ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Oczekiwanie na soczewki
  • Gość

    Oczekiwanie na soczewki

    autor: Gość » 16 stycznia 2009, 13:35

    Mam pytanie do astygmatyk??w ile czekacie na swoje soczewki z korekcj? astygmatyzmu?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 stycznia 2009, 13:50

    Mam pytanie do astygmatyk??w ile czekacie na swoje soczewki z korekcj? astygmatyzmu?
    Mog?aby? doprecyzowa??

    Chodzi o soczewki okularowe/soczewki kontaktowe/
    Zam??wione w salonie optycznym/przez internet?

    Swoja drog? to sprawa indywidualna; jedna osoba mog?a czeka? 2 tygodnie, druga tydzie? a trzecia 4 dni. Zale?y to zazwyczaj od miejsca gdzie zam??wi?a? no i do twojej wady - je?li jest nietypowa, to prawdopodobnie poczekasz d?u?ej.
    Nie wiem wi?c czy odpowiedzi bardzo ci tu pomog?, a ju? na pewno nie zmieni? czasu oczekiwania. B?d? cierpliwa :spoko:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Gość

    autor: Gość » 16 stycznia 2009, 13:53

    Chodzi mi o miesi?czne B&L wada w miar? nietypowa (-9D, cyl -1,25)
    Chcia?am si? tylko dowiedzie? o maksymalnym oczekiwaniu :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 stycznia 2009, 14:16

    czas oczekiwania moze byc rozny... moze nie byc np. u sprzedawcy, moze byc brak na magazynie producenta (i musi sprowadzic)

    Maksymalnie na soczewki toryczne mozna czekac okolo 21-28dni, a mozna i dluzej

    Dodam tylko, ze kazda osoba noszaca soczewki NIGDY nie powinna zwlekac z zakupem soczewek na ostatnia chwile, zwlaszcza osoby noszace soczewki o duzych mocach czy toryczne, gdzie czas oczekiwania czasami jest dluzszy.
  • Gość

    autor: Gość » 16 stycznia 2009, 15:27

    LEMUR pisze:Dodam tylko, ze kazda osoba noszaca soczewki NIGDY nie powinna zwlekac z zakupem soczewek na ostatnia chwile, zwlaszcza osoby noszace soczewki o duzych mocach czy toryczne, gdzie czas oczekiwania czasami jest dluzszy.
    B?dzie to m??j pierwszy zakup, wi?c zam??wi?am tak szybko jak tylko mog?am od wizyty u okulisty :>
  • valdi80
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 15:28
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: valdi80 » 29 marca 2009, 20:33

    Witam. Ja zamówiłem 05 lutego u okulistki, która dobierała mi soczewki. Były to purevision toric xr. Pod koniec lutego były już, ale jak się okazało, na lewe oko opis soczewki inny a w rezultacie soczewka inna. Więc definitywnie 27 marca miałem soczewki do odebrania. Szok.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 marca 2009, 22:57

    Chyba Proclear Toric XR, a nie Purevision?
  • valdi80
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 15:28
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: valdi80 » 08 kwietnia 2009, 14:53

    Malla, oczywiście że Proclear ;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 kwietnia 2009, 21:09

    i jak się je nosi?
  • valdi80
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 15:28
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: valdi80 » 08 kwietnia 2009, 23:00

    Hm, chyba zaczynam się do nich przyzwyczajać po dwóch tygodniach noszenia :) Wygoda w porównaniu z okularami niesamowita ;) Tylko niestety trochę gorzej w nich widzę. Obawiam się, czy okulistka nie powinna pójść w drugą stronę z cylindrem /wzięła silniejszy o 0,25 niż w okularach i może przez to widzę gorzej/. Ale dzisiaj znalazłem na necie po 120 zł za 3 szt., gdy ja płaciłem 200 zł :)
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości