ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1
Duże źrenice.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    Duże źrenice.

    autor: Vanilla » 06 stycznia 2009, 20:26

    Cze?? wszystkim. Kiedy? ju? pisa?am na tym forum w sprawie doboru soczewek. Niestety do tej pory nie trafi?am na te idealne, nosi?am PV a teraz mam Proclear. Mam natomiast inne pytanie zwi?zane z wielko?ci? ?renic. Od jakiego? czasu mam strasznie szerokie ?renice i tak si? zastanawiam czy noszenie soczewek mo?e mie? na to jaki? wp?yw?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Vanilla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 stycznia 2009, 20:28

    Vanilla pisze:Od jakiego? czasu mam strasznie szerokie ?renice i tak si? zastanawiam czy noszenie soczewek mo?e mie? na to jaki? wp?yw?
    Powinnas udac sie do okulisty aby to sprawdzil, powiekszenie zrenic nie nastepuje bez powodu.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 stycznia 2009, 10:49

    Vanilla pisze:Od jakiego? czasu mam strasznie szerokie ?renice i tak si? zastanawiam czy noszenie soczewek mo?e mie? na to jaki? wp?yw?
    Jeste? tego na 100% pewna? Czasem sobie wmawiamy r???ne rzeczy do tego stopnia, ?e rzeczywi?cie wydaj? si? one prawdziwe. Mia?em podobnie, kiedy zacz??em nosi? soczewki - w moim przypadku chodzi?o w wrastaj?ce naczy?ka.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 07 stycznia 2009, 16:52

    No jestem pewna nigdy nie mia?am takich szerokich ?renic... Reaguj? one na ?wiat?o, ale p???niej znowu si? powi?kszaj?. W sumie nawet kilku znajomych to zauwa?y?o... By?am ju? u kilku okulist??w prywatnie, pa?stwowo i ka?dy olewa te sprawy. A i ?aden z nich nie powiedzia? mi nic o moich ?renicach. Nosz? teraz Proclear ale strasznie bol? mnie od nich oczy. Przez jakie badanie okulista mo?e stwierdzi? wrastanie naczynek? Ostatnio jak by?am prywatnie u lekarza, bo chcia?am zmieni? z Optix??w na co? innego, to da? mi po prostu opakowanie Proclear bez badania krzywizny i tych innych parametr??w... Tylko, ?e ja soczewki nosz? od roku i wcze?niej jako? tego nie zauwa?y?am, no ale wcze?niej by?o ok z soczewkami...

    [ Dodano: 07 Sty 2009 05:25 ]
    Poza tym zamieszcz? zdj?cie, ocenicie czy mam szerokie ?renice. Przepraszam za jako??, ale wyci?te ze zdj?cia. Przy czym teraz mam lekko wi?ksze te ?renice.
    http://img136.imageshack.us/img136/904/okobr4.jpg
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 stycznia 2009, 18:05

    Faktycznie du?e!
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 07 stycznia 2009, 21:48

    I co radzicie mi z tym zrobi?? Nie mam takich ?renic od dzisiaj, a okuli?ci nigdy nie zwr??cili na nie uwagi... Hmm, a mo?e to taka 'uroda' moich oczu? Sama ju? nie wiem. Skoro s? niepokoj?co du?e, to specjali?ci powinni to zauwa?y?.
  • Gość

    autor: Gość » 08 stycznia 2009, 09:00

    Ja te? mam szerokie ?renice (mo?e nie tak jak twoje :) ) tak ?e znajomi zwracaj? na to uwag?, ale my?l?, ?e mia?am tak zawsze i specjalnie si? tym nie przejmowa?am. My?l?,?e je?li okuli?ci nie uwa?aj? tego za powa?ne to nie musisz chyba si? martwi?

    P.S. Podobno ludziom o szerokich ?renicach si? bardziej ufa ;)
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 08 stycznia 2009, 17:32

    Hmm, ale skoro woozie napisa?, ?e mo?e mie? to zwi?zek z wrastaniem naczynek, to mo?e faktycznie co? w tym jest? Jakie badanie wykrywa t? w?a?nie zmian??
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 stycznia 2009, 19:45

    Nie, Woozie nie pisa? o zwi?zku rozszerzonych ?renic z wrastaj?cymi naczynkami, tylko o lekkim schizie, jakiego mo?na dosta? na pocz?tku noszenia soczewek, boj?c si? o sw??j wzrok. Ja mia?am tak samo jak on z wystaj?cymi naczynkami. Wrastaj?ce naczynka to co innego, s? objawem patologicznym i przy rutynowym badaniu soczewkowicza ka?dy okulista b?dzie w stanie je zdiagnozowa?, b?d? po prostu dla niego widoczne pod odpowiednim sprz?tem.

    Majka - ba, pono? s? bardziej atrakcyjni, niekt??rzy to nawet specjalnie u?ywaj? kropli rozszerzaj?cych ?renice!
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 09 stycznia 2009, 15:32

    Hehe, nie wiem co jest atrakcyjnego w rozszerzonych ?renicach... ;P Na ostatnim badaniu lekarz tylko zagl?da? mi do oczu tym ?wiate?kiem.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 stycznia 2009, 11:40

    Poczyta?am troch? i nie znalaz?am innego zwi?zku rozszerzonych ?renic z soczewkami, jak to zwi?zane z pobudzeniem nerwowym (np. przy zak?adaniu, zagl?daniu w lustro czy dobrze le??).

    Je?li paru lekarzy stwierdzi?o, ?e wszystko ok (a opr??cz zwyk?ego "?wiecenia po oczach" mogliby te? wykona? regularne badanie dna oka), to nie ma si? raczej czym przejmowa?, spotkasz si? w necie z wieloma osobami, kt??re nawet bez wady wzroku maj? du?e ?renice i b?d? to raczej osoby m?ode (zwi?zek z dojrzewaniem). Dziwne jest to, ?e masz tak od kr??tkiego czasu - przejrzyj stare zdj?cia pod tym k?tem, mo?e wcze?niej nie zdawa?a? sobie z tego sprawy.

    Mo?esz te? skorzysta? z konsultacji neurologa, kt??ry wykluczy inne schorzenia. Przed wizyt? pomy?l czy bierzesz jakie? leki, czy chorowa?a? w ostatnim czasie, czy masz alergi?, czy ?yjesz w wi?kszym stresie ni? wcze?niej, czy jeste? zakochana, czy uprawiasz sport, czy mia?a? jakie? urazy od ma?ego, a nawet jak si? od?ywiasz.

    My ju? wi?cej tu raczej nie wykombinujemy...
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 10 stycznia 2009, 18:33

    Bardzo dzi?kuj? za pomoc. :) Widocznie nie ma czym si? martwi? i wszystko jest ok.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 stycznia 2009, 12:25

    Vanilla mo?e jeszcze sprawd? czy nie doda?a? czego? nowego do diety - teraz naprawd? nie potrzeba wiele, ?eby "wyprowadzi? organizm z r??wnowagi."
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2009, 13:01

    Vanilla pisze:Widocznie nie ma czym si? martwi? i wszystko jest ok
    pragne przypomniec o bardzo istotnej sprawie, ktora napisana jest w regulaminie forum, ze nie nalezy traktowac jako diagnozy i nie zastapi wizyty u specjalisty.

    moze byc cos neurologicznego, warto oprocz okulisty udac sie do neurologa
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 13 stycznia 2009, 14:47

    Przegl?da?am ostatnio zdj?cia i na tych szkolnych portretach z klas 1-3 podstaw??wki, te? mam szerokie ?renice, mo?e mniejsze od obecnych, ale widocznie mia?am to od dziecka, a dopiero teraz zwr??ci?am na to uwag?.
    ?aden okulista u kt??rego by?am nie powiedzia? mi nic o ?renicach, a do neurologa nie mam po co i??, bo i tak mi pewnie powie, ?e jestem nadpobudliwa. :P A poza tym teraz mam wi?cej, stresu, matura za pasem. By? mo?e temu mam powi?kszone ?renice...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2009, 14:51

    Vanilla pisze:a do neurologa nie mam po co i??, bo i tak mi pewnie powie, ?e jestem nadpobudliwa. A poza tym teraz mam wi?cej, stresu, matura za pasem. By? mo?e temu mam powi?kszone ?renice...
    powiem Ci tyle, powiekszenie zrenic to nie jest dobry objaw, i kazdy sobie tlumaczy to na swoj sposob, chce tylko podkreslic, ze porady na forum nie zastapia wizyty u spejcalisty, wiele objawow powiekszonych zrenic wywolanych jest na tle neurologicznym (jezeli eliminujemy leki, uzywki itp)
    Tyle, a co zrobisz to Twoje.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 14 stycznia 2009, 16:10

    U?ywki nie (opr??cz piwa od czasu do czasu), a leki to hmm, teraz bior? tabletki od oczu, ale to dopiero od kilku dni. Postaram si? zapisa? do neurologa i do okulisty.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 stycznia 2009, 18:06

    Piszesz, ?e nied?ugo matura. Jak sz?am na studia, musia?am zrobi? wst?pne badanie neurologiczne (cz?sto mdla?am). A ten post czyta?a?? Wiem, ?e to skrajny przypadek, ale na pocz?tku te? by?o rozszerzenie ?renicy...
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 14 stycznia 2009, 21:39

    No tak, ale ja ogl?da?am zdj?cia szkolne i tez mam na nich szerokie ?renice (mo?e mniejsze ni? obecnie...). Ci?nienie mam w porz?dku, bo ok. 1,5 mies temu by?am na badaniach. Przejd? si? do neurologa i zobaczymy co to b?dzie.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 stycznia 2009, 19:38

    Daj zna? co i jak, takiego w?tku tu jeszcze nie by?o :)
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 15 stycznia 2009, 22:27

    Ostatnio zaliczy?am wizyt? u neurologa, kt??ry (przy okazji) postanowi? mnie wys?a? na jakie? dziwne badanie "wzrokowych potencja???w wywo?anych". Nie mam poj?cia co to jest, ale by? mo?e Vanilla te? powinna? takie zaliczy?, mam wyznaczon? wizyt? za tydzie? , jak si? czego? dowiem, to z ch?ci? si? podziel?. Czy kto? z Was przechodzi? ju? takie badanie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 stycznia 2009, 22:31

    Daisy, badania takie maja na celu "przesledzenie" drogi wzrokowej, od siatkowki do kory wzrokowej.

    tutaj masz orientacyjny opis tego typu badania
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 15 stycznia 2009, 22:46

    Dzi?ki za info, hmmm, musz? powiedzie?,?e ciekawie to brzmi ale i troszk? przera?aj?co.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 15 stycznia 2009, 22:53

    badanie jest bezbolesne, przyd?ugie i raczej nudne..
    powodzenia :)
    Ala
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 17 stycznia 2009, 09:50

    Zobacz? jakie s? kolejki do neurologa, zadzwoni? ju? po niedzieli i zapytam. A do okulisty i tak musz? si? przej??, bo zgubi?am recept? na okulary. :P To przy okazji mnie zbada.
ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości