ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Soczewki kosmetyczne
  • Black-moon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 13:52
    Lokalizacja: Opole

    Soczewki kosmetyczne

    autor: Black-moon » 30 stycznia 2009, 23:45

    Witam wszystkich :)

    Zam??wi?am sobie soczewki CAT EYE, kt??re wygl?daj? jak oczy kota . I wszystko by?oby ok, ale one ca?y czas przekr?caj? mi si? na oczach. Przez to ta ?renica nie jest pionowo tylko poziomo. Nie wiem czy kto? zrozumie o co mi chodzi, ale lepiej nie umiem tego wyja?ni? :)
    Jak mam to zrobi?, aby soczewki "trzyma?y si?" w jednym miejscu zamiast obraca? si? w k???ko?
    Nigdy wcze?niej nie mia?am soczewek, wi?c mo?e co? ?le robi? ...

    Obrazek

    ^ Tak to powinno wygl?da?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 stycznia 2009, 20:05

    Black-moon pisze:Nie wiem czy kto? zrozumie o co mi chodzi, ale lepiej nie umiem tego wyja?ni?
    Prawdopodobnie kupi?a? "za du?e" soczewki, dlatego przesuwaj? si? one po oku.

    Poczytaj sobie o BC i DIA, jest tego troche na forum.
    Black-moon pisze:Jak mam to zrobi?, aby soczewki "trzyma?y si?" w jednym miejscu zamiast obraca? si? w k???ko?
    Troch? trudno b?dzie co? wi?cej doradzi?, przecie? ani oka ani soczewki nie uformujesz tak, by jedno pasowa?o do drugiego. Soczewki raczej do kosza.
    Black-moon pisze:Nigdy wcze?niej nie mia?am soczewek, wi?c mo?e co? ?le robi? ...
    Kupi?a? tak na chybi? trafi?? Konsultacji z okulist? nie by?o? Je?li tak, to nic dziwnego. Z soczewk?, to jak z butem - trzeba zmierzy?, bo nie ka?da b?dzie pasowa?. Nawet te "uniwersalne" nie s? tak na prawd? uniwersalne.

    Swoja drog? kupowanie bez wizyty u okulisty to ?redni pomys?, no chyba ?e nie zale?y ci na zdrowiu swoich oczu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Black-moon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 13:52
    Lokalizacja: Opole

    autor: Black-moon » 01 lutego 2009, 15:27

    Zam??wi?am je na aukcji internetowej, nie by?o tam ?adnych rozmiar??w, wi?c my?la?am, ?e to nie ma wi?kszego znaczenia ;O
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Black-moon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 lutego 2009, 18:25

    Jest taki u?ytkownik serwisu aukcyjnego, kt??ry reklamuje soczewki has?em w stylu "Po co nosi? dro?sze soczewki - kierujesz si? reklam? czy logik??". I w?a?nie ta logika nakazywa?aby sprawdzenie przed zakupem czym s? soczewki, czym si? charakteryzuj?, czym si? od siebie r???ni?, jakie jest ryzyko ich noszenia. Swoj? drog?, go?? sam pogr??a sw??j interes, bo logika nakazywa?aby nie kupowa? starszych technologicznie, kijowych soczewek, kt??re sprzedaje ten u?ytkownik, ale c???, zawsze znajdzie si? jaki? frajer.

    Ka?dy u?ytkownik nie od parady dodaje klauzul? typu: "Nie ponosimy odpowiedzialno?ci za z?e dopasowanie soczewek. U?ywanie soczewek kontaktowych bez konsultacji ze specjalist? mo?e by? powodem nieprawid?owego widzenia lub doprowadzi? do uszkodzenia wzroku. Osoba dokonuj?ca zakupu POTWIERDZA, ?e dokona?a badania w zakresie Doboru Soczewek Kontaktowych, a parametry soczewek zalecone zosta?y przez Lekarza Specjalist?."

    Niestety, kupione przez Ciebie soczewki nadaj? si? tylko do ?mieci. Przed kupnem kolejnych kolorowych udaj si? do okulisty. Szalonego nadruku mo?e nie uda Ci si? dobra?, ale inne kolorowe na pewno si? znajd?.
  • Black-moon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 13:52
    Lokalizacja: Opole

    autor: Black-moon » 01 lutego 2009, 19:55

    Soczewki kosztowa?y 70 z?, wi?c raczej tanie nie s?...
    A czego? takiego "Nie ponosimy odpowiedzialno?ci za z?e dopasowanie soczewek. U?ywanie soczewek kontaktowych bez konsultacji ze specjalist? mo?e by? powodem nieprawid?owego widzenia lub doprowadzi? do uszkodzenia wzroku. Osoba dokonuj?ca zakupu POTWIERDZA, ?e dokona?a badania w zakresie Doboru Soczewek Kontaktowych, a parametry soczewek zalecone zosta?y przez Lekarza Specjalist?." na aukcji nie by?o.
    Czy w zwi?zku z tym mam szanse jeszcze co? zdzia?a?? Czy po prostu 70 z? posz?o w b?oto? :(
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 lutego 2009, 20:36

    Black-moon pisze:Czy w zwi?zku z tym mam szanse jeszcze co? zdzia?a?? Czy po prostu 70 z? posz?o w b?oto?
    produkt otwarty nie podlega wymianie lub mozliwosci zwrotu!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 lutego 2009, 22:10

    Powiem Ci, ?e wi?kszo?ci os??b te soczewki pasuj? do oczu (co innego komfort noszenia i jako?? widzenia). Zapewne tak jak ja nale?ysz do tej mniejszo?ci, kt??rych "rozmiar uniwersalny" nie dotyczy :(
  • Black-moon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 13:52
    Lokalizacja: Opole

    autor: Black-moon » 02 lutego 2009, 06:44

    Super...
    No nic, w takim razie dzi?ki za informacje, mam nauczk? na przysz?o?? .
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 lutego 2009, 12:31

    Poza tym je?li noszenie soczewek kosmetycznych, to tylko od czasu do czasu, tak na imprez? w?a?nie. Nie ma sensu katowa? nimi oczu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości