ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
jaka moc , soczewki na wlasna reke
  • hmm1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lipca 2010, 12:43
    Lokalizacja: pl

    jaka moc , soczewki na wlasna reke

    autor: hmm1 » 21 sierpnia 2010, 23:34

    Mam taki problem,po dobor soczewek byłam u okulistki ktora się tym zajmowala ,niestety dostalam zle dobrane soczewki dopiero po 3mies zorientowałam się ,że mają inną krzywiznę niz moja ;/ i ogolnie zle w nich widzialam ,lecz się przzwyczaiłam do nich i było lepiej.
    Mialam zapisaną moc o poł mniejszą niz moja (nosze plusy) .
    Po jakims czasie poszlam do innego zakladu ,tam dostalam soczewki o poł większe niz moja wada lecz w nich bolala mnie glowa od takiej duzej mocy, dziwne jak to tylko o pol wieksze...
    zostalam przy tych mniejszych o pol niz moja rzeczywista wada ,wkurzylam się i sama sobie kupiłam soczewki acuvue advance czytalam ze są wykonane ze zdrowego materiału i przepuszczaja powietrze itd zresztą co to za roznica jakby dobrał to kos inny? Jak ciagle gdzie idę do jakiegos 'specjalisty'to tylko mi szkodzą ;/ dlatego wzielam sprawy w swoje ręce .
    |Oczywiscie kupilam odpowiednio z parametrami ,tylko zastanawia mnie to czy nie zaszkodzi gdy nosze plusy a soczewki mam o pol słabsze?? A niby powinno miec się wieksze przy plusach ,lecz ja lepiej chyba widzę w tych mniejszych... Boje się ,ze wzrok mi sie pogorszy od chodzenia w tych mniejszych . Moze mam kupic takie same jak moja wada i jak mam w okularach?
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 21 września 2010, 21:01

    Soczewki powinny być idealnie dobrane,ponieważ chodzi tutaj o nasz wzrok,zdrowie wiec radziłbym nie wybierać ich na własną rękę,bo potem mogą pojawić się dodatkowe komplikacje. A może wizyta u innego specjalisty pomoże?
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    Re: jaka moc , soczewki na wlasna reke

    autor: Malla » 30 września 2010, 20:42

    hmm1 pisze:dopiero po 3mies zorientowałam się ,że mają inną krzywiznę niz moja ;/
    Co znaczy "moja"?
    hmm1 pisze:Oczywiscie kupilam odpowiednio z parametrami
    Z jakimi parametrami?

    Proszę się nie załamywać. Do tej pory byłaś zaledwie u 2 "specjalistów" i ani razu nie przyszłaś do nich ponownie w celu wyjaśnienia sprawy i przekazania swoich wątpliwości.
  • Safin
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 listopada 2010, 13:50
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Safin » 19 listopada 2010, 14:54

    Hm... nie wiedziałem, że oko może przystosowac się do innej krzywizny. Radzę iść do kolejnego specjalisty, lub - tak jak mówił kolega wyżej - iść z "reklamacją" do poprzednich.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 07 stycznia 2011, 18:10

    Na Twoim miejscu reklamowałbym to u poprzednich specjalistów,nawet jeżeli nic nie uzyskasz to niech wiedza na czym stoją. Nie wiem jak oko mogło przystosowac się do innej krzywizny.. Radze jeszcze rad udac się na komsultację do lekarza.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości