ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Przekładanie szkieł!
  • fejferka218
    Posty: 0
    Rejestracja: 30 października 2018, 10:07

    Przekładanie szkieł!

    autor: fejferka218 » 05 lutego 2019, 16:28

    Witajcie! Mam pytanie gdyż połamała mi się oprawka a szkła mam dopiero dwa miesiące.Oczywiście wstawione były w moją prawie nową oprawkę zamówioną drogą elektroniczną.Czy orientujecie się czy można dopasować oprawki do szkieł?Czy salony optyczne zajmują się tego typu sprawami?A jeżeli szkiełko jest większe to czy można coś zrobić i wpasować w inna oprawkę nie uszkadzają szkła? Pomóżcie!!!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Przekładanie szkieł!

    autor: optometrysta.pl » 06 lutego 2019, 08:53

    Nie zawsze, przeszlifowanie wiąże się z kilkoma apektami
    - mniejsza oprawa aby zmieściła się dotychczasowa soczewka - co czasami ze względów estetycznych może stanowić problem "za małej oprawy
    - zachowanie parametrów montażowych (wysokości i rozstawu) co również może stanowić problem

    Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie takich samych opraw aby bez inwazyjnie przełożyć soczewki lub zamówić uszkodzoną część - czyli zwrócić się do sprzedawcy w miejscu zakupu.
  • fejferka218
    Posty: 0
    Rejestracja: 30 października 2018, 10:07

    Re: Przekładanie szkieł!

    autor: fejferka218 » 13 lutego 2019, 09:48

    Tak,fajnie by było zwrócić się do sprzedawcy po nowe oprawy ale takich już nie ma gdyż jak wspomniałam kupowałam je drogą elektroniczną niestety były tylko pojedyncze sztuki:( I co ja mam teraz zrobić?
  • vvindu
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 lutego 2019, 07:17

    Re: Przekładanie szkieł!

    autor: vvindu » 28 lutego 2019, 07:10

    Uczyć się na błędach i ponosić konsekwencje. Okulary to wyrób medyczny. Co za tym wszystkim idzie powinny być od początku do końca wykonywane u profesjonalisty, który mając zaplecze jest w stanie pomóc w takich sytuacjach chociażby serwisem części zamiennych albo inaczej np inna oprawą często po kosztach lub w ramach gwarancji mimo ze było to uszkodzenie mechaniczne. To trochę jak z butami narciarskimi. W sklepie stacjonarnym są może trochę drożej niż w Internecie ale jak np. Przychodzi do bootfittingu to on jest w przypadku tych pierwszych w cenie a do nie swoich trzeba płacić i suma summarum wychodzi się na tym gorzej.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości