ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1
Ceny soczewek
  • MateÂ???Â?
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 22:19
    Lokalizacja: Krak??w

    Ceny soczewek

    autor: MateÂ???Â? » 11 listopada 2008, 22:57

    Mam pytanie....dlaczego ceny soczewek w sklepach internetowych sa duzo nizsze od tych, ktore sa narzucone w normlanych sklepach?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 listopada 2008, 10:04

    nie sa :)
    W naszym sklepie internetowym sa 10groszy tansze niz normalnie w sprzedazy

    A duza czesc soczewek idzie taniej niz u konkurencji - jak sie chce to mozna :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 15:32

    Mate????, c???, utrzymanie lokalu i pracownik??w kosztuje, a i sprzeda? ni?sza, produkt d?u?ej le?y w magazynie itp. We? pod uwag?, ?e cz??? sklep??w internetowych nie jest salonem optycznym, tylko firm?, kt??ra prowadzi kilka r???nych sklep??w, a asortyment nieraz sprowadzaj? z zagranicy, na aukcjach s? Optixy z USA, dzia?a te? w Polsce sklep naszych po?udniowych s?siad??w, tyle ?e za przesy?k? si? troch? p?aci.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 12 listopada 2008, 17:11

    Ja kupowa?am soczewki na [nazwa - regulamin]. Sprowadzane ze Stan??w Zjednoczonych. Moim zdaniem rzetelny i konkretny sprzedawca. Wymieni? mi soczewk?, bo nie da?o si? jej u?ytkowa?, chocia? nie by?o widocznych wad.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 17:22

    Ba?abym si? tam zamawia?, ?eby si? nie okaza?o, ?e to jaka? trefna partia albo ?e nie by?y przechowywane w odpowiednich warunkach... Nieraz znajomi dostawali jedno opakowanie z dat? wa?no?ci up?ywaj?c? za 3 miesi?ce, a drugie z jeszcze 2-letnim terminem.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 listopada 2008, 20:59

    Malla pisze:Nieraz znajomi dostawali jedno opakowanie z dat? wa?no?ci up?ywaj?c? za 3 miesi?ce, a drugie z jeszcze 2-letnim terminem.
    I st?d te? czasem te niskie i "okazyjne" ceny.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 13 listopada 2008, 00:55

    hm...musze przyznac ze dzis przezylam szok....o zgrozo strach sie bac ...weszlam dzis do jednej z bardzo popularnych sieci drogeryjnych i myslalam ze padne...dostrzeglam na polkach:soczewki kontaktowe pakowane po 2szt w cenie 19.99 za kpl i do tego jeszcze plyn...masakra jakas kosmiczna-idac tym tropem moze niedlugo bedzie mozna zaopatrzyc sie w kawalek schabu np u fryzjera :mur: :mur: :mur: :placze:
  • MateÂ???Â?
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 22:19
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: MateÂ???Â? » 13 listopada 2008, 20:55

    LEMUR pisze:nie sa :)
    W naszym sklepie internetowym sa 10groszy tansze niz normalnie w sprzedazy

    A duza czesc soczewek idzie taniej niz u konkurencji - jak sie chce to mozna :P
    Pierwszy lepszy sklep
    /CIACH/

    cena za 6 szt jest po prostu zaskakujaco niska...widac musisz bardziej zwracac uwage na konkurencje, bo jesli Twoje ceny sa nizsze 10 gr od cen znajdujacych sie w normlanych salonach optycznych, to troche zostajesz w tyle :-).
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez MateÂ???Â?, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 listopada 2008, 21:40

    Mate????, a czy Ty w og??le by?e? na stronie Lemura? Bo podana przez Ciebie wymi?ka cenowo, moje soczewki s? na niej 15z? dro?sze, jednodni??wki o 20z? dro?sze, Aqua po 150z? :eek:
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 13 listopada 2008, 22:25

    Hmm, te kt??re kupowa?am by?y ok. A sk?d wiadomo jak soczewki przechowuj? optycy? :) Moim zdaniem tak naprawd? wsz?dzie jest prawdopodobie?stwo, ?e mo?emy zosta? oszukani i sprzedadz? nam soczewki nieodpowiednio przechowywane.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 listopada 2008, 23:33

    Kwestia prawdopodobie?stwa.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 listopada 2008, 09:12

    Mate???? pisze:bo jesli Twoje ceny sa nizsze 10 gr od cen znajdujacych sie w normlanych salonach optycznych
    a gdzie ja napisalem ze moje ceny w salonie sa takie jak w normalnych salonach optycznych i co to za stwierdzenie "normalne"?

    no ale... :ot:
    bo to nie ma sluzyc co gdzie taniej... bo od tego sa odpowiednie strony dla kupujacych (radar, ceneo, cokupic, kupujemy itp...)

    Poza tym sama cena zakupu moim zdaniem to nie wszystko na co trzeba zwracac uwage... ale to juz sam konsument musi sobie swoje kryteria wybrac decydujac sie na zakup.
  • MateÂ???Â?
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 22:19
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: MateÂ???Â? » 17 listopada 2008, 20:51

    @lemur

    Piszac normalne, mialem na mysli niewirtualne :D. Ok, faktycznie zabrzmialo to troche dziwnie. A wracajac do Twojej wypowiedzi...Napisales, ze ceny soczewek w twoim wirtualnym salonie optycznym z reguly sa nieco nizsze od tych, ktore akutalnie narzucone sa w innych salonach. Na moj piewszy post odpowiedziales:
    lemur pisze: nie sa :)
    W naszym sklepie internetowym sa 10groszy tansze niz normalnie w sprzedazy

    A duza czesc soczewek idzie taniej niz u konkurencji - jak sie chce to mozna :P
    No wiec po raz kolejny pofatygowalem sie (strasznie sie zmeczylem) i znalazlem kolejny sklep (nie bede podawal linka, bo nie chce, aby znowu ktos mi cos "ucinal", ale dodam, iz w wyszukiwarce wpisalem "sklepy internetowe soczewki" i wybralem 7 z kolei pozycje (sorry moderatorze :], mam nadzieje, ze tego mi nie ciachniesz :P )). Tutaj ceny niektorych soczewek sa na na prawde atrakcyjne. chcialbym oczywisice dodac, ze odwiedzilem strone twojego sklepu i musze przyznac, ze rowniez masz niskie ceny produktow...nizsze od tych, ktore sa w niewirtualnych sklepach : O
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 listopada 2008, 21:15

    Mate????, bo sklep Lemura nie jest najta?szy na ?wiecie, jest po prostu tani, a produkty s? o 10gr ta?sze w jego sklepie internetowym ni? w jego salonie. We? pod uwag? inne czynniki - te soczewki nie s? sprowadzane z Chin czy nie wiadomo k?d, tylko od polskiego dystrybutora. Wi?kszo?? sklep??w internetowych nie jest salonami optycznymi, nie wiadomo jak przechowuj? produkty, czy w zimie nie zamarzaj? na ko?? w jakiej? piwnicy po to, by potem rozmrozi?y si? na parapecie do s?oneczka. Kto Ci broni korzysta? z oferty sklepu, kt??ry ma akurat najtaniej? Przecie? to naturalny ludzki odruch. Tylko sklep dla samego posiadania sklepu mo?e za?o?y? ka?dy, niewa?ne czy ma jakiekolwiek poj?cie o tym produkcie. Wg mnie ceny w 4-eyes nale?? do grupy najta?szych w polskim internecie, np. AOSept znalaz?am o 1z? taniej tylko w 1 sklepie, ale koszt wysy?ki jest w nim wy?szy i moje soczewki s? tam dro?sze o par? groszy.
  • MateÂ???Â?
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 22:19
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: MateÂ???Â? » 18 listopada 2008, 12:05

    @Malla

    Moze zaczne od tego, ze nie wiedzialem, iz lemur prowadzi sklep internetowy i do tego ma salon optyczny oraz ze podal roznice miedzy cena soczewek w internecie i w sowim salonie.Nie napisal tego wprost, wiec podejrzewalem, ze piszac "normlanie w sprzedarzy" ma na mysli to, co dzieje sie ogolnie na rynku.
    Podanie przykladu sklepu, w ktorym soczewki sa bardzo tanie nie mialo na celu pokazanie, ze sa sklepy internetowe, w ktorych oferta jest atrakcyjniejsza niz w sklepie Lemura, bo to nie o to chodzi. Podalem to po to, aby pokazac, ze te roznice po prostu istnieja ( zreszta ameryki nie odkrylem), bo odwiedzilem juz mase salonow optycznych oraz po to, aby odpowiedziec w pelni na pytanie, ktore postawilem w pierwszym poscie....dlaczego tak jest? Po czesci juz odpwiedzielismy na to pytanie. Ja nie jestem za tym, aby kupowac soczewki sugerujac sie tyko i wylacznie cena, bo jak juz bylo pisane wyzej niekoniecznie ktos posiadajacy sklep w internecie ma jakiekolwiek pojecie o soczewkach, a co jak co, ale oczy to bardzo wazny narzad i w tym przypadku nie nalezy na nich oszczedzac . . .
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 listopada 2008, 17:22

    Amen :aniolek:

    Mate????, w Krakowie ma siedzib? sklep internetowy, gdzie odbiera?am z koleg? zam??wienie, na kt??re zrzucili?my si? ze znajomymi z pracy, bo kolega mia? rabat. Wszyscy my?leli, ?e to b?dzie jaki? salon, a tu zwyk?y domek, w kt??rym przywitano nas "pa?stwo po perfumy?". Nie mia?am zastrze?e? co do zam??wionego p?ynu, opakowanie jednoznacznie sugerowa?o, ?e zosta? sprowadzony od po?udniowych s?siad??w.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 listopada 2008, 23:00

    Ale mi nie chodzi aby reklamowac tu moj czy kogokolwiek sklep internetowy. Fakt moze nie wyrazilem sie jasno, doszedlem do wniosku, ze wiekszosc wie :) - uogolnilem.

    Niewazne.

    Wiem i masz racje, ze ceny soczewek "salonowe" i "internetowe" sa rozne, nizsze na korzysc internetowych, ale chce pokazac, ze wcale tak byc nie musi. Ale kazdy kupuje gdzie chce, u kogo chce itp, itd... wkoncu nie ma monopolu :) i dobrze!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 listopada 2008, 23:40

    Bo biznes ju? taki jest - dobrze prosperuj?cy salon z du?ym przemia?em materia?u mo?e sobie pozwoli? na konkurencyjne ceny, ale z drugiej strony je?li ma ci?gle klientel?, to nie musi zmniejsza? cen, bo i tak znajd? si? ch?tni, a ludzie my?l?, ?e co dro?sze, to lepsze - takie to pograne :/
  • Violinistka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 lutego 2009, 18:28
    Lokalizacja: Ostr??w Wlkp.

    autor: Violinistka » 04 lutego 2009, 21:50

    Przeczyta?am pobie?nie posty z tego tematu jako nowy u?ytkownik potrzebuj?cy si? zorientowa? w nowym miejscu;) Kupi?am te Rossmanowe soczewki i p?yn. G?upot? zrobi?am, mo?na si? tego by?o spodziewa?. Soczewki jak soczewki, wad? mam jednakow? w obu oczach, zwyczajn? kr??tkowzroczno??. S?ysza?am o ludziach kt??re je nosili "na pr??b?", opinie by?y bardzo podzielone. P?yn -nawet chwalono za jako?? i bardzo przyst?pn? cen?. Jednak?e przez to bardzo sie zrazi?am do noszenia szkie?. Za?o?y?am je jedyny i zapewne ostatni raz. To ze trwa?o to po godzinie, odpowiednio zak?adanie i zdejmowanie, nie by?o jeszcze najgorsze. Najgorsza by?a reakcja oka... Tona ?ez, zaczerwienienie, b??l jakby mi wpad? jaki? opi?ek. Nie wiedzia?am co si? dzieje. A po zdj?ciu oko szczypa?o p??ki nie pochodzi?am godzin? w okularach. To normalne ?e tak sie dzieje przy pierwszym za?o?eniu? Na kolejne si? nie odwa?y?am... :smutny:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 04 lutego 2009, 22:31

    Violinistka, a u lekarza by?a??

    M??j pierwszy raz to by? koszmar.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 05 lutego 2009, 11:16

    Samemu lepiej nic nie kombinowa?, pierwsze soczewki zawsze musz? by? dobierane przez optometryst? lub okulist?.
    Moje pierwsze pr??by zak?adania sko?czy?y si? tym,?e wygl?da?am jak wampir :mrgreen: oczy mia?am ca?e czerwone i za?zawione, jakby mnie kto? pobi?, no ale nauczono mnie zak?adania i zdejmowania soczewek. Oczywi?cie,?e na pocz?tku przeszkadza?y mi, ca?y czas czu?am jakby mi co? wpad?o od oka, to by?o strasznie irytuj?ce, zastanawia?am si? po co si? tak katuj? i to za w?asne pieni?dze. Po tygodniu oczy przyzwyczai?y si?, zapomnia?am,?e nosz? szk?a kontaktowe :spoko:
  • Violinistka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 lutego 2009, 18:28
    Lokalizacja: Ostr??w Wlkp.

    autor: Violinistka » 05 lutego 2009, 13:46

    U lekarza nie by?am... :P Aby tyle, co mi okulistka na ostatnim badaniu zaproponowa?a soczewki zamiast okular??w, ja bardzo chcia?am ale rodzice kategorycznie odm??wili, m??wi?c ?e to drogie, poza tym ze mnie taki potrzepany cz?owiek ?e zgubi?, nie zadbam odpowiednio o nie i k?opot gotowy...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 lutego 2009, 18:26

    Violinistka, do lekarza MUSISZ i??. Soczewki to nie zabawka ani kosmetyk i trzeba do nich podej?? odpowiedzialnie. Sugerowanie si? opisami z aukcji i for internetowych, bez konsultacji ze specjalist?, z odpowiedzialno?ci? ma niewiele wsp??lnego. Bardzo Ci? prosz?, aby? uda?a si? do lekarza z tymi soczewkami na oczach, niech sprawdzi czy do nich pasuj?. Nie wstyd? si? powiedzie?, ?e kupi?a? je sama i popro? o profesjonalny dob??r oraz opowiedzenie, jak si? soczewki nosi, piel?gnuje i na co trzeba uwa?a?.

    Przejrzyj te? takie w?tki jak:
    ten, ten i ten o zak?adaniu,
    ten og??lny,
    ten o czyszczeniu,
    ten o pojemniczku,
    ten o wa?nym parametrze soczewek,
    ten o problemie, kt??ry czasem si? zdarza na pocz?tku,
    ten i ten o makija?u,
    ten o tym, czego absolutnie nie r??b,
    ten o Twoich soczewkach i ich oryginalnej wersji,
    ten o komplikacjach,
    czy ten o cz?stej komplikacji.

    itp... itd... po co mam wymienia?, skoro wystarczy, ?e sama przejrzysz kilka stron forum :)
  • Violinistka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 lutego 2009, 18:28
    Lokalizacja: Ostr??w Wlkp.

    autor: Violinistka » 05 lutego 2009, 19:03

    Nie wiem jak mam dzi?kowa?...napisa?am meile do paru zak?ad??w optycznych w moim mie?cie. Jestem ju? na studiach, rodzice nie musz? wiedzie?:P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 lutego 2009, 20:28

    Sposoby na zaoszcz?dzenie:
    - kupowanie przez internet (odradzam "nowo?ci" na aukcjach), nieraz mo?na odebra? osobi?cie, przez co zaoszcz?dza si? na przesy?ce, warto kupowa? zestawy i robi? wi?ksze zam??wienia ze znajomymi, mo?na dosta? zni?ki, gratisy i mie? transport za friko
    - mo?esz nosi? do czasu sko?czenia p?ynu (przyjmijmy, ?e du?y p?yn schodzi w 2-3 miesi?ce, czyli zu?yje si? przez ten czas 2-3 pary soczewek, zreszt? termin wa?no?ci wi?kszo?ci p?yn??w to 3 m-ce od otwarcia, niekt??re maj? 6 m-cy), a potem zrobi? sobie przerw? na par? tygodni czy miesi?cy, a nast?pnie otworzy? nowy p?yn i soczewki, w ten spos??b dajesz oczom i portfelowi czas na regeneracj?
    - je?li nie nosisz codziennie, mo?esz okazyjnie zak?ada? jednodni??wki, odpada przy nich koszt p?ynu, u?ytkowanie wynosi ok. 5z? dziennie za par?, wi?c przy u?yciu raz w tygodniu wychodzi 20 z? miesi?cznie
    - soczewkowicz musi chodzi? na kontrole co p??? roku (soczewka to jednak plastik, kt??ry trze oko), warto rozejrze? si? za lekarzami, kt??rzy maj? sprz?t, by zbada? soczewkowicza na NFZ, a s? tacy!
  • Violinistka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 lutego 2009, 18:28
    Lokalizacja: Ostr??w Wlkp.

    autor: Violinistka » 06 lutego 2009, 22:39

    By?am dzi? zapyta? jak wygl?da sprawa u mojej okulistki. Pierwsza wizyta pod k?tem soczewek 80 z?, w tym para miesi?cznych, ile? tam jednodniowych, p?yn i ca?a reszta-tj. nauka, badania etc. Kobieta jest ?wietna, najblizsze terminy wizyty dopiero na 12 marca... I jestem na etapie myslenia czy na pewno chc? ;)
ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości