ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Dopasowanie szkieł
  • Stilgar
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 czerwca 2019, 16:00

    Dopasowanie szkieł

    autor: Stilgar » 16 czerwca 2019, 16:22

    Dzień dobry,

    Po przeczytaniu paru wątków na tym forum, przeglądzie innych stron internetowych i mnogości ofert na rynku potrzebuję i proszę o Państwa pomoc w wyborze nowych szkieł do okularów korekcyjnych.

    Obecne okulary:
    OL -> 4,5
    OP -> 6 -> grubość szkła ~ 6mm
    OP jest po odwarstwieniu siatkówki i operacji opasywania i aktualnie pełni bardziej rolę "dekoracyjną" :P i pomocniczą.

    Recepta na nowe:
    OL -> -5,5
    OP -> -6
    OP -> Lekarz na badaniu stwierdził że nie ma dużej różnicy w widzeniu nawet przy -9 więc nie warto zmieniać.

    I teraz przeglądając internet natrafiłem na grafiki pokazujące grubość szkieł przy różnych wadach i zanim zorientowałem się że są to wartości podane dla szkieł o średnicy 65mm byłem już skłony zdecydować się na szkła z indeksem 1.74. Po zauważeniu tego faktu i sprawdzeniu grubości soczewki w tym temacie viewtopic.php?f=6&t=1169 doszedłem do wniosku że nie jest tak źle i mogę wziąć coś tańszego.

    Podsumowując:
    Obecna grubość szkieł mi nie przeszkadza. Okulary będą aktualnie moją jedyną parą i będę używane zarówno do pracy przy komputerze (>8h) jak i podczas jazdy samochodem czy codziennym życiu.

    I czy mogliby Państwo pomóc mi w wyborze optymalnego rozwiązania? Jaki typ szkieł, antyjakie refleksy, może jaka firma?
    Albo polecić salon optyczny w Warszawie albo napisać ogólne rady na co mam zwracać uwagę przy wyborze szkieł.

    Aktualnie jestem zainteresowany takimi ramkami Persol PO3211V 24, które wydają się bardziej "masywne".

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości