ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
pierwsze soczewki i problem
  • dimahi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2010, 09:28
    Lokalizacja: ostr

    pierwsze soczewki i problem

    autor: dimahi » 12 czerwca 2010, 09:56

    Witam.
    Wczoraj po wizycie u okulisty zaopatrzyłam się w soczewki.
    Dziś po raz pierwszy założyłam je.
    O ile nie miałam najmniejszego problemu z założeniem prawej soczewki (zajęło mi to 3 sekundy), która elegancko się przyssała itd to lewa - koszmar.
    Najpierw nie mogłam jej włożyć. Kombinowałam i kombinowałam, w końcu się udało. Od samego początku jakoś mi w tym lewym oku nie pasowała. Pomyślałam sobie jednak, że może to kwestia grzebania przy wkładaniu i podrażnienia oka. Po pół godzinie nadal lewe oko nie tak. Jak by szczególnie pod dolna powieką ta soczewka mnie uwierała. Pomyślałam, ze może założyłam ją odwrotnie. Postanowiłam ja wyjąć i przekręcić na druga stronę. Tu zaczął się koszmar. Myślałam, że wyjdę z siebie. Za nic nie mogłam wyjąć soczewki!!! Po około 10 minutach w końcu wyszła. Wypłukałam soczewkę płynem do soczewek, przekręciłam i włożyłam na oko.
    No i to samo. Dalej mnie uwiera :(
    Dodam, że nie widzę różnicy w widzeniu - na obydwóch stronach widzę dobrze, oglądałam soczewkę i na obydwóch stronach jest dla mnie ok - nie odróżniam owej miseczki i talerzyka :(

    Dodam, że nie wiem jaka to soczewka. Dostałam w gratisie do nauczenia się zakładania parę soczewek jednodniowych całe granatowe z wierzchu opakowanie. Nazwy na nim nie ma. Na jutro i dalej mam 2 tygodniowe Acuvue Oasis Hydraclear wiec podejrzewam, że te jednodniówki to też są Acuvue.

    No i w tej chwili minęła godzina, nawet ponad godzina od założenia i nadal lewa soczewka mi leciutko przeszkadza, kłuje, jak bym miała cos w oku prawej nie czuję od 1 sekundy założenia - jest OK.
    Co robić?
    :(
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2010, 11:09

    Moze soczewka zostala uszkodzona od zakladania i sciagania

    Co robic? Udac sie do tego samego specjalisty ktory dobieral Ci soczewki aby sprawdzil przyczyne i pomogl.
  • dimahi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2010, 09:28
    Lokalizacja: ostr

    autor: dimahi » 12 czerwca 2010, 14:30

    znalazłam winowajcę.
    To nie było od zdejmowania i zakładania, bo od pierwszej sekundy na oku mnie uwierało.

    Mam kotka perskiego i często kłują mnie w oczy zaplątujące się w rzęsy, latające po mieszkaniu, niemal niewidoczne, puszyste kłaczki (jak "niteczka" z waty).

    Zdjęłam soczewkę, zalałam na dłoni płynem i znalazł się wewnątrz...... koci kłaczek :cenzura:
    Nie wiem jak to się stało, że on tam sie dostał. Soczewka po wyjęciu z opakowania była na moim palcu 5 sekund, ręce dokładnie umyte...

    Założyłam soczewke bez kłaczka i jest już ok.
    Mam natomiast pytanie następne.

    Na badaniu mam napisane, że soczewki mają być BC 8,6 i te 1 dniowe takie są BC 8,6 i DIA 14,2 natomiast zauważyłam dopiero przed chwilą, że te na 2 tygodnie dostałam BC 8,4 DIA 14.0 :mur:

    Czy mogę je założyć, będa pasować? :help:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2010, 21:27

    dimahi pisze:Na badaniu mam napisane, że soczewki mają być BC 8,6 i te 1 dniowe takie są BC 8,6 i DIA 14,2 natomiast zauważyłam dopiero przed chwilą, że te na 2 tygodnie dostałam BC 8,4 DIA 14.0
    Soczewki kontaktowe nie tylko charaketryzuja te dwa parametry - o czym juz wielokrotnie pisalem. Jezeli byla zalozona przez specjaliste, zachowuje sie OK, to jak najbardziej mozesz korzystac
  • dimahi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2010, 09:28
    Lokalizacja: ostr

    autor: dimahi » 13 czerwca 2010, 15:53

    no i d..pa. Nie pasują mi te soczewki.

    Chodzi właśnie o to, że nie były zakładane przez lekarza.
    Po badaniu Pani doktor napisała na kartce właśnie ile dioptrii, BC i dała parę soczewek 2 tygodniowych i 1 parę 1 dniowych, żebym sie nauczyła na nich zakładać i zdejmować + ulotkę z rysunkiem jak zakładać soczewki. Nic mi nie tłumaczyła, nic nie pokazywała. W gabinecie zbadała mi tylko wzrok maszyną i okularami z wymiennymi szkiełkami. :(

    Wczorajsze mimo lekkiego uwierania w lewym oku były ok. Widok jak w lustereczku, wszystko dobrze.
    Dziś założyłam te 2 tygodniowe. Te nie uwierają za to nie widze tak dobrze jak w tych wczorajszych, oczy mi zachodzą mgłą i co chwilę przez to mrugam wrrrrr :cenzura:

    Tamte były jakby twardsze, sztywniejsze. Elegancko wchodziły w oko, pyk założone, odklejały ię od palca. - było to, że nie mogłam ich wyjąć. 20 minut grzebałam w oczach zanim udało mi się ich pozbyć z oka.
    Ta są mięciutkie, giętkie, nie mogłam ich dziś założyć - gięły się, nie chciały odejść od palca... + ich są te cyferki na nich, żeby odróżnić dobrą stronę soczewki i miękkość - zdejmują się jednym ruchem palca.

    Nie myślałam, że z tymi soczewkami bedzie tyle zachodu :cenzura: :placze:
    Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2010, 16:02 przez dimahi, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2010, 16:41

    dimahi pisze:Po badaniu Pani doktor napisała na kartce właśnie ile dioptrii, BC i dała parę soczewek 2 tygodniowych i 1 parę 1 dniowych, żebym sie nauczyła na nich zakładać i zdejmować + ulotkę z rysunkiem jak zakładać soczewki. Nic mi nie tłumaczyła, nic nie pokazywała. W gabinecie zbadała mi tylko wzrok maszyną i okularami z wymiennymi szkiełkami
    Nie mozna tego nazwac doborem i aplikacja soczewek.
    Osoba, ktora rozpoczyna przygode musi zostac przeszkolona a nie zasypana ulotkami.

    Kolejna sprawa, ze soczewki powinny byc zalozone przez specjaliste i krotko piszac - ocenione ich zachowanie na oku.

    Niestety, ale bedziesz musiala znalesc odpowiedzialnego specjaliste, ktory pomoze Ci w problemie. A dzwoniac czy umawiajac sie pytac co obejmuje dobor soczewek
  • angluk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 17 czerwca 2010, 13:28
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: angluk » 21 czerwca 2010, 14:06

    Witam!

    Problem może polegać też na tym że kupiłaś soczewki ze złą krzywizną która Ci nie pasuje.
    Moja przygoda ze soczewkami była też bardzo ciężka, zdarzało się ze używałam czasem innej krzywizny bez porady Okulisty i źle na tym wyszłam :( Każdy lekarz jest inny, jeden Ci wytłumaczy wszystko drugi nie, ale zakładać soczewek musisz nauczyć się sama bo jest to czynność codzienna. Soczewki też kupujesz u tego okulisty?????
    angluk
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 czerwca 2010, 20:10

    Angelika, co Ci się działo, gdy miałaś źle dobrany rozmiar soczewek?
  • angluk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 17 czerwca 2010, 13:28
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: angluk » 22 czerwca 2010, 11:13

    Kiedy używałam soczewek z inną krzywizną niż polecił mi okulsta soczewki uwierały mnie przy koncikach oczu, źle widzialam, mialam albo suche oczy albo cały czas mi łzawiły. Teraz odczówam komfort noszenia soczewek. Początki są zawsze trudne, dasz radę.
    angluk
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 lipca 2010, 19:41

    Jesli nie pasują wymien na inne, proste:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lipca 2010, 21:54

    OkoVision pisze:Jesli nie pasują wymien na inne, proste:)
    Nie koniecznie az takie proste... wiaze sie to z wizyta u specjalisty, a nie samodzielna zmiana.
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości