soczewki kontaktowe

SOCZEWKI KONTAKTOWE czyli wszystko o soczewkach kontaktowych, płynach, pielęgnacji, kroplach, rodzajach jak i pozostałe informacje.

Moderator: LEMUR

Odpowiedz
Terenia81

soczewki kontaktowe

Post autor: Terenia81 » 16 kwietnia 2018, 14:32

Witam, byłam ostatnio na badaniu u okulisty z 14-letnim dzieckiem gdyż syn chciałby nosić już soczewki kontaktowe. Dużo gra w piłkę i okulary mu przeszkadzają. Natomiast pani okulistka stwierdziła, że nie ma przeciwwskazań ale że to jeszcze dziecko(choć bardzo odpowiedzialne) to jednak odradza ich noszenie! Syn się upiera, okulista swoje. Poradzicie coś?

Awatar użytkownika
LEMUR
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Re: soczewki kontaktowe

Post autor: LEMUR » 16 kwietnia 2018, 15:09

nie ma "granicy" dolnej czy górnej odnośnie noszenia soczewek kontaktowych. Dzieciaki z wadą wzroku na pewno nie powinny ćwiczyć czy rezygnować z aktywności sportowej jak to miało kiedyś "ściągnij okulary"

soczewki zapewne jeżeli nie ma przeciwskazań dobrym rozwiązaniem - możecie na początek korzystać z "bezpieczeniejszych" tj jednodniowych soczewek, które po ściągnięciu należy wyrzucić.

Jako, że syn jest niepełnoletni będzie Pani zapewne musiała podpisać zgodę na aplikację mu soczewek przez specjalistę, który to założy próbne, nauczy i przeszkoli syna.

Alicja123

Re: soczewki kontaktowe

Post autor: Alicja123 » 24 kwietnia 2018, 11:04

Moje dziecko ma 10 lat i już nosi soczewki kontaktowe oczywiście nie codziennie , tylko wtedy kiedy są mu niezbędne. Odwiedziłam spoko okulistów -większość z nich odradzała,ale w końcu jedna , młoda pani okulista wytłumaczyła mi dlaczego inni odradzają. Bo młody wiek,dziecko się rozwija, zapomni zdjąć, nie zadba o nie jak trzeba itd. itp. Jednak po dłuższej konwersacji doszliśmy, że syn jest dość odpowiedzialny do ich noszenia,nie ma żadnych przeciwwskazań (ani wiek,ani sport..... ). Pomogła mu kilka razy założyć i zdjąć by mógł się przyzwyczaić i zobaczyć czy aby na pewno chce nosić. Poczytałam tez sporo na różnych forach i wiem ,że nasz wybór co do ich noszenia jest słuszny a moje dziecko jest szczęśliwe.

Odpowiedz
http://www.phpbbstyles.pl