ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.
  • fmgracz
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 lipca 2018, 23:14

    Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: fmgracz » 28 września 2018, 19:37

    Witam.
    Mam sporą wadę wzroku +4,25 na jedno i +4,00 na drugie oko. Na co dzień używam dwie pary okularów. Pierwsze noszę do pracy. Jest to praca fizyczna, więc zakładam do niej tańsze oprawki z tańszymi szkłami , gdyż o uszkodzenie okularów w mojej pracy nie trudno. Po pracy zakładam okulary z szkłami maksymalnie wycieniowanymi, utwardzonymi i z antyrefleksem. Mam tylko pytanie. Czy takie codzienne zmienianie okularów z tanimi, grubymi szkłami na okulary z cienkimi szkłami i z wszystkimi "bajerami" może mieć jakiś negatywny wpływ na wzrok? Zdrowy rozsądek mówi, że skoro obydwie pary okularów zostały zamówione na tę samą receptę, to powinno być wszystko ok, ale wolę się upewnić u specjalistów.
    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: optometrysta.pl » 28 września 2018, 22:27

    Spokojnie można tak korzystać
    Bardzo dobrze, że korzystasz z dwóch par okularów, gdy jedne mogą się zniszczyć lub wystawione są na większe ryzyko ich uszkodzenia!
    Każdy okularnik u którego jest utrudnione funkcjonowanie bez okularów powinien posiadać zapasową parę. Nie zawsze jest możliwość pomocy / naprawy ewentualnej "na poczekaniu" - zatem jest to jak najbardziej właściwe podejście.

    :ok:
  • fmgracz
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 lipca 2018, 23:14

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: fmgracz » 30 września 2018, 20:22

    To wspaniale ;)
    Dzięki za fachową opinię :)
  • 810Karolcia
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 października 2018, 10:39

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: 810Karolcia » 09 października 2018, 10:51

    Ja w sumie mam już 4 pary okularów-dwie do czytania i dwie do chodzenia w tym jedne z fotochromem. Wiem,wiem może to przesada ale ja uwielbiam okulary. a teraz zastanawiam się nad okularami typowymi do komputera. Może bardziej ciągnie mnie do sprawdzenia czy to co o nich piszą to prawda ale jak sie sprawdza to na pewno się przydadzą. Prawda?
  • Sijka00
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 października 2018, 12:56

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: Sijka00 » 22 października 2018, 13:03

    Co do tych okularów do komputera to możesz z lekkim serce zamawiać bo ja sam osobiście je sprawdziłem i a nich korzystam.Sam mam kilka par okularów gdyż jest ze mnie straszna gapa i często je gdzieś zapodziewam-oczywiście pózniej sie znajdują.Ale ja też mam sporą wadę i bez okularów ani rusz,wiec wolę miec ich kilka i być przygotowanym na takie sytuacje.
  • Fokus1
    Posty: 0
    Rejestracja: 06 maja 2018, 12:54

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: Fokus1 » 22 października 2018, 20:33

    Cholerka po 4 pary a ja jednej nie moge zrobic ..... Planuje zakup na portalu A bo w sklepie 400zl drożej za oprawki. Wezmę chyba z 10 par do przymiarki bo jakie jest wyjscie ?? Swoją drogą, zeby na oprawkach Rey-ban była różnica 450 zł to juz w [nazwa regulamin] przesadzają.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Sijka00
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 października 2018, 12:56

    Re: Dwie pary okularów - jedne do pracy, drugie w domu. Pytanie.

    autor: Sijka00 » 23 października 2018, 11:18

    Owszem drożej może nie aż tak makabrycznie jak piszesz ale kupując w salonie masz:
    -dopasowane
    -pełną gwarancję usługi
    -jakość wykonanej usługi
    -pobrane parametry chociażby rozstaw zrenic (mimo że mam na recepcie w salonie okulistycznym jeszcze raz mi go robią)
    -nie każdy salon chce wstawiać we własne oprawki szkła a jeżeli już to musisz mieć świadomość ,że przy montażu szkieł oprawka może sie uszkodzić.
    -no i nie masz podróby firmy tylko oryginał co przy dłuższym noszeniu da się odczuć!
    Ale to twój wybór.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości