ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Czas adaptacji do szkieł progresywnych
  • DarekF099
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 grudnia 2006, 10:57
    Lokalizacja: Zgierz

    Czas adaptacji do szkieł progresywnych

    autor: DarekF099 » 29 grudnia 2006, 11:24

    Szanowni Pa?stwo. Mam k?opot polegaj?cy na trudno?ciach w przystosowaniu si? do szkie? progresywnych (OP -4,25 ADD+2, OL -4,75 ADD+2 fotochromowe :help: ). Szk?a s? poliw?glanowe firmy Essilor (koszt 810,- z? x2 - 1620,- ). W zasadzie wdzi?czny b?d? gdyby kto? podpowiedzia? mi o maksymalnym czasie przystosowania. Jak dot?d po paru godzinach u?ytkowania zmuszony jestem wraca? do szkie? poprzednich z powodu pieczenia i b??lu. Przy czym nowe szk?a progresywne s? jednocze?nie mocniejsze od poprzednich (by?o OP -3,25 , OL -3,75) i st?d trudno jest mi si? zorientowa? czy moje problemy s? wy??cznie spowodowane u?ytkowaniem szkie? typu progres. Jednak niniejszy list g???wnie pisz? aby uzyska? informacj? czy 10 dniowe u?ytkowanie (jak dotychczas z w/w problemami) jest dyskwalifikacj? dla u?ytkowania tych szkie?, czy te? nale?y kontynuowa? przyzwyczajanie si?? Pieczenie oczu ust?puje po ok. 1h u?ytkowania poprzednio noszonych szkie?. Serdecznie dzi?kuj? za ewentualn? odpowied?. Darek.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:01 przez DarekF099, łącznie zmieniany 1 raz.
    Darek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 grudnia 2006, 11:28

    gwarancja adaptacji producenta wynosi 30dni. Jezeli problemy beda wystepowac nadal to prosze udac sie w miejsce zakupu na kilka dni PRZED uplywem 30dniowego okresu gwarancji producenta.

    Kazda gwarancja adaptacji to nie tylko na slowo klienta. W takich przypadkach przyjezdza osoba z firmy, ktorej sa soczewki. Sprawdzana jest ponownie wada refrakcji oraz prawidlowosc montazu. Jezeli wszystkie te dwie kwestie sa poprawne, to wtedy nastepuje wymiana na soczewki dwuogniskowe lub dwa razy soczewki jednoogniskowe w ramach wspomnianej gwarancji adaptacji.
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 26 lutego 2007, 22:42

    Ale warto wr??ci? do zak?adu i poprosi? o sprawdzenie rozstawu ?renic i wysoko?ci monta?u...
    Tak dla pewno?ci ...


    Przy takich mocach wyst?puje du?e ryzyko powstania pryzmatu, przy niew?a?ciwym monta?u.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości