ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Astygmatyzm- duża rożnica między soczewkami, a okularami
  • Sindi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 16:09
    Lokalizacja: Radom

    Astygmatyzm- dużo słabsze soczewki od okularów

    autor: Sindi » 24 sierpnia 2010, 11:36

    Witam!
    Mam pytanie. Wczoraj wybrałam się do okulisty po soczewki kontaktowe. Dostałam próbną parę i już je noszę jednak mam spore wątpliwości. Otóż moja wada wzorku to astygmatyzm. Szkła jakie noszę w okularach mają następujące parametry:
    OP sfera: -0,5, cyl: -2,75, oś 175 stopni
    OL sfera: +0,5, cyl: -4,75, oś 180 stopni.
    Wiem, że w oku lewym mam dość dużo cylindrów, niestety... Jednak Pani okulistka dobrała mi soczewki o takich parametrach:
    OP dpt: -1,0, cyl:-2,25, oś 180
    OL dpt: 0,0, cyl: -2,75, oś 180.
    Wiem, że na oku lewym cylindry znacznie odbiegają od tych jakie mam w okularach. I dlatego zaczęłam mieć poważne wątpliwości co do tych soczewek. Pani doktor od razu zaznaczyła, że ciężko będzie dobrać soczewkę do lewego oka. Wspominała o soczewce rocznej, jednak dała mi do zrozumienia, że nie warto, ponieważ taka soczewka jest bardzo droga. Zastanawiam się, czy w ogóle można dawać soczewki, aż tak dużo odbiegające od okularów. Tzn, wiem że soczewki na ogół mają mniejsze moce niż okulary, ale czy może być aż taka różnica w tych cylindrach? Czy to nie jest zbyt duże obciążenie dla oka, skoro w ciągu dnia noszę soczewki, a rano i na wieczór zakładam okulary? Boję się, że moje oko może niezbyt dobrze reagować na taki "przeskok". Co o tym sądzicie?
    Sindi
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 21 września 2010, 20:59

    Jeżeli chodzi o szczegółowe parametry to pozostaje nam wierzyć specjaliście,ponieważ zna się na tym po prostu lepiej. A zastanawiałeś się nad konsultacją z innym lekarzem zanim kupisz soczewki?
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2010, 20:16

    Ciężko będzie znaleźć miesięczne soczewki o tak wysokim cylindrze jak dla lewego oka.
    Przeglądając asortyment firmy Cooper Vision, może to być:
    - Biofinity Toric
    - Biomedics Toric
    - Frequency 55 Toric
    - Frequency 55 Toric XR
    - Proclear Toric XR
    - [nazwa - regulamin] Toric
    To tylko przykładowe modele z amerykańskiej strony producenta, nie wszystkie i nie we wszystkich mocach są dostępne w każdym kraju.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości