ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Duża wada
  • bleach18
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 15 lipca 2010, 11:56
    Lokalizacja: Krosno

    Duża wada

    autor: bleach18 » 15 lipca 2010, 12:11

    Witam. Chciałbym zacząć nosić soczewki ale mam dużą wadę lewe - 6,75 prawe -6,25. Do tej pory nosiłem tylko okulary. Zacząłem je nosić od 6 roku życia. Wade mam chyba wrodzoną gdyż ojciec także nosi od wczesnych lat życia. Obecnie mam 20 lat. Wada ta utrzymuje się od 2 lat. W przyszłości chciałbym poddać się zabiegowi laserowemu ale czekam na skończenie odpowiedniego wieku. Moje pytanie to czy przy takiej wadzie noszenie soczewek bedzie wygodne, czy np. nie będa mnie uwierać w oku, czy nie bede czuł "ciężkości" ich na oku. Chciałbym się też dowiedzieć czy przy średnich wstrząsach mogłyby mi wypaść z oka np. grając w piłkę nożną i odbijając piłkę głową :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lipca 2010, 12:54

    Najlepiej bedzie udac sie na dobor soczewek, u wielu specjalistow soczewki probne sa w cenie badania, aplikacji i szkolenia. Dzieki czemu samodzielnie przekona sie Pan czy sa one dla Pana czy nie. Jest bardzo wiele modeli soczewek o roznych materialach, konstrukcjach, uwodnieniu, sposobie noszenia - napewno cos mozna dopasowac, jezeli nie ma przeciwskazan, ktore okresli podczas badania i rozmowy z Panem specjalista aplikujacy soczewki.

    Soczewka nie powinna wypasc z oka, jednak zdarzaja sie bardzo nieliczne przypadki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 lipca 2010, 01:31

    Mam troszkę mniejszą wadę i soczewki ratują mnie przy uprawianiu sportu czy jak chcę dobrze wyglądać. Wielkość wady nie obniża komfortu użytkowania, naprawdę warto spróbować :)
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości