ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Okulary do pracy
  • oczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2007, 22:27
    Lokalizacja: Â???dzkie

    Okulary do pracy

    autor: oczka » 27 lutego 2007, 22:56

    Witam
    Forum przeczyta?am "od deski do deski" ale jako? m?dro?? na mnie nie chce sp?yn??.
    Okulary nosz? od 35 lat ( zacz??am w10 roku ?ycia ) dotychczas wada OP-3,5 OL-4,5, wada ustabilizowana od 20 lat ale niestety dopad?a mnie staro?? i potrzebuj? korekcji do blizy OP-1,5 i OL-1,5. Jakie okulary w tej sytuacji mo?e sobie zrobic stomatolog ?eby wyra?nie widzie? pacjenta, stolik zabiegowy i ewentualnie osob? zagl?dajac? do gabinetu. Czy jestem skazana na dwie pary okular??w na ?a?cuszku ? :help:
    Pozdrawiam KW
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2007, 23:03

    Witaj!

    To jakie masz miec okulary, to przy badaniu powinnas powiedziec specjaliscie na jakiej odleglosci pracujesz (50cm, 60cm) i na taka odleglosc powinny byc dobrane okulary

    Jezeli tego nie powiedzialas zostaly Ci dobrane moce na dal i bliz (okolo 35-40cm) ktore moga sie okazac niewystarczajace na posrednie obszary

    Sa rozne soczewki okularowe:
    - dwuogniskowe
    - typu "office" (plynne przejscie od blizy do obszaru posredniego - nie ma dali)
    - progresywne (plynne przejscie - widzenie na kazda odleglosc)
  • oczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2007, 22:27
    Lokalizacja: Â???dzkie

    autor: oczka » 27 lutego 2007, 23:15

    Na moj? usiln? pro?b? zbadano moc w jakiej widz? plakat wiszacy w odleg?osci oko?o 3 metr??w OP-2,5 OL-3,75. Zaznacz?, ?e pracuj? po staremu czyli przy siedz?cym pacjencie.
    Czy progresy maja wystarczaj?co du?e pole do bli?y , ?eby nie patrzec do?em okular??w odchylaj?c g?owe lub nad okularami tak jak to robie obecnie.
    Pozdrawiam KW
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2007, 23:23

    ja bym Tobie nie polecal do pracy progresow ani typu office, predzej bifokalne z wieksza wtopka (tym okienkiem do blizy) np 35mm
    nawet progres z szerokim obszarem do blizy moze byc uciazliwy jezeli nie patrzysz na miejsce pracy centralnie tylko siedzisz - jak kazdy - z boku.

    ps. czy napewno masz roznice addycji pomiedzy OP a OL 1.oo?
    Masz roznice pomiedzy OP dal/bliz 2.ooD a OL dal/bliz 3.ooD

    Pozniej piszesz cos o 3metrach tez wykazujesz roznowzrocznosc
    OP -2.5
    OL -3.75

    Czy jakies problemy z bliza? akomodacja?
  • oczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2007, 22:27
    Lokalizacja: Â???dzkie

    autor: oczka » 27 lutego 2007, 23:42

    Bardzo wym?czy?am moja okulistke badanie ostro?ci robi?a 3 razy ale niestety tak wysz?o OL przy dali tej do og??lnego u?ytku i tej badanej dziwnie bo na plakat wisz?cy na ?cianie w odleg?o?ci ok. 3 metr??w ( tak? odleg?o?? mam w gabinecie do drzwi przez kt??re czasami zagl?daj? pacjenci, ?eby tylko zapyta? a ja chcia?abym ich widzie? dlatego wymy?li?am mniejsz? moc ?eby nie by?o du?ej r??znicy w dioptriach tak jak jest to potrzebne gdyby to by?y okulary og??lnego uzytku )jest s?absze a do bli?y ma t? sam? moc co OP co te? mnie dziwi. W zak?adzie optycznym ju? dostaj? drgawek jak mnie widz? bo nie potrafia mi doradzi? jakie szk?a.
    Pozdrawiam KW
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2007, 23:45

    oczka, mnie nie dziwi Twoje rozwiazanie problemu, bo mamy takich klientow ktorzy wlasnie takich okularow potrzebuja, a nie chca typu "office"
    Tutaj na odleglosc tez nic nie doradzimy - tzn nie rozwiazemy tego problemu w sposob zadowalajacy, bo to trzeba indywidualnie w zakladzie porozmawiac, musisz mniej wiecej zademonstrowac odleglosci, jakie katy patrzenia Cie interesuja czyli ktora czescia okularow na co zagladasz i na jakiej bedzie odleglosci i dopiero na tej podstawie bedzie mozna dobrac jakas soczewke.

    Natomiast mnie dziwi ze do dali masz roznowzrocznosc i na ta posrednia a do blizy jej nie masz. Udaj sie prosze aby zalozono Ci te -1.5 do blizy i sprawdzili albo sama zakryj jedno oko - nie zamykaj! zaslon - pozniej drugie czy ostrosc jest subiektywnie taka sama.
  • oczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2007, 22:27
    Lokalizacja: Â???dzkie

    autor: oczka » 27 lutego 2007, 23:53

    Trudno ten temat zgl?bi? na forum ale tyle m?drych porad tu przeczyta?am , ?e po dw??ch dniach czytania zdecydowa?am sie napisa?. Je?li moge to ch?tnie jutro zadzwoni? , prosze poda? o kt??rej nie b?d? przeszkadza? ale tak do 12:30 bo potem id? do pracy. Dzi?kuj? za odzew.
    Pozdrawiam KW
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2007, 23:57

    Napisalem Pani w prywatnej wiadomosci, ze na odleglosc nic wiecej sie nie zalatwi, bez wzgledu czy to forum czy telefon. Musi sie Pani jednak pofatygowac albo na badnie, konsultacje i sprawdzic te wyniki - nie twierdze ze sa zle, ale sa warte zaglebienia. Bardzo rzadko zdarza sie taki przypadek ze do dali i odleglosci posredniej wystepuje roznowzrocznosc a do blizy juz nie.

    Teraz trzeba juz tylko osobiscie :)

    Ciesze sie ze choc tyle moglismy pomoc i ze podoba sie nasze forum :)
  • oczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2007, 22:27
    Lokalizacja: Â???dzkie

    autor: oczka » 28 lutego 2007, 00:09

    Dzi?kuj? za porady. :papa:
    Pozdrawiam KW
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości