ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Płyn jako krople?
  • Juduśka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 28 października 2008, 14:31
    Lokalizacja: Ruciane-Nida

    Płyn jako krople?

    autor: Juduśka » 28 października 2008, 14:36

    Mam pytanie. Soczewki stosuj? od zaledwie wczoraj. Dzisiaj mam je na sobie ju? 5 godzin. Czuj?, ?e od jakiej? godziny mam suche, lekko piek?ce oczy, przez co obraz delikatnie mi si? zamazuje. Je?li mam p?yn do soczewek SOLO CARE AQUA, mog? go u?y? jako krople do oczu (gdy mam soczewki na sobie), by je nawil?y??
    Oczywi?cie nie m??wi? tu o zakraplaniu ca?y czas p?ynem. Jutro kupi? krople.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Juduśka, łącznie zmieniany 1 raz.
    O.L. -6.0
    O.P. -7.0
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: akibarubin » 28 października 2008, 14:58

    Do zakrapiania oczek stosuj przeznaczone do tego krople do bezpo?redniego u?ycia na soczewki kontaktowe - najbardziej polecane to BLINKI lub AQUIFY. Zast?pczo mo?na spokojnie u?ywa? soli fizjologicznej - ampu?ki 5/10ml kosztuj? grosze i s? akurat do zu?ycia w ci?gu 1-2 dni po otwarciu. Moim zdaniem p?yn do przechowywania i dezynfekcji soczewek raczej nie nadaje si? do zakrapiania .
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 28 października 2008, 18:29

    Co do zakraplania p?ynem, nie wiem czy tw??j akurat jest do tego przeznaczony(przeczytaj najlepiej ulotk? od niego) ale wiem za to ?e s? takie kt??rymi mo?na zakrapla? oczy nawet wtedy gdy s? na nich soczewki.
    Air Optix -3.5
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 18:31

    Opr??cz podanych tu nazw dobre s? te? Hylocomod, Hyabak, ale te kupowane s? w aptece, a wcze?niejsze w salonach optycznych.
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 28 października 2008, 21:41

    ja juz polecalam blink...ale z kropli nawilzajacych przychodzi mi do glowy jeszcze systane...dziala jak "sztuczne lzy" ale tworzy zelowa zawiesnine ktora dlugotrwale nawilza :papa:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 października 2008, 21:54

    Systane i Blink s? chyba najlepsze. Co do Hybak to, mam raczej mieszane uczucia, sam ich u?ywa?em i raczej bym ich nie poleci?.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:03

    Blinki wylewaj? mi si? z oczu :P
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 28 października 2008, 22:32

    plyn do pielegnacji soczewek zawiera konserwanty, nie nadaje sie do zakraplania oczu (nawet jesli na nim pisze inaczej).
    po dlugotrwalym stosowaniu plynu jako kropli najczesciej dochodzi do podsychania spojowki... co wiaze sie z duzym dyskomfortem podczas noszenia soczewek, a czasem w ogole je wyklucza.
    nie polecam.
    najlepsze jest to co pisali poprzednicy: blink, aquify, sol fizjologiczna :)
    Ala
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:35

    mo?na te? sobie pop?aka?, obejrze? Titanica czy kto co woli ;)
  • Juduśka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 28 października 2008, 14:31
    Lokalizacja: Ruciane-Nida

    autor: Juduśka » 29 października 2008, 16:09

    Kupi?am krople Systane. Wie kto? mo?e czy mo?na je stosowa? na soczewk??.. Bo niestety na ulotce nie ma nic napisanego w tym temacie.
    O.L. -6.0
    O.P. -7.0
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 października 2008, 16:22

    jezeli nic nie ma to oznacza, ze nie sa do stosowania na soczewki kontaktowe. Wszelkie krople dla uzytkownikow soczewek maja adnotacje czy mozna stosowac bezposrednio na soczewke, czy nalezy ja sciagnac, odczekac i dopiero pozniej zalozyc.
    Ogolnie takie krople sa na suchosc, dyskomfort, uczucie piasku, zso itp... ale gdy ktos nie nosi soczewek kontaktowych.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Juduśka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 28 października 2008, 14:31
    Lokalizacja: Ruciane-Nida

    autor: Juduśka » 29 października 2008, 16:24

    aha, no c???.. Wi?c b?d? stosowa? je na noc. :)
    Kolejne zakupi? ju? u optyka :)
    O.L. -6.0
    O.P. -7.0
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 29 października 2008, 22:09

    Judu?ka pisze:Kupi?am krople Systane. Wie kto? mo?e czy mo?na je stosowa? na soczewk??.. Bo niestety na ulotce nie ma nic napisanego w tym temacie.
    Moja okulistka twierdzi ?e jak najbardziej mo?na, w tym celu mi je przepisa?a :) sam wielokrotnie kupowa?em, stosowa?em i wszystko ok.
    Zreszt? tak nawiasem m??wi?c to w tej cenie (~30z?) i od takiego producenta (Alcon) ci??ko by by?o wymaga? ?eby specjalnie trzeba by?o ?ci?ga? soczewk?... ale sama odkryjesz po d?u?szym do?wiadczeniach ?e lepiej na chwil? ?ci?gn??, oko wtedy troch? odpoczywa i zostaje lepiej nawil?one.
    Jednak w nag?ych przypadkach (praca, uczelnia) sprawdzaj? si? jak najbardziej :) pozdrawiam.
    \
  • Juduśka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 28 października 2008, 14:31
    Lokalizacja: Ruciane-Nida

    autor: Juduśka » 30 października 2008, 15:40

    No to cudownie ;)
    O.L. -6.0
    O.P. -7.0
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 października 2008, 15:52

    armani pisze:Zreszt? tak nawiasem m??wi?c to w tej cenie (~30z?) i od takiego producenta (Alcon) ci??ko by by?o wymaga? ?eby specjalnie trzeba by?o ?ci?ga? soczewk?
    tyle ze pisalem wczesniej, sa krople dla ludzi z problemami suchego oka ktorzy nie nosza soczewek kontaktowych. W instrukcji powinno byc wyraznie napisane: mozna kropic na soczewke, trzeba sciagnac, nie wolno kropic.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości