ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Indeks 1.5 vs. 1.6, a zniekształcenia
  • michalp
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 lipca 2019, 23:18

    Indeks 1.5 vs. 1.6, a zniekształcenia

    autor: michalp » 11 lipca 2019, 23:41

    Dzień dobry,

    kupiłem oprawki, które korzystniej cenowo wychodziły, gdy zamówię wraz z nimi soczewki. Taka promocja :) Wybrałem najtańsze. Indeks 1.5, tylko antyrefleks, bez żadnych innych uszlachetnień. Chciałem soczewki Zeiss, a ten salon nie prowadził ich sprzedaży.

    Kilka dni później zamówiłem u innego optyka soczewki Zeiss, ale w indeksie 1.6. Wybór indeksu stąd, że od lat taki mam. Nawet nie rozważałem innego.

    Po założeniu nowych soczewek mam poczucie zmniejszania się obrazu, gdy patrzę oczami w dół. Dobrym przykładem jest zejście po schodach. Patrząc oczami w dół przy głowie prosto schody wydają mi się mniejsze / dalsze. Gdy głowę skieruję na dół jest ok.

    Przy indeksie 1.5 nie miałem tego zjawiska bądź było na tyle małe, że mi nie przeszkadzało. Grubość soczewek w tych oprawkach do zaakceptowania w indeksie 1.5.

    Moja wada: -2.5 cyl. -0.5, -3.25, cyl. -1.0. Oprawki pełne, wymiary ok. 5.50 cm na 4 cm. Soczewki sferyczne.

    Nie miałem okazji udać się do optyka, który wstawiał mi soczewki. U najbliższego porównałem montaż. Rozstaw źrenic w obu identyczna, jedynie wysokość optyczna w 1.6 jeat 3mm wyżej od soczewek 1.5.

    Czy różnica indeksu 1.5 a 1.6 może dawać takie objawy?
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości