ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Ciągłe łzawienie
  • amarena1234
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 29 marca 2010, 09:12
    Lokalizacja: ...

    Ciągłe łzawienie

    autor: amarena1234 » 12 czerwca 2010, 12:26

    Tak właściwie to mam dwa problemy. Zacznę od tego łzawienia.

    Otóż, od kilku dni przez cały dzień muszę pocierać oczki, bo troszkę mnie pieką w kącikach, a najgorzej jest w nocy - budzę się i automatycznie je pocieram, bo mi łzawią. Dodam, że nie wyglądają podejrzanie. Tzn. zanim ich nie potrę - nie są czerwone, wszystko jest w porządku, nie mam popękanych naczynek. Podejrzewam, że to może od tego, że mam aktualnie niewielki katar i kicham ;-)
    Nawet odstawiłam na dwa dni soczewki, bo i tak jest weekend i właśnie nie wiem co robić. Ciągle to pieczenie w kącikach ;-(

    Druga sprawa to wizyta u okulistki. Czy jeśli umówię się do okulistki w moim mieście, to mam iść w soczewkach, czy lepiej założyć okulary i wziąć ze sobą kartę z nazwą soczewek, parametrami, którą wypisała mi babka w [nazwa regulamin]? I czy mam mówić przy zapisywaniu się na wizytę, że noszę soczewki i czy ewentualnie okulistka mogła by mi doradzić zmianę lub zmianę mocy soczewek (chyba potrzebują o 0,25 mocniejsze, tak mi się wydaje).
    Bo jak kiedyś chciałam się zapisać na dobór soczewek, zanim nie poszłam do [nazwa regulamin], to babka w recepcji powiedziała, że tylko jedna zajmuje się doborem soczewek. Czyli taka zwykła okulista mi nie pomoże z soczewkami??

    I właściwie to jeszcze jedno - jeśli chciałabym na tej wizycie, aby okulista wypisała mi zaświadczenie o wadzie wzroku do podjęcia egzaminu na prawko, to mam to zaznaczyć na początku wizyty czy mogę na końcu, już jak będę wychodziła?
    I czy mogę wziąć to zaświadczenie już teraz, gdy zapisuję się na prawko dopiero w sierpniu?
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 lipca 2010, 19:37

    Idz po jakies krople na te pieczące kąciki... a jesli chodzi o prawko to takie badanie chyba u lekarza mozna zrobic... bo jesli masz wade to dostaniesz na czas okreslony prawko:)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 lipca 2010, 01:41

    amarena1234 pisze:Czy jeśli umówię się do okulistki w moim mieście, to mam iść w soczewkach, czy lepiej założyć okulary i wziąć ze sobą kartę z nazwą soczewek, parametrami, którą wypisała mi babka w [nazwa regulamin]? I czy mam mówić przy zapisywaniu się na wizytę, że noszę soczewki i czy ewentualnie okulistka mogła by mi doradzić zmianę lub zmianę mocy soczewek (chyba potrzebują o 0,25 mocniejsze, tak mi się wydaje).
    Nie każdy okulista zajmuje się soczewkami, więc zapytaj o to przed zapisaniem się. Weź ze sobą karteczkę z informacją o noszonych soczewkach. Na wizytę możesz iść w soczewkach lub okularach, zależy co chcesz osiągnąć. Ja chodzę w soczewkach, ale mam przy sobie pojemniczek i płyn. Tylko jeden okulista kazał mi je ściągnąć.
    amarena1234 pisze:jeśli chciałabym na tej wizycie, aby okulista wypisała mi zaświadczenie o wadzie wzroku do podjęcia egzaminu na prawko, to mam to zaznaczyć na początku wizyty czy mogę na końcu, już jak będę wychodziła?
    Zapytaj przed wizytą. Niestety nie wiem, ile jest ważne to zaświadczenie.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości