma innych), na pewno na stronie producenta tego nie widziałem.
    Nie kierowałbym się samą oceną i opinią internetową i nie skreślał od razu soczewek najnowszej generacji dla tych starszej generacji. Zwróć uwagę na parametry:
    a) Dailies Aqua Comfort Plus:
    BC - 8,7
    DIA - 14,0
    SPH - -10 - +6,00
    b)Acuvue Moist:
    BC - 8,5 ; 9,0
    DIA - 14,2
    SPH - -12,00 - +6,00
    c) Acuvue TrueEye:
    BC - 8,5
    DIA - 14,2
    SPH : -0,5 - -6,00

    Na TrueEye nie mogą sobie pozwolić osoby z dalekowzrocznością (nadwzrocznością), ani osoby z krótkowzrocznością powyżej -6,00. Reszta soczewek praktycznie nie stawia ograniczeń, oprócz ogromnych plusów.
    Soczewki dobiera się u okulisty przeszkolonego w kierunku dobierania soczewek, albo u optometrysty i to on zadecyduje, jakie soczewki są dla Ciebie najlepsze. Możliwe, że będziesz musiał nosić soczewki firmy Bausch&Lomb, albo Barnaux, albo w innym terminie wymiany(piszesz, że chcesz nosić sporadycznie, ale komfortowe soczewki z elastycznym trybem noszenia mogą Ci przypasować do tego stopnia, że się bez nich nie obędziesz ;)). Oczywiście, możesz 'pokierować' wizytą u specjalisty, wskazać, jakie chciałbyś najchętniej, ale na dłuższą metę to nie ma sensu. Nie próbuj samemu dobierać, generalnie się tego nigdy nie robi, nawet znając swoje parametry (tylko, jeśli się zamawia soczewki dobrane wcześniej), poza jednym wyjątkiem. Nosząc soczewki dwutygodniowe - roczne, dłuższej wymiany, nie powinno się w nich kąpać w basenie ani w morzu. Wtedy można ewentualnie zamówić 30 sztuk soczewek jednodniowych z naszymi parametrami (lepiej dmuchać na zimne i konsultować to ze specjalistą, a już na pewno [obowiązkowo, nie zapobiegawczo] korzystać z okularów do pływania i po pływaniu wywalić). Ja na szczęście będę miał okazję skonsultować to z okulistą przy okazji najbliższej wizyty kontrolnej, i wizytę, i konsultacje polecam, jako punkt programu dbania o soczewki :)
    Poza tym, pamiętaj, że możesz jeszcze, nie daj Bóg, mieć alergię albo inne przeciwwskazania do noszenia soczewek, a szkoda oczu na zapalenie spojówek, ubytek nabłonka rogówki i inne choroby.

    Powodzenia.
    Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2010, 19:13 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 07 stycznia 2011, 18:28

    W sumie to pozostaje kwestia przywiązania i zaufania do danej marki. Mam z nimi dobre doświadczenia,a najbardziej polecałbym TruEye,cena też do zaakceptowania.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 stycznia 2011, 21:41

    Mariussz pisze:Acuvue 1-DAY MOIST (30) (wyczytałem że nowa wersja TruEye jest gorsza od tej)
    Co takiego wyczytałeś?
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 lutego 2011, 21:43

    Podaj więcej szczegóło jeżeli można,bo to mnie trochę zdziwiło... Niby dlaczego nowa wersja jest gorsza od starej?
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości