ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Nowe okulary problem
  • Jan.Niziurski
    Posty: 0
    Rejestracja: 25 listopada 2018, 17:11

    Nowe okulary problem

    autor: Jan.Niziurski » 26 listopada 2018, 19:29

    Witam, zacznę może od tego, że przez 5 lat nosiłem plastikowe okulary o rozstawie źrenic 60. Ostatnio zdecydowałem się na zakup nowych oprawek. Moce szkieł są takie same, natomiast mój nowy rozstaw źrenic to 63. Po założeniu nowych okularów odczuwam duży doskomfort. Widzę tak samo wyraźnie jak w starych jednak moje oczy bolą. Na początku chodziłem w nich tydzień jednak nie dałem rady i przeszedłem z powrotem na stare. Sprawdziłem u innego optyka czy wszystko jest okay. Wyszło, że wszystko jest w jak w najlepszym prządku. Chodzę w nowych okularach 7 dni jednak odczuwam duży dyskomfort, ból oczu takie jakby napięcie po włożeniu okularów. Dodam, żs nowe oprawki są metalowe. Moce szkieł to L -1.25 P -1.75 -0.5 . Kiedy zakładam stare nie odczuwam bólu. Wydałem dużo pieniędzy na znalezienie rozwiązania jednak nadal nie widzę końca problemu. Czy ktoś może pomóc?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Nowe okulary problem

    autor: optometrysta.pl » 28 listopada 2018, 08:56

    Udać się do salonu gdzie były kupione i wyjaśnić swój problem. Zapewne skończy się wymianą soczewek na koszt salonu
  • Jan.Niziurski
    Posty: 0
    Rejestracja: 25 listopada 2018, 17:11

    Re: Nowe okulary problem

    autor: Jan.Niziurski » 28 listopada 2018, 12:31

    Dziękuję za odpowiedź, Byłem, już u 2 optyków i stwierdzono, że w nowych okularach nie ma błędu. Czy jeśli w staruch okularach mam takie same moce a inny rozstaw to może powinienem zrobić taki sam rzostaw jak w starych? Zaznaczam, że w nowych okularach rzostaw jest poprawny ( taki jaki mi wielokrotnie zmierzono). Mam jeszcze jedno pytanie, czy kształt oprawki ma tu jakiekolwiek znaczenie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Nowe okulary problem

    autor: optometrysta.pl » 29 listopada 2018, 08:49

    Może nie być błędu wg aktualnego pomiaru a wykonaniem pomiarów (skoro pomiary wykonywały osoby nie związane z miejscem zakupu i to potwierdziły). Nie wiadomo jak to było podczas pierwszych okularów czy ktoś zamontował soczewki zbyt "ciasno" (mniejsze PD) czy może przepisał z recepty i nastąpiła adaptacja. Trudno wskazać.
    Nie mniej jeżeli jest problem z adaptacją to wykonanie na "stare" PD prawdopodobnie rozwiąże problem - może warto sprawdzić w gabinecie, gdzie był wykonywany pomiar w kasecie próbnej.

    Wielkość oprawek nie ma większego znaczenia - są przy większych inne warunki przy patrzeniu peryferyjnym (skrajnym bokiem lub dołem - dochodzi efekt pryzmatyczny) - przy takich wartościach nie powinien on być dokuczliwy.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości