ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
Wybór soczewek.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    Wybór soczewek.

    autor: Vanilla » 11 listopada 2008, 21:51

    Cze?? wszystkim, mo?e tutaj uzyskam jak?? pomoc. A mianowicie mam problem z soczewkami. Na pocz?tku nosi?am soczewki 3-miesi?czne B&L. Jednak po pewnym czasie zauwa?y?am, ?e bol? mnie oczy i ?e s? suche. Wi?c zmieni?am na Air optix, niestety to te? ul?y?o mi na pewien czas. Praktycznie ca?y czas musz? u?ywa? kropelek nawil?aj?cych... Mo?e pomo?ecie mi z doborem soczewek? Chc? zmieni? Air optix na takie, kt??re przynios? mi ulg?... Od okulistki dowiedzia?am si? tylko, ?e tak mo?e by? i nic wi?cej. Z g??ry dzi?kuj?. :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Vanilla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 12 listopada 2008, 12:09

    Okulistka ?le m??wi... soczewki musi si? nosi? komfortowo, no chyba ?e Ty troszke to wyolbrzymiasz ;) ale za????my ?e nie.
    Moim zdaniem masz troche wra?liwe oczka, wi?c winy nale?y szuka? nie tylko w soczewkach (AirOptix s? naprawde dobre), ale r??wnie? w stosowanym razem z nimi p?ynie. Jakiego u?ywasz?
    \
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 12 listopada 2008, 15:36

    Nie wyolbrzymiam, po dos?ownie kilku godzinach marz? tylko o tym ?eby zdj?? te soczewki. Mam bardzo suche oczy od nich. U?ywam p?ynu EYEYE All in One z Prowitamin? B5. Mo?e polecisz mi jaki? lepszy p?yn i soczewki? W?a?nie 19.11 powinnam je wymieni?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 15:38

    Vanilla, mam dosy? podobnie, dlatego nie nosz? szkie? codziennie. I nie bol? mnie oczy (wyja?nij dok?adnie, bo to jest niepokoj?ce), tylko podsuszaj?. Jak stoisz z diet?? Mo?e czas zagryza? marchewk? przed kompem :) Jakie masz kropelki? Niestety, nie zawsze si? udaje przy podsychaj?cych oczach uzyska? pe?en komfort, mo?e si? okaza? ?e tak jak ja, b?dziesz musia?a nosi? je rzadziej, ale to nie oznacza, ?e wcale :)
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 12 listopada 2008, 17:02

    To raczej b??l g?owy, taki niezbyt przyjemny. Nie to, ?e kr?ci mi si? w g?owie, tylko tak dziwnie boli. Jakby z boku. Chocia? czasem bol? mnie oczy, tak jakbym ca?y dzie? siedzia?a przed komputerem. Mam wysuszone oczy nawet jak zdejm? soczewki. Wiesz, ja staram si? ogranicza? noszenie soczewek. Wi?c kiedy wracam do domu zdejmuje je i zak?adam okulary. A jedzenie marchewki pomaga? No nie wiem od?ywiam si? raczej normalnie. Nie jem wielu t?ustych potraw, raczej tak przeci?tnie. A kropelki hmm, kupi?am je w aptece. Wcze?niej u okulistki, ale te? pomaga?y na kr??tko.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 listopada 2008, 20:57

    Vanilla pisze:A jedzenie marchewki pomaga?
    Marchewka to bardzo wa?ne ?r??d?o witamin(y) dla naszych oczu, wi?c jak najbardziej pomaga, chocia? cud??w raczej nie oczekuj. Mo?esz dodatkowo zakupi? jakie? preparaty "na wzrok", np. Klarin.

    Nikt z nas nie b?dzie w stanie powiedzie?, co tak naprawd?, na 100%, powoduje to uczucie sucho?ci. Mog? to by? ?le dobrane soczewki, p?yn, czy cho?by, wspomniany brak witamin. Mo?liwe te?, ?e b?dziesz musia?a si? pogodzi? z cz?stym zakrapianiem oczu, aby unikn?? dyskomfortu.

    Ja bym mo?e poszed? tym tropem co armani - spr??buj zmieni? p?yn na jaki? z ma?? ilo?ci? konserwant??w, taki dla wra?liwych oczu, np. AOsept od Ciba Vision. Wiele os??b go chwali. Rozwi?zaniem mo?e te? by? wyb??r jakich? wysoko uwodnionych soczewek.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 21:16

    A masz wysuszone nawet jak kilka dni nie nosisz? Zg?o? ten b??l lekarzowi, jak b?dziesz nast?pnym razem. Jak mia?am problemy z soczewkami, to zawsze mnie bola?o tak z boku... :( Z marchewk? wypali?am tak ni z gruszki, ni z pietruszki, tabletki raczej Ci nie pomog?, mo?e zwyk?a wit.A.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 12 listopada 2008, 21:56

    W?a?nie zastanawiam si? nad tymi wysoko uwodnionymi, ale podobno te z wi?ksz? przepuszczalno?ci? tlenu s? lepsze. Mo?e faktycznie zmieni? p?yn, na ten kt??ry mi poleci?e?. Teraz tylko zastanawiam si? nad wyborem soczewek...
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 13 listopada 2008, 00:47

    hm...teoretycznie moze byc to kwestia materialu z jakiego jest soczewka ...praktycznie przy wrazliwych oczetach im krotsze uzytkowanie soczewek tym przyjazniejsze dla oczu,plyny nawet te z niewielka iloscia konserwantow moga podrazniac...jesli to nie pomoze a zalezy Ci na noszeniu soczewek moze powinnas porownac je z soczewkami jedniodniowymi np.acuvue moist :gwizd: :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 listopada 2008, 17:40

    Vanilla, zacznij od p?ynu, mo?e nie b?dzie potrzeby zmiany soczewek. A wysokouwodnione mog? dobi? osoby z suchymi oczami, bo soczewka podsychaj?c "wysysa" ?zy z oczu. Czas noszenia te? odgrywa du?? rol?.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 13 listopada 2008, 22:21

    Ok, zmieni? p?yn. Mo?e wtedy b?dzie jaka? poprawa. A staram si? ogranicza? noszenie soczewek. To chyba niezbyt normalne, ?e zaczynaj? doskwiera? po 1-2h?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 listopada 2008, 23:34

    Nie, jeszcze 6 godzin zrozumiem, ale 2 - to niepokoj?ce, bardzo...
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 14 listopada 2008, 21:28

    No w?a?nie mi zaczynaj? doskwiera? po bardzo kr??tkim czasie noszenia. Zamazuje mi si? obraz, a niedawno by?am (ok. miesi?c temu) u okulistki i kaza?a nosi? mocniejsze szk?a -3,25. Nie widz? wyra?nie... A co s?dzicie o soczewkach Max HDX 55 i Pure Vision?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 listopada 2008, 21:58

    A nosisz te mocniejsze? O Purevision jest osobny w?tek tutaj.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 15 listopada 2008, 18:37

    Soczewki mam -3,25 a okulary 2,75. Okulistka powiedzia?a, ?e nie ma potrzeby zmieniania okular??w, skoro zak?adam je tylko do komputera? Czyta?am ju? na temat soczewek PV a co z tymi pierwszymi? Wiecie co? na ich temat?

    [ Dodano: 15 Lis 2008 07:30 ]
    A mo?e zmieni?abym tylko p?yn, mo?e to w p?ynie le?y wina mojego dyskomfortu? Kt??ry p?yn jest lepszy OPTI-FREE Express czy AMO Complete? Do moich wra?liwych oczu.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 listopada 2008, 00:30

    OPTI Free jest zdecydowanie d?u?ej na rynku i jest obecnie jednym z najlepszych p?yn??w. AMO Complete mimo i? kiedy? by? rewelacyjny to z obecn? formu?? jest od niedawna i nie mog? o nim nic powiedzie? bo go nie u?ywa?em :P
    Wzi??bym te? pod uwag? ?agodniejsze (IMO) p?yny Ciby - Solocare Aqua lub AOSept (bez konserwant??w, koniecznie przeczyta? ulotk?).

    Aaaa... i jeszcze przypomnia?o mi si? co? :P mia?em kiedy? podobny problem gdy chcia?em do PureVision u?ywa? Renu Multiplus (bo niby tej samej firmy)... no i poprostu nie da?o si? :) piek?o, szczypa?o, gryz?o, nie wiem co jeszcze... Spr??bowa?em jeszcze raz po tygodniu i ta sama sytuacja. A przy OptiFree by?o i jest wszystko ok. Tak?e mam szczer? nadziej? ?e zmiana p?ynu pomo?e.
    Polecam r??wnie? wej?? na stronk? www.staininggrid.com (nie wiem ile tam jest prawdy, ale mam nadzieje ?e du?o :P), gdzie mo?na zobaczy? ?e nie ka?dy p?yn jest dobry do ka?dej soczewki... P?yn oparty na nadtlenku wodoru (taki jak AOSept) wypada najlepiej. OptiFree r??wnie? nie?le. Wnioski wyci?gnij sama :) pozdrawiam :)
    \
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 16 listopada 2008, 11:11

    Ok, ale nie wiem jak odczyta? t? tabelk?. ;P Lepsze s? p?yny, kt??re maj? wi?cej % i zaznaczone na czerwono, czy te z mniejsz? ilo?ci? % i zaznaczone na zielono? :P Z g??ry dzi?kuj?.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 listopada 2008, 12:24

    Na zielono :) po lewej stronie wybierasz soczewk?, u g??ry p?yn, a wynik jest w miejscu przeci?cia.
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 listopada 2008, 12:43

    Ale OptiFree ma du?o konserwant??w. Napali?am si? na RepleniSH, ale na razie czyta?am tylko par? opinii ludzi, kt??rzy nie widz? r???nicy w por??wnaniu z Express. Sauflon jest jednosk?adnikowy, wra?liwe oczy to lubi?, nie wiem jak reaguj? na niego suche ani czy?ci, ale znam osob?, kt??ra go u?ywa i jest zadowolona. Sama u?ywam AOSeptu i absolutnie nie dra?ni oczu, ale ?eby zmniejszy? ich wysuszanie, to chyba nie zaobserwowa?am...
    Olka podrzuci?a mi fajn? stronk? o staininggrid.com, a mianowicie www.truthaboutstaininggrid.com ;)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 listopada 2008, 13:12

    Malla pisze:Ale OptiFree ma du?o konserwant??w.
    Tylko teoretycznie s?dz?c po okresie wa?no?ci ;) moim zdaniem nie ma ich a? tak du?o, by to mog?o w jaki? spos??b zagrozi? zdrowiu oczu bardziej ni? pozosta?e p?yny. Mo?e nie pasowa? jedynie bardziej wra?liwym osobom, oraz tym kt??rzy maj? jakie? uczulenie na jeden ze sk?adnik??w... dla niekt??rych to du?a zaleta ?e p?yn jest wa?ny przez 6 miesi?cy... przydaje si? to szczeg??lnie przy ma?ych opakowaniach dobrych na wyjazdy :) ale co kto lubi, co komu pasuje, nie namawiam, jedynie mog? poleci? :)
    A tak offtopem jeszcze... stronk? w wolnym czasie moze przestudiuje, ale tak +/- czego mam si? spodziewa?? :)
    \
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 16 listopada 2008, 14:29

    Malla pisze:Napali?am si? na RepleniSH, ale na razie czyta?am tylko par? opinii ludzi, kt??rzy nie widz? r???nicy w por??wnaniu z Express.
    Ja nie czytalem opinii, ale wlasnie w czwartek lub piatek kupowal klient RepleniSH i mowil, ze jest lepszy od Expressa, ze soczewki dluzej mu wytrzymaja i wydaje mu sie, ze sa lepiej wyczyszczone.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 16 listopada 2008, 14:37

    W takim razie chyba kupi? sobie p?yn OptiFree, bo patrz?c na tabelk? to dobrze si? komponuje z Airoptix. My?l? tak?e o wypr??bowaniu soczewek PureVision. Mam nadziej?, ?e to chocia? w jakim? stopniu pomo?e moim oczom. Dzisiaj nie nosi?am w og??le soczewek, a odczuwam sucho?? i jakie? pieczenie w oku. W og??le przy patrzeniu w boki pojawia si? b??l g?owy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 listopada 2008, 15:44

    armani - du?o dobrego nas?ucha?am si? o Opti od wra?liwc??w, ale wi?cej dobrego o AMO lub moim obecnym. W skr??cie: na stronce (pod patronatem najbardziej pokrzywdzonego, czyli Bauscha) wyja?niaj?, ?e spos??b oceny p?yn??w nie jest klinicznie istotny, nie ?wiadczy o bezpiecze?stwie stosowania, stopniu dezynfekcji i reakcji rog??wki, zbadano tylko kilka p?yn??w, a przypadkiem najlepiej spisuje si? ten, kt??ry jest produkowany przez sponsora bada?. Ka?da firma potrafi udowodni?, ?e jej produkt jest najlepszy i najbardziej kompatybilny z jej soczewkami :maruda:

    smic - cieszy mnie to, mam nadzieje ?e to nie efekt autosugestii. Ko?czy mi si? p?yn, ale chyba jeszcze nie zaryzykuj?, za ma?o opinii.
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 20 listopada 2008, 21:17

    Dzisiaj by?am u okulistki. I musz? napisa?, ?e si? troch? zawiod?am. Pani doktor stwierdzi?a, ?e nie potrzebuje bada? na zesp??? suchego oka... Zrobi?a tylko te podstawowe badania. Jutro wypr??buj? soczewki Pure Vision, mam nadziej?, ?e b?d? lepsze. I b?d? czu?a si? komfortowo.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 listopada 2008, 21:45

    :/
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 20 listopada 2008, 22:59

    no ja stosuje polaczenie pure vision+opti free i sie sprawdza :jupi:
    szkoda ze ci lekarka nie zrobila testu:/ no ale miejmy nadzieje ze odzyskasz komfort:)
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 21 listopada 2008, 09:57

    Niestety, poniewa? stwierdzi?a, ?e ten test stosuje si? dopiero przy zaawansowanej chorobie... Dziwne zamiast zapobiega?, to czeka? do zaawansowania.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 listopada 2008, 10:12

    nie wiem jaki test dokladnie p. doktor miala na mysli, ale jezeli Schirmera to wykonuje sie go bez wzgledu na stan "rozwiniecia"
  • Awatar użytkownika
    Vanilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:36
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Vanilla » 21 listopada 2008, 15:09

    Dok?adnie o ten test chodzi. Nie chcia?a mi go wykona?, poniewa? powiedzia?a, ?e on nic nie daje i ?e nie jest dla mnie... Za?o?y?am dzisiaj soczewki PV i niestety musz? stwierdzi?, ?e nie s? dla mnie. Faktycznie lepiej w nich widz?, nie zamazuje mi si? obraz, ale czuj? je na oku. Nie wiem czym to jest spowodowane. Jakby czuje g??rn? kraw?d? soczewki, o ile mo?na to tak nazwa?. A mo?e to kwestia przyzwyczajenia? Zobacz? jak b?dzie jutro.
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości