ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
ostrość szkieł okularowych
  • And11ej
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 maja 2005, 18:55

    ostrość szkieł okularowych

    autor: And11ej » 18 maja 2005, 19:13

    mam wad?: prawe oko minus 4,25, lewe minus 4,5. Wlasnie kupi?em nowe okulary. Okazalo sie ze patrz?c w bok na okolo 1/5 pola widzenia szkla widze nieostro. Sprawdzalem na starych okularach tam cale przez cale pole soczewek widze ostro. W nowych okularach mam soczewki plastykowe asferyczne. Pani optyczka powiedziala mi ze tak ma byc. Czy rzeczywiscie przy takich soczewkach tak jest??? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc ....pomozcie
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 10:46 przez And11ej, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2005, 21:19

    Witam!

    Zalety Pan sam widzi: ciensza soczewka, wieksza estetyka, lzejsze...
    Wada: faktycznie wieksze sa znieksztalcenia obrazu w obszarach peryferyjnych w przypadku soczewki asferycznej...

    Powinien zostac Pan o tym poinformowany przed zakupem, aby znac wady i zalety.
    Lepszym rozwiazaniem o tych mocach byloby zastosowanie soczewek o srednioindexowej (np 1.56) co juz daloby redukcje grubosci a brak tego typu 'efektu ubocznego'
    Cenowo: raczej zblizone (asfera czy index 1.56)
  • And11ej
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 maja 2005, 18:55

    autor: And11ej » 23 maja 2005, 18:46

    dziekuje ..pomoc sie przydala. Te argumenty przekonaly Pania optyczke. Szkla beda wymienione na te srednioindeksowe.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 maja 2005, 18:54

    Szkoda tylko ze to ja musialem przekonywac pania optyczke, a nie ona dysponowala ta wiedza proponujac je Panu...

    Ciesze sie tylko, ze udalo sie dojsc do porozumienia bez dodatkowych kosztow B)


    Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości