ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Progresywne czy rekajsacyjne
  • Sylwia74
    Posty: 0
    Rejestracja: 31 sierpnia 2018, 20:43

    Progresywne czy rekajsacyjne

    autor: Sylwia74 » 31 sierpnia 2018, 21:02

    Witam.
    Potrzebuję porady. Byłam dziś u optyka żeby wymienić szkła na mocniejsze. Polecili mi szkła relaksacyjne Hoya, a właściwie jedna pani relaksacyjne, druga upierała się na progresywne. Dodatkowo miały problem z rodzajem tych relaksacyjnych. Ostatecznie nie zamówiłam okularów bo obie zgodnie zaleciły wizytę u okulisty w ich gabinecie.
    Recepta to:
    do dali
    op. +1,75
    ol +1.25
    do bliży
    op. +2.75
    ol. +2.25

    z AR PD62mm
    Do tej pory miałam szkła relaksacyjne. Moje pytanie, które będą lepsze? Progresywne czy relaksacyjne?
    Dziękuję za pomoc.
  • Tyc
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 września 2018, 08:29

    Re: Progresywne czy rekajsacyjne

    autor: Tyc » 01 września 2018, 08:38

    Myślę, że i jedne i drugie przy tych mocach będą w porządku. Relaksacyjne pewnie wyjdą taniej. Te szkła różnią się trochę konstrukcją (chociaż zasada działania jest ta sama), docelowo pewnie będzie Pani nosić progresy, więc przejście na szkła progresywne póki dodatek do bliży jest nieduży może trochę ułatwić adaptację do nowych szkieł w przyszłości.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Progresywne czy rekajsacyjne

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2018, 09:55

    dokładnie, soczewki tzw "relaksacyjne" posiadają wsparcie akomodacji w niewielkim zakresie, acz kolwiek np. w firmie Hoya zyskały SyncIII oraz wersja indywidualizowana SyncIIIi wsparcie do 1.3pdtr. Ale oczywiście wiele firm posiada takowe soczewki w swojej ofercie - jednak wsparcie mają różne i tu należałoby ustalić wszystko już w miejscu zakupu.

    Dla początkujących osób wymagających niewielkiego wsparcia jest to dobry produkt na start i wejście przyszłościowo w soczewki progrersywne.
  • emil35
    Posty: 0
    Rejestracja: 03 września 2018, 13:22

    Re: Progresywne czy rekajsacyjne

    autor: emil35 » 03 września 2018, 13:34

    Cześć muszę powiedzieć,że kiedyś tez nosiłem szkła relaksacyjne jak miałem małą wadę wzroku. Niestety z roku na rok to się pogłębiało i przeszedłem na szkła progresywne i jestem bardzo zadowolony. Zero dyskomfortu,zero czasu na adaptację. Założyłem i chodzę do dziś dnia. Lepszego rozwiązania dla siebie nie widzę.Na pewno w jakiejś mierze jest to spowodowane tym,że nosiłem wcześniej szkła relaksacyjne i już się przyzwyczaiłem. Jest jeszcze jedno super rozwiązanie,które czasami stosuję a mianowicie progresywne soczewki kontaktowe. Rewelacja, czego to ludzie nie wymyślą :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Progresywne czy rekajsacyjne

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2018, 13:43

    Dodam, że w okulary progresywne łatwiej "wejść" gdy różnica pomiędzy dalą a bliżą jest w miarę niewielka (addycja w zakresie do 1.25-1.50 dptr) niż przekładać to gdy dodatek wyniesie np. >2.50dptr wtedy przy tej samej konstrukcji soczewki zawężają nam się strefy bliży oraz przejście jest bardziej dynamiczne.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości