ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
co wybrac?????
  • gekon2000
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 kwietnia 2005, 20:27

    co wybrac?????

    autor: gekon2000 » 12 kwietnia 2005, 20:16

    Mam pytanko czy okulary marki Brenda sa ok???
    chodzi mi o filtry uv a b c i polaryzacje ???
    czy moze te filtry to tylko na papierze a ogolnie to tandeta
    no i jak sie brenda ma do uvexa i polaroida bo tylko te 3 marki biore pod uwage zakupu
    bede wdzieczny za opinie pozdrawiam i dziekuje
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 kwietnia 2005, 22:36

    Witam!


    heh, uv-c to tylko na papierze! (naklejce) bo jest ono blokowane przez nasza atmosfere :-) no a skoro nie dociera to blokuje ;-) - bo jak inaczej to wyjasnic? Moze tak ze naklejka wiele zniesie, tak samo jak papier :lol:

    Co do polaryzacji, to rewelacyjna sprawa, eliminuje odbicia od wody, asfaltu, sniegu... czyli cos dla kierowcow, sportowcow (rowniez amatorow), wedkarzy... jak dla mnie osobiscie OK!

    Czy jest polaryzacja mozna sprawdzic samemu! Prosze poprosic o drugie okulary polaryzacyjne. przylozyc do siebie soczewkami (frontami) powinno byc widac 'swiat'. Skrzyzowanie pod katem 90st. powinno blokowac (powstanie 'sciana') Jezeli tak sie nie dzieje tzn. ze:
    1. jedne z nich nie sa polaryzacja
    2. zadne z nich nie sa polaryzacja

    Ogolnie polaryzacja godna polecenia. A czy to bedzie firma A, B czy C... to juz tylko jakosc wykonania oprawy, serwis, gwarancja. Ale wazna jest np. grubosc soczewek! Czasami tanie maja jakas cieniutka folie polaryzacyjna, a niektore daja soczewki o wiekszej wytrzymalosc i grubosci np. 1.1mm
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości