ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Pytanie od. soczewek
  • Kyba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:34
    Lokalizacja: Jaworzno

    Pytanie od. soczewek

    autor: Kyba » 10 listopada 2008, 17:38

    Witam jestem posiadaczem soczewek 5 dni.

    Pierwszy dzie? nosi?em 4h
    Drugi 6h
    Trzeci 8h

    itd.

    I mam kilka pyta?, jak ide po ulicy to odczuwam tak jakby to okre?lic...jakby kto? mi dmucha? w oko - nawet je?eli wiatr jest niemal?e nieodczuwalny. Oko ?zawi mi bardziej - nie jest tragiczne, poprostu bardziej niz w okularach, kt??re nosi?em 6lat. To jest normalne ? Czy jest to po prostu przyzwyczajenie oka ? W koncu przed 6 lat mia?em ochrone na oczach. Wi?c to mnie trapi i nie wiem czy oko po prostu nie jest suche.


    A drugie pytanie, okulista powiedzia? mi, ?e soczewki musza byc w plynie min 4h. Moge np. Wstaje o 9.00 - zakladam soczewki, wychodze z domu, wracam o 11.00 sciagam je(do komputera uzywam okularow) potem o 12 chce wyjsc i je zakladam spowrotem, wracam o 20 zakladam okulary itd. itd. czy jest dozwolone takie sciaganie/zakladanie soczewk ?

    Z g??ry dzi?kuje
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 listopada 2008, 18:56

    Kyba pisze:jak ide po ulicy to odczuwam tak jakby to okre?lic...jakby kto? mi dmucha? w oko - nawet je?eli wiatr jest niemal?e nieodczuwalny
    Te? tak mam, to prawie jak wiatr we w?osach w kabriolecie :D
  • Kyba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:34
    Lokalizacja: Jaworzno

    autor: Kyba » 10 listopada 2008, 19:23

    Malla pisze:
    Kyba pisze:jak ide po ulicy to odczuwam tak jakby to okre?lic...jakby kto? mi dmucha? w oko - nawet je?eli wiatr jest niemal?e nieodczuwalny
    Te? tak mam, to prawie jak wiatr we w?osach w kabriolecie :D
    i co mozna na to poradzi? ? :P
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 10 listopada 2008, 21:20

    przeczekac:Psam sobie odpowiedziales na pytanie...oko jest bardziej wrazliwe bo nie ma juz takiej ochrony jak w okularach,generalnie co do sciagania i zakladania to jasne ze mozesz byleby tylko soczewka w ciagu nocy miala szanse sie odswierzyc:P...mi tez oczy lzawily ponosilam przeczekalam i sie uspokoilo,teraz jak mam dluzszy ciag w noszeniu okularow i przerzucam sie na soczewki to oko sie czasem buntuje...ale biore je na czas sie daje sie spacyfikowac:D :jupi:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 listopada 2008, 12:48

    Kyba pisze:A drugie pytanie, okulista powiedzia? mi, ?e soczewki musza byc w plynie min 4h. Moge np. Wstaje o 9.00 - zakladam soczewki, wychodze z domu, wracam o 11.00 sciagam je(do komputera uzywam okularow) potem o 12 chce wyjsc i je zakladam spowrotem, wracam o 20 zakladam okulary itd. itd. czy jest dozwolone takie sciaganie/zakladanie soczewk ?
    W takim przypadku wyczy?? je mechanicznie i potem zostaw w p?ynie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 4 gości