ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Pomoc Toryczna
  • anielisko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 listopada 2009, 01:19
    Lokalizacja: warszawa

    Pomoc Toryczna

    autor: anielisko » 06 listopada 2009, 01:36

    Proszę Was o pomoc z mysla, ze jest na forum prawdopodobnie kilka osob, ktore znaja sie na doborze soczewek i moze beda umialy mi cos doradzic.
    Przegladalam inne watki, ale nigdzie nie natknelam sie na informacje pomocne dla mnei.
    Nosze soczewki toryczne AIR OPTIX Toric i jestem z nich wzglednie zadowolona.
    Mam na tyle duzy astygmatyzm, ze soczewki z cylindrem sa w moim przypadku juz konieczne
    -1.75 i -2.25
    poprzedni nosilam FOCUSY i wiem, ze soczewki AIR O. sa zdecydowanie lepsze- przynajmniej w moim odczuciu.

    ale do rzeczy.
    Przez rok mieszkalam we Francji i udalam sie kiedys na wizyte u tamtejszego lekarza.
    Zadecydowal, ze w moim przypadku zalecalby soczewki roczne, bo takimi 30-dniowymi nie da sie wyostrzyc mojego wzroku tak do konca. Potem kolejno chodzilam na kilka wizyt, mysle ze okolo 5 i dobierano mi odpowiednie wartoscisoczewek. Kazdorazowo zakladano mi soczewko na oczy na okres okolo 2 tygodni na probe. Finalnie dobrano mi takie wartosci soczewek, ze widzialam w nich idealnie w dzien i w nocy oraz nie zaleznie na panujaca aure- deszcz i temperature.
    Niestety w soczewkach 30-dniowych dobranych w Polsce nie moge doszukac sie takiego komfortu. A i lekarze proponuja mi za kazdym razem te 30dniowe.
    Poniewaz wrocilam do Polski, kontakt z tamtym laboratorium i lekarzem mi sie urwal, a niestety poniewaz nie przewidzialam takiego rozwoju wyradarzen nie posiadam wartosci tamtych soczewek.
    czy mam szanse gdzies w Polsce- najlepiej w Wareszawie znalezc kogos, kto bedzie w stanie mi pomoc?
    bede mega wdzieczna jesli ktos podpowie mi gdzie powinnam sie udac.
    Aga
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości