ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
problem z nowymi szkłami - proszę o opinie
  • Romek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:54
    Lokalizacja: Polska

    problem z nowymi szkłami - proszę o opinie

    autor: Romek » 26 stycznia 2008, 15:10

    Zakupi?em dzisiaj nowe okulary w znanym salonie. Chcia?em mie? zapasowe. Ze wzgl?du, i? mam do?? du?? wad? Pani zaproponowa?a mi szk?a asferyczne.

    Na odcinku od okulisty widnieje tak:

    Sfera Cylinder O?
    Prawe 4,5 3,5 100

    Lewe 4,5 3,5 80


    Na fakturze jak? dosta?em widnieje tak

    Socz Prawa NULUX 1,5 (+) - RX; SS 001481
    Pow?oki HVA
    Socz Lewa NULUX 1,5 (+) - RX; SS 001481
    Pow?oki HVA

    Wygl?da na to ?e s?dwie takie same soczewki.

    Obraz mam og??lnie dobry ale jak chce co? przeczyta? to jest wszystko zamazane i sie rozmywa. Czyta?em, i? to efekt na pocz?tku szkie? asferycznych ale my?la?em ?e nie a? taki. Je?eli za?o?? poprzednie okulary to wszystko jest oki.

    Teraz moje pytanie, czy to jest efekt zmiany na szk?a asferyczne czy b??d optyka. >>? Bo je?li optyka to jad? z reklamacj?

    Dzi?ki za sugestie
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:13 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 stycznia 2008, 15:27

    Nie wyglada na to ze sa te same, bo sa te same!

    Poza tym prosze umieszczac znaki przy mocy soczewek bo akurat tutaj ma to znaczenie, nie ma soczewek bez znaku (+) czy (-), a o zerowkach tutaj nie piszemy


    Soczewki asferyczne wymagaja specyficznego montazu w oprawie, na osi obrotu oka, klient powinien przed wykonaniem miec oznaczone atrapy (demolensy) aby wiedziec jak je prawidlowo osadzic. Soczewki asferyczne NIE toleruja zadnych odchylen, musza byc na tip-top. Dobrze zamontowane soczewki nie sprawiaja wiekszosci uzytkownikom problemow.

    Jezeli sa takie same jak w poprzednich okularach, to prosze sobie dokladnie sprawdzic.
    Poza tym wystarczylo o tym poczytac na naszym forum, bylo juz kilka postow.
  • juskaja
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 stycznia 2008, 00:13
    Lokalizacja: krak??w

    autor: juskaja » 26 stycznia 2008, 18:13

    Romku,
    ja r??wnie? mia?am ten problem. By?o to do?? dawno, ale przypominam sobie, ?e po zmianie szkie? ze sferycznych na asferyczne (wcze?niej nosi?am tylko sferyczne), mia?am problemy z widzeniem z bliska. By?o to do?? uci??liwe i pocz?tkowo by?am nie?le przestraszona, bo oczywi?cie nikt mnie nie uprzedzi? o takich efektach ubocznych. Po jakim? tygodniu si? przyzwyczai?am, nosz? te okulary do tej pory i nie narzekam :). By? mo?e u Ciebie to te? kwestia przyzwyczajenia.
    "Lekkosc jest najbardziej tajemnicza i najbardziej wieloznaczna ze wszystkich antynomii..."
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 27 stycznia 2008, 19:13

  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 stycznia 2008, 19:35

    X-ska pisze:a wi?c jednak ; )
    trzeba sprawdzic poprawnosc montazu - pisalem wielokrotnie o istotnej wysokosci srodkow optycznych oraz rozstawie zrenic - takie soczewki NIE toleruja bledow. Jezeli sa one zamontowane prawidlowo efekt adaptacyjny jest bardzo krotki i nie tak uciazliwy jak to opisywane jest na forum.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości