ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Dobór okularów
  • bi123
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 grudnia 2006, 16:33
    Lokalizacja: PuÂ?awy

    Dobór okularów

    autor: bi123 » 16 grudnia 2006, 17:36

    Mam 56 lat. Od kilku miesi?cy jestem po zabiegu usuni?cia za?my obu oczu i teraz widz? jaki kontrastowy i kolorowy jest ?wiat. Tym niemniej po zabiegu pojawi? si? niewielki astygmatyzm (wi?kszy w prawym oku). Ponadto ostatnie okulary (progresywne +1 do dali i +3 do bli?y), sta?y si? nieprzydatne.
    Wykona?em badanie u okulisty pod k?tem doboru okular??w. Okulista ustali? nast?puj?ce parametry:
    Do dali: O.P. cylinder -0,50 o? 90', O.L. cylinder -0,50 o? 90'
    Do bli?y: sfera +2,25 cylinder -0,50 o? 90', O.L. sfera +2,25, cylinder -0,50 o? 90'.
    Na podstawie tej recepty zakupi?em ju? okulary wykonane w wersji do dali stwierdzaj?c polepszenie ostro?ci widzenia powy?ej 2m (telewizja, samoch??d).
    Poniewa? pracuj? codziennie po 8 godzin z komputerem, chcia?bym wykona? dobre okulary korekcyjne do komputera z poszerzonym polem widzenia i antyrefleksem. Do chwili obecnej przej?ciowo u?ywam zwyk?ych okular??w +0,75 i taka moc zupe?nie mi wystarcza do dobrego widzenia tekstu z odleg?o?ci 50-60 cm. Jestem wi?c zaniepokojony, ?e tak du?a warto?? do bli?y (+2,25) nie b?dzie w?a?ciwa do pracy z monitorem. Owszem, na zwyk?ych okularach ?adnie si? z t? warto?ci? czyta pismo z odleg?o?ci max. 25-30 cm, ale nie dalej.
    Optyk, u kt??rego chcia?em okulary korekcyjne zam??wi? - zmniejszaj?c moc bli?y do +1,50 i zachowuj?c pozosta?e parametry - odes?a? mnie z powrotem do okulisty twierdz?c, ?e na w?asn? r?k? nie mo?na tego zmienia?. B?d? zapewne zmuszony do wykonania powt??rnego badania. Jestem jednak zdania, ?e badania te s? wykonywane zbyt powierzchownie (przyk?ad: nie uwzgl?dnienie r???nego stopnia astygmatyzmu, co lekko odczuwam i widz? na podstawie ju? wykonanych okular??w do dali).
    Jakich rad m??g?by si? spodziewa? od Pa?stwa? Czytam to forum i jestem pod wra?eniem fachowo?ci odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Janusz B.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:01 przez bi123, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 26 lutego 2007, 22:52

    Niechcia? bym wymienia? marek ale, jest kilka firm na rynku kt??re w swojej ofercie maja specjalne soczewki "progresywne" przeznaczone do pracy przy komputerze. Do zam??wienia takich soczewek wystarczy recepta z wad? wzroku + addycja i odleg?o?? pacjenta od monitora 1,3 lub 0,8 Nie jest wymagane zadne dodatkowe badanie, chociaz nie jestem pewien jak to wygl?da u pacj?ta po zabiegach operacyjnych.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości