ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
air optix night and day aqua
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    air optix night and day aqua

    autor: kajo92 » 13 maja 2010, 22:23

    Chciałbym podzielić się opinią na temat nowych soczewek night and day aqua. Uważam, iż są zdecydowanie gorsze od poprzednich night and day. Zupełnie niepotrzebnie zdecydowano się na modyfikację, ingerencję w stare night and day. Ciba strzeliła sobie samobója, w internecie na anglojęzycznych stronkach również spotkałem mnóstwo negatywnych ocen nowej formuły aqua. Jestem ciekawy jakie doświadczenia z nowymi night and day mają użytkownicy tych soczewek. Moim zdaniem nie powinno się pozbawiać ludziom wyboru wycofując produkcje oryginalnych night and day. Stare night and day były rewelacyjne !!! Nowe z kolei są bardo niskiej jakości.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2010, 23:50

    Czy możesz napisać coś więcej, czemu Ci się nie podobają? Nowe Optixy od starych różnią się tylko tym, że dodano polimer utrzymujący nawilżenie soczewki. Niczym innym się nie różnią, polimer nie wywołuje podrażnień, gdyż nie ma kontaktu z okiem, parametry i budowa soczewki są identyczne.

    Nie spotkałam tylu nieprzychylnych opinii na anglojęzycznych forach, wiele osób nie czuje różnicy, ale żeby nowe soczewki były mniej komfortowe niż stare - to pojedyncze przypadki.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    autor: kajo92 » 14 maja 2010, 16:59

    Najbardziej nie podoba mi się to, iż na drugi dzień po spaniu w nich oczy mam posklejane, ropieją i są wysuszone. W poprzedniej wersji takich sytuacji nie miałem bez problemu wytrzymywałem kilka dni bez żadnych kropli, soczewki były stabilne i niezawodne. Nowa formuła wydaje się mniej wytrzymała, soczewka wysycha, czasami obraz zachodzi mgłą wbrew temu polimeru, który rzekomo ma utrzymywać nawilżenie. Mam porównanie, gdyz od kilku lat nosze night and day i było wszystko ok, odkąd zmieniono soczewkę na aqua komfort noszenia soczewek się pogorszył. Nie ma tragedii, ale stare night and day były lepsze, może też kwestia przyzwyczajenia i będzie ok.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 maja 2010, 17:53

    Masz jeszcze jakąś parę starych dla porównania?
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    autor: kajo92 » 14 maja 2010, 18:09

    Starych nie mam już od dawna. Byłem u specjalisty z oczami wszytko w porządku, może po prostu moje oczy gorzej tolerują nowe night and day, ale niepokojące jest to, iż doczytałem się wielu negatywnych komentarzy dotyczących nowej odmiany soczewek. Wydaje mi się, że to jest tak, jak ktoś nosił stare night and day to odczuje różnice, natomiast ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z tymi soczewkami to stwierdzi, że są dobre, nie będzie miał porównania.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 maja 2010, 16:01

    W wątku o Aqua jeszcze nikt nie wypowiedział się o nich nieprzychylnie w porównaniu z nie-Aqua, ale też mniej osób używa N&D... Ciekawe, poczekamy na więcej opinii o N&D.
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    ponownie poruszam temat soczewek air optix night and day aqu

    autor: kajo92 » 22 października 2010, 21:32

    Odradzam zakup tych soczewek, tych soczewek nie da sie nosic, Cibavision popełniła ogromny błąd zamieniając air optix night and day na air optix night and day aqua. Dodatek formuły aqua całkowicie zmienił tę soczewkę, air optix night and day aqua są fatalne!!! Doczytałem się w internecie mnóstwo negatywów co tylko potwierdza moje odczucia!!! np:
    http://www.optix-now.com/ciba-vision-le ... views.html Mam tylko nadzieję, że Ciba jeszcze wróci do dawnych, rewelacyjnych night and day.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 07 stycznia 2011, 18:26

    Opinie na temat tych soczewek są naprawdę różne,,chociaż niewielka grupa osób je nosi. Jesteś pierwszym która wypowiada się o nich negatywnie i forumowicze wezma to pod uwagę. Fakt że dodatek formuły aqua zmienił soczewkę,ale czy na gorsze?
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • MarcinCh
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 05 maja 2011, 14:40
    Lokalizacja: Wroclaw

    autor: MarcinCh » 05 maja 2011, 14:58

    WItam,
    ja również negatywnie oceniam zmianę na Aqua... Nie będę się spierał co jest powodem uczulenia oka (materiał , dodatki) faktem jest , że osobiście nie jestem w stanie wytrzymać 8 godzin z każdym rodzajem soczewki w którym są dodatki typu Aqua , hdro... itp...
    Ciekawi mnie czy udało Ci się zastąpić to jakąś inną firmą , rodzajem soczewki... Ja używam teraz jednodniowych Dailies i jest OK jednak to nie to samo co night&day (bez Aqua)
  • alwinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 20 października 2011, 22:41
    Lokalizacja: lodz

    Re: air optix night and day aqua

    autor: alwinka » 20 października 2011, 22:46

    kajo92 pisze:Chciałbym podzielić się opinią na temat nowych soczewek night and day aqua. Uważam, iż są zdecydowanie gorsze od poprzednich night and day. Zupełnie niepotrzebnie zdecydowano się na modyfikację, ingerencję w stare night and day. Ciba strzeliła sobie samobója, w internecie na anglojęzycznych stronkach również spotkałem mnóstwo negatywnych ocen nowej formuły aqua. Jestem ciekawy jakie doświadczenia z nowymi night and day mają użytkownicy tych soczewek. Moim zdaniem nie powinno się pozbawiać ludziom wyboru wycofując produkcje oryginalnych night and day. Stare night and day były rewelacyjne !!! Nowe z kolei są bardo niskiej jakości.
    od kiedy je zmnienili nie moge w nich spać, kiedyś nosiłam miesiąc bez przerwy i było ok, teraz oczy ropieja, 2 razy miałam zapalenie, dla mnie to dramat:(
  • kajo92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2010, 22:08
    Lokalizacja: poznań

    autor: kajo92 » 24 października 2011, 21:34

    ja po tych soczewkach nabawilem sie GPC - brodawkowe zapalenie spojowek. Odradzam noszenie tych soczewek, sa bardzo niebezpieczne dla zdrowia oczu. Soczewki te nadaja sie do smieci, tandeta, zwykły shit.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 stycznia 2012, 20:09

    W zasadzie nie można sugerować się tylko ceną podczas zakupu,warto wziąć pod uwagę także inne czynniki. Jednym z nich jest opinia lekarza,bez której moim zdaniem się nie obejdzie.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 31 lipca 2012, 20:37

    Nosiłem kiedyś stare focus night and day i muszę powiedzieć, że daleko im było do ideału. Soczewki były dość dobre, ale rano występowało uczucie wyschnięcia oka i często przy ciągłym noszeniu wieczorem oczy szczypały.

    Minęło kilka lat, i...

    Kupiłem Air optix night and day aqua. Od razu zaznaczę, że zdarza mi się w nich zdrzemnąć popołudniu ale w 99% przypadkach ściągam je na noc. I wrażenia mam jak najbardziej pozytywne!!!

    Soczewki są cieńsze od focusów i są lekko zabarwione. Są mniej sztywne. Mi się je nosi bajkowo, właściwie od pierwszego momentu założenia ich na oczy. Wydawało mi się, że różnica pomiędzy zwykłymi Air optix, a tymi night and day to jedynie chwyt marketingowy i wyższa cena. Różnica jest jednak odczuwalna. Night and Day nie zachodzą mgłą nawet późną nocą i właściwie nie czuć ich aż do samego zdjęcia przed pójściem spać. Nie mam problemu z nimi ani gdy prowadzę samochód ani gdy pracuję przy komputerze. Soczewki rzeczywiście ze wszystkich, które używałem, są najwygodniejsze a i chyba najzdrowsze... bo muszę przyznać, że nawet pod koniec dnia moje oczy są niewiarygodnie białe! Są drogie - to fakt, ale jakościowo myślę, że to chyba najlepsze soczewki miesięczne obecne teraz na rynku, bo nawet Biofinity, które debiutowały materiałem 3 generacji - dla mnie były gorsze.

    A co do drzemek. Po 2, 3 godzinach budzę się z białymi oczami, bez ropy czy też łez, w przeciwieństwie do Biofinity - I TUTAJ UWAGA , które nie są już soczewkami dopuszczonymi do ciągłego noszenia, tylko dzinnego z możliwością drzemania w nich. Wystarczy kilka razy pomrugać i można spokojnie do końca dnia śmigać w nich. Ja przy nich zostaję.

    Ps: A co do tajemniczego dodatku Aqua... nie wiem jaki ma to wpływ na soczewkę, ale z tego co wyczytałem na blistrze, to soczewki nie mają tego dodatku nawilżającego w sobie tylko są zamoczone w soli fizjologicznej i 1% z tego płynu to jakiś koopolimer który ma tę soczewkę nawilżyć. No ale to chyba działa tylko jednego dnia zaraz po założeniu soczewki na oko, bo przecież gdy wymoczymy ją w płynie w pierwszą noc, to już tylko i wyłącznie płyn oddziałuje na soczewkę.... także byłbym sceptyczny w stosunku do tego dopisku AQUA i nie obarczał go winą za jakieś problemy wynikające za zmiany w użytkowaniu soczewek
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • remikp3
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 października 2019, 20:50

    Re: air optix night and day aqua

    autor: remikp3 » 26 października 2019, 21:05

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Od kilku lat używam soczewek Air Optix Night&Day - super soczewki!
    Kilka dni temu zakupiłem nowy pakiet. Okazał się inny (Gorszy)od poprzednich. Mianowicie oko szybciej się męczyło oraz zachodziło „mgiełką”.
    Przyjrzałem się soczewce i opakowaniu. Oto moje spostrzeżenia:
    - na soczewce brak napisów , (określały czy jest poprawną stroną do oka)
    - soczewka wydaje mi się grubsza ,
    - kolor bardziej niebieskawy ,
    - opakowanie samej soczewki , druk jest bardziej „tłusty”, mniej precyzyjny niż w starszych opakowaniach , gdzie był delikatniejszy ale bardziej wyraźny.
    Podsumowując , może zakupiłem podróbki , bądź też jakość jest przeszłością.
    Pytanie , możliwe ze są na rynku podróbki soczewek?
    Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości