ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Pęknieta soczewka - Reklamacja...prosze o pomoc
  • basia_39
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 października 2008, 13:52
    Lokalizacja: Cz??stochowa

    Pęknieta soczewka - Reklamacja...prosze o pomoc

    autor: basia_39 » 25 października 2008, 14:03

    Mam soczewki miesieczne Bausch & Lomb - SoftLens59 od nie calego tygodnia i jedna z nich mi p?k?a.. Czy wymienia mi j? w salonie? :help:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez basia_39, łącznie zmieniany 1 raz.
    Basia
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 października 2008, 16:16

    Moim zdaniem raczej nie. SofLensom si? to zdarza w wyniku manipulacji - sklejaj? si?, rozrywaj?. Nie udowodnisz, ?e to wada soczewki, a nie b??d u?ytkownika. Jednak je?li w salonie dbaj? o utrzymanie klient??w i nie b?dzie dla nich strat? wymiana, to mog? to zrobi?. Ja dosta?am darmow? drug? par?, gdy ?le mi dobrano pierwsz?, ale wiedz?c, ?e w salonie jest za drogo i nie b?d? kupowa? tam wi?cej (co si? nie sprawdzi?o zreszt?), odm??wi?am.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 października 2008, 20:41

    basia_39 pisze:i jedna z nich mi p?k?a.. Czy wymienia mi j? w salonie?
    czasami mozna poznac czy "pekniecie" jest wina uzytkownika: naciecie paznokciem, otarcie o spod pojemniczka, zbyt mocne scisniecie itp...
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 26 października 2008, 00:11

    niestety soczewki kontaktowe to trudny temat do reklamacji,zdarza sie ze soczewki nie ma w opakowaniu(fabryczny brak)czasem sie sklei czasem peknie...niestety reklamowanie takiego towaru to walka z wiatrakami...producenci po otwarciu zwrotow nie uznaja natomiast ciezko aby optyk chcial ponosic straty...ja osobiscie z b&l najlepiej czuje sie w pure vision,ale fakt jest taki ze nie nosze ich przez cala dobe a okres uzytecznosci rowniez skracam:)bo tak zdrowiej:) :papa:
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 26 października 2008, 16:48

    Prawa konsumenckie g??r?! Teraz mo?emy reklamowa? wszystko i wsz?dzie!
    Osobi?cie robilam kiedy? tak: soczewka, kt??ra dra?ni?a klientce oko zosta?a zapakowana w pojemnik z p?ynem i razem z opakowaniem odes?ana. Nowa przysz?a bez problemu. Jedyna niedogodno?? to czas oczekiwania.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 października 2008, 20:25

    Moim zdaniem, masz raczej ma?e szanse na "darmow? wymian?". Chocia? to g???wnie zale?y salonu - je?li zale?y im na kliencie to powinni wymieni?. W innym przypadku szkoda nerw??w, kt??re zapewne stracisz, k???c?c si? z "mi?ymi" pracownikami salonu. Soflensy nie s? w ko?cu takie drogie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • basia_39
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 października 2008, 13:52
    Lokalizacja: Cz??stochowa

    autor: basia_39 » 28 października 2008, 20:36

    Dzieki :) Nie wymienili mi niestety:( nastepnym razem pojde do innego salonu:)
    Basia
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 21:09

    W innym to tym bardziej nie wymieni? bez ich paragonu, to nie serwis Canona ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 października 2008, 21:55

    Malla pisze:W innym to tym bardziej nie wymieni? bez ich paragonu, to nie serwis Canona ;)
    Malla, ale ona ma chyba na my?li, ?e nast?pnym razem kupi gdzie indziej, ot tak na wypadek :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:02

    Heh, to nie zrozumia?am ;]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2008, 22:08

    woozie pisze:Moim zdaniem, masz raczej ma?e szanse na "darmow? wymian?". Chocia? to g???wnie zale?y salonu - je?li zale?y im na kliencie to powinni wymieni?.
    Nie calkiem prawda.
    Soczewke w "watpliwych" sprawach zawsze mozna odeslac w pojemniczku i plynie do producenta celem stwierdzenia przyczyny uszkodzenia, jak juz kiedys pisalem - uszkodzenia mechaniczne soczewki spowodowane zbyt mocnym sciskaniem, uszkodzeniem paznokciem, zbyt silnym docisnieciem do pojemniczka i przeciagniecie po dnie aby wyciagnac i inne tego typu daja charakterystyczne slady - i mozna stwierdzic czy to z winy klienta czy producenta (bo te ostatnie tez sie zdarzaja)
    Dzieje sie tak zazwyczaj u osob rozpoczynajacych przygode z soczewkami kontaktowymi, a i starym wyjadaczom sie to zdarza.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 października 2008, 01:52

    LEMUR pisze:Soczewke w "watpliwych" sprawach zawsze mozna odeslac w pojemniczku i plynie do producenta
    Tylko komu chce si? bawi? w takie co?.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości