ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki twarde
  • Kamil08
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 czerwca 2018, 10:40

    Soczewki twarde

    autor: Kamil08 » 13 czerwca 2018, 10:55

    Witam, mam pytanie bo tego tyle jest na forum ,że się pogubiłem.Bardzo prosiłbym o opinie osób które używają lub też używali soczewek kontaktowych twardych.Do tej pory nosiłem soczewki miękkie ale wraz z pogarszającym się wzrokiem lekarz zaproponował mi przejście na soczewki twarde.Wiem czym różnią się jedne od drugich ale obawiam się tego typu określeń"pływają po oku-nie przylegają do oka"(nie wypadną?),"są twardsze i nie wyginają się"(jak z wygodą, czy ich nie czuć?),"nie zawierają wody"(czy nie podrażni oka?) itd...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Soczewki twarde

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2018, 11:38

    Tak, określenie "twarde" jest faktycznie dosyć niefortunne i może odstraszać. Dobrze dopasowana soczewka RGP nie stanowi problemu, jednak zapewne odczucia początkowe są nieco inne, faktycznie jest większa możliwość korekcji wady takimi soczewkami, jej ruchomość jest dużo, dużo niższa. Ale i badanie pod kątem takich soczewek bardziej specjalistyczne.

    Prawidłowe dopasowanie soczewki nie będzie stanowiło dyskomfortu dla użytkownika - pomijając okres jakiejś adaptacji do nich, tak samo zapewne jak i do "miękkich" trzeba było się przyzwyczaić tak samo do "sztywnych" - o wszystkim poinformuje specjalista podczas pierwszej wizyty
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości