ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
suche, szczypiące oczy
  • aga82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 października 2008, 18:54
    Lokalizacja: radom/ayr

    suche, szczypiące oczy

    autor: aga82 » 20 października 2008, 19:16

    Witam
    Mam problem z oczami od kilku miesi?cy.Zaczn? od tego, ?e w soczewkach chodzi?am ko?o 9 lat i nigdy nie mia?am z nimi problemu.A? do tego roku.Kilka miesi?cy temu soczewki zacze?y mnie lekko pi? w oko.Z pocz?tku my?la?am,?e to zapalenie spoj??wek,ale po wizycie u okulisty i wszystkich kroplach(przeciwbakeryjnych,przeciwalergicznych) nadal mam problemy.Oczy szczypi?, mam uczucie piasku pod powiekami, uczucie cia?a obcego w oku.Ma?o tego soczewek te? nosi? nie mog?, jak je za?o?? to zaczynaj? mnie pi? juz po po? godziny, a na drugi dzie? oczy mam czerwone jak kr??lik. Mimo tego ?e u?ywam sztucznych ?ez moje objawy nie ust?puj?.Chcia?am si? zapyta?, czy kto? ma podobny problem.Jak radzicie sobie z suchymi oczami?Czy mo?na to wyleczy??Chcia?abym bardzo zn??w nosi? soczewki, nie lubi? okular??w.
    Pozdrawiam gor?co
    Aga
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez aga82, łącznie zmieniany 1 raz.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 20 października 2008, 19:25

    Hej, a pr??bowa?a? zmieni? p?yn do soczewek, albo w og??le przej?? na soczewki jednodniowe, bo jak wiadomo te s? najzdrowsze dla oczu. Twoje objawy wskazuj? na zesp??? suchego oka lub niedotlenienie oka, co mo?e by? spowodowane d?ugim noszenie soczewek w ci?gu dnia. Mam podobny problem ale po zmianie p?ynu nieco si? zmniejszy?, do tego mam tez krople nawil?aj?ce i to za?atwia spraw?.
    Air Optix -3.5
  • aga82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 października 2008, 18:54
    Lokalizacja: radom/ayr

    autor: aga82 » 20 października 2008, 19:34

    A na jakie soczewki zmieni?a??Ja nosi?am softlens B&L, pr??bowa?am te? air optix, ale jest to samo.P?yn te? zmiania?am.Tylko, ?e u mnie wystarczy, ?e za?o?? soczewki nawet na p??? godziny i jak je zdejm? to oczy s? normalne a na drugi dzie? bol? i s? czerwone.Co to mo?e by??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 października 2008, 21:25

    Masz delikatne oczy, to ju? wiemy. Musisz zatem szuka? produkt??w, kt??re kierowane s? do takiej grupy os??b. Moim zdaniem soczewki jednodniowe lub dwutygodniowe + p?yn dla alergik??w np. Aosept mog? stanowi? dobre rozwi?zanie. Unikaj p?yn??w z du?a ilo?ci? konserwant??w (zwykle taki p?yn ma d?ug? dat? wa?no?ci np. Optifree). Soczewki, c???, chyba raczej silikonowo-hydro?elowe, gdy? zazwyczaj ten materia? jest jakby "przyjemniejszy" dla oka, cho? oczywi?cie nie jest to regu??.

    Nie mo?na r??wnie? wykluczy? tego, ?e z powodu jakich? czynnik??w nie b?dziesz ju? mog?a nosi? soczewek.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 października 2008, 21:38

    Od regu?y odbiegaj? np. Proclear, z kt??rych wi?kszo?? z moich znajomych wra?liwc??w jest bardzo zadowolona.
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: akibarubin » 21 października 2008, 12:14

    Je?li jak piszesz przez 9 lat by?o OK. to raczej trudno uwierzy? ?e raptem soczewki zacz??y Ci przeszkadza? /chyba ?e zmieni?a? na inne lub iny p?yn etc./ ZSO to nie przezi?bienie kt??re mo?na z?apa? - ZSO ma si? od pocz?tku lub wcale /tak mniemam :)/ Pzyczyny szuka?bym raczej w samym oku /podra?nienie, zapalenie.../ - wizyta i badanie u dobrego okulisty na pewno wiele wyja?ni. Ja nosz? soczewki po ok. 15-18 godz./dob? i to dzie? w dzie? w?a?ciwie bez przerwy ju? od ok. 15 lat i wszystko jest OK. I nie zgodz? si? ?e silikonohydro?elowe s? 'przyjemniejsze' dla oka - przynajmniej w moim przypadku BIOFINITY s? bardziej odczuwalne ni? CLEAR ALL DAY czy te? PROCLEAR, chocia? przyznaj?, ?e po kilunastu godzinach tamte hydro?ele podsycha?y a BIOFINITY nie. Do ZSO polecam PROCLEAR s? rewelacyjne - oczywi?cie to subiektywna opinia i nie ka?dy musi si? z tym zgodzi?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 października 2008, 18:08

    akibarubin pisze:ZSO ma si? od pocz?tku lub wcale
    Ja nie mia?am, pojawi?o si? dopiero po soczewkach...
    akibarubin pisze:Do ZSO polecam PROCLEAR s? rewelacyjne - oczywi?cie to subiektywna opinia i nie ka?dy musi si? z tym zgodzi?.
    Kurcze, wszyscy polecaj? Proclear, a na mnie s? za du?e :(
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 października 2008, 18:19

    akibarubin pisze:I nie zgodz? si? ?e silikonohydro?elowe s? 'przyjemniejsze' dla oka
    Dlatego napisa?em, ?e nie jest to regu??.
    akibarubin pisze:PROCLEAR s? rewelacyjne - oczywi?cie to subiektywna opinia i nie ka?dy musi si? z tym zgodzi?
    Podpisuje si? po tym obiema r?kami. To bardzo udane soczewki.
    akibarubin pisze:ZSO to nie przezi?bienie kt??re mo?na z?apa? - ZSO ma si? od pocz?tku lub wcale /tak mniemam :) /
    Owszem ZSO nie mo?na z?apa? jak przezi?bienia tj., w jeden dzie?, ale mo?e si? ono pojawi?, na co z pewno?ci? maj? wp?yw czynniki zewn?trzne. Poza tym, je?eli dobrze zrozumia?em, Aga nie twierdzi, ?e ma ZSO, tylko ?e nosz?c soczewki bardzo szybko wysychaj? jej oczy. ZSO z regu?y wyklucza mo?liwo?? noszenia soczewek.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 października 2008, 19:03

    No w?a?nie. Ja te? nie mam ZSO, tylko denerwuje mnie wysuszenie oczu, kt??re jest odczuwalne nad ranem, gdy obudz? si? w ?rodku nocy. Niekt??rzy maj? nocne poty, innych w nocy suszy...
  • aga82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 października 2008, 18:54
    Lokalizacja: radom/ayr

    autor: aga82 » 21 października 2008, 22:57

    No w?a?nie moje objawy wygl?daj? jak ZSO, bo oczy mnie piek? i szczypi? bez soczewek.Mam te? lekko podpuchni?te powieki.Tylko nie wiem czemu to pojawi?o si? tak nagle, nie zmienia?am ani p?ynu ani soczewek.A z soczewkami nigdy k?opot??w nie mia?am.A teraz ani rusz.
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 26 października 2008, 11:43

    z wlasnego doswiadczenia moge polecic stosowanie kropli blink....ZSO ktore sie u mnie przejawialo bylo przewrotne...mialam tzw suche"placzace "oczy- film lzowy pozbawiony byl jakichkolwiek wartosciowych odczynnikow,oko nie radzilo sobie przy dluzszym stosowaniu soczewek...i z przesuszenia zaczynalo lzawic i piec :mur: ...na poczatku podejrzewali alergiczne powracajace zqpalenia spojowek,ale kiedy kiedy zrobilam test Shirmera okazalo sie ze nalezy oko dowilzac kroplami,jak pisalam w moim przypadku najskuteczniej zadzialal blink :spoko: ,a poza tym staram sie zamiennie stosowac okulary i soczewki(dla osob ktore wzbraniaja sie przed wymiana ze wzgledu na okulary przeciwsloneczne,proponuje wykonanie okularow slonecznych z soczewkami korekcyjnymi barwionymi :tak: )-i problem znika:)pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 października 2008, 13:18

    silver_shadow, a jakie soczewki nosisz/nosi?a?? Jak si? robi test Shirmera? Google rzecze ;) ?e jest to badanie ilo?ci wydzielanych ?ez w ci?gu 5 minut.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 października 2008, 14:48

    Malla pisze:Jak si? robi test Shirmera? Google rzecze ;) ?e jest to badanie ilo?ci wydzielanych ?ez w ci?gu 5 minut.
    no i dobrze pisze :) sa takie specjalne paski, ktorych bardzo niewielki fragment umieszcza sie pod dolna powieke i sprawdza sie zwilgocenie paska w ciagu 3 lub 5 minut.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 26 października 2008, 16:07

    akibarubin pisze:Je?li jak piszesz przez 9 lat by?o OK. to raczej trudno uwierzy? ?e raptem soczewki zacz??y Ci przeszkadza?
    Dlatego przyczyny szuka?abym dalej...
    Niekt??re choroby oraz stosowane leki redukuj? wydzielanie ?ez i st?d te? mog? bra? si? objawy ZSO. Najpopularniejsze to ?rodki antykoncepcyjne, ale r??wnie? niekt??re leki na serce i wiele innych.
    Znalazlam m.in. takie leki: preparaty antyhistaminowe, przeciwpaso?ytnicze, antymuskarynowe, og??lne anestetyki, ?rodki antycholinergiczne. Inne leki hamuj?ce ?zawienie to atropina, praktolol, tlenek azotu, halotan, enfluran.
    Je?li bierzesz jakie? leki sprawd?, czy nie maj? takich sk?adnik??w.
    Do?? cz?st? przyczyn? zaburze? stabilno?ci filmu ?zowego jest zmniejszenie ilo?ci lub brak w nim mucyny. Pomimo prawid?owej produkcji p?yn ?zowy nie mo?e wtedy zwil?y? hydrofobowej powierzchni rog??wki. Najcz?stsz? przyczyn? zaburze? w wydzielaniu mucyny jest awitaminoza A.
    Przyczyn? sucho?ci oczu mo?e by? tak?e niedomykanie powiek w czasie snu.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 26 października 2008, 17:58

    jak widze LEMUR juz wyjasnil Twoje watpliwosci:)-a co do soczewek to wlasciwie probowalam juz wszystkich :ups: niezbyt dobrze toleruje CIBE air optix,a z b&l wole pure vision niz soflensy natomiast z J&J najbardziej przypadly mi acuvue oasis-mimo roznicy promienia krzywizny nie mam problemow z tymi soczewkami-jesli probowalas zmienic rodzaj soczewek to proponowalabym konsultacje z dobrym okulista,natomiast jesli jeszcze nie probowalas to moze faktycznie najlepiej sprobowac jednodniowych 3mam kciuki:brawo:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 21:54

    nati - a jakie leki uspokajaj?ce? Czy takie ?agodne zio?owe np. na bazie melisy r??wnie??
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 29 października 2008, 07:41

    nie wiem jaki wp?yw ma melisa na wydzielanie ?ez :(
    Ale jak co? znajd? dam zna? :)
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 października 2008, 19:20

    Jak nie wiesz, to pewnie nie ma i dzi?ki Bogu :P
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości