ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?
  • Koralik
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 20:05

    Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?

    autor: Koralik » 28 sierpnia 2018, 20:16

    Witam wszystkich forumowiczów na wstępie.

    Odebrałem w poniedziałek nowe okulary i niestety mam z nimi OLBRZYMI problem.
    Zacznę jednak od kilku słów wyjaśnienia okulary noszę od ponad 20 lat, wymieniam okulary średnio co trzy max pięć lat.
    Do tej pory unikałem okularów z różnymi powłokami ze względu na moją pracę i fakt że bardzo często mam zabrudzone szkła tak że muszę użyć mocnych detergentów lub nawet acetonu by usunąć z nich resztki farb i różnych mas.

    Jednak ostatnimi czasy pojawił się problem z jadzą w nocy i dużym silnym zmęczeniem oczu, zamówiłem więc szkła z antyrefleksem dedykowane dla kierowców.

    Efekt jest jak dla mnie KATASTROFALNY w dzień w wewnętrznej stronie okularów odbija się "cały świat" czuję się jakbym miał lusterka wsteczne w okularach z tym że obraz w nich pojawiający się ma pomarańczową barwę.

    Tu pojawia się moje pytanie czy istnieje możliwość usunięcia tej powłoki z wewnętrznej strony okularów?
    Tak by nie uszkodzić szkieł i nie spowodować problemów, czy jedyne wyjście to zakup kolejnych szkieł?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?

    autor: optometrysta.pl » 29 sierpnia 2018, 09:25

    powłoka antyrefleksyjna podczas procesu produkcji "wnika" w soczewkę - zatem nie stanowi ona czegoś w rodzaju "warstwy wierzchniej" a do tego powłoka jest zintegrowana zatem jej właściwości są wynikiem połączenia a nie "konkretnej" warstwy.
  • Koralik
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 20:05

    Re: Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?

    autor: Koralik » 29 sierpnia 2018, 09:48

    Dziękuję za odpowiedz, niestety nie jest to dobra informacja dla mnie oznacza kolejne 600-800zł na szkła. :sad:
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?

    autor: mexx » 29 sierpnia 2018, 14:21

    Moim zdaniem to nie tak. Te 600-800 zł to powinien być problem tego, który polecił soczewki z takim antyrefleksem. Antyrefleks nakładany jest po to, aby nie było odbić od powierzchni! Utarło się kiedyś powiedzenie, ze antyrefleks powoduje, że światła samochodów mniej oślepiają. Oczywiście chodziło o światła samochodów jadących z tyłu, które odbijały się od tylnej powierzchni i stąd szczególnie na tej drugiej powierzchni antyrefleks był korzystny. Tymczasem tutaj odbicie jest większe – jak rozumiem – niż na soczewkach bez powłoki antyrefleksyjnej. Coś jest nie tak i jest to problem optyka, a nie Pana. Domyślam się co jest powodem, ale niech sobie optyk pogłówkuje trochę. Zainteresowanych tematem z pewnością ciekawiłoby jakie to soczewki, firma, moc, jaka powłoka?
  • Koralik
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 20:05

    Re: Powłoka antyrefleksyjna jak ją usunąć?

    autor: Koralik » 29 sierpnia 2018, 15:05

    Niestety nie jestem w stanie udzielić dokładnej odpowiedzi ponieważ dziś odwiozłem okulary do optyka z reklamacją, ponieważ nie jestem w stanie przyzwyczaić się do widzenia w przód i w kolorach pomarańczowych do tyłu.

    Soczewki to wyrób firmy Essilor dedykowane dla osób kierujących samochodem są idealnie przejrzyste ale mają bardzo mocna powłokę przypominającą lustrzaną (widoczną przy poruszaniu okularami) z zewnątrz i niestety wewnątrz.

    Moja wada to -4,25 i cylinder -1 na drugim oku -3,75 i cylinder 0,75 mam nadzeję że dobrze to zapisałem oddając okulary oddałem wraz z nimi dokumenty i opakowania po szkłach więc do momentu odbioru nie jestem w stanie napisać nic więcej.

    Mogę jeszcze podać cenę tych szkieł mowa o cenie wyjściowej 478zl za sztukę.

    Optyk stwierdził że problemem mogą być oprawki znacznie większe od poprzednich a co za tym idzie większa powierzchnia szkieł.

    Moim zdaniem problem tkwi w powłoce która jest od wewnątrz nie jestem wstanie uwierzyć że są osoby którym nie przeszkadza to że widzą własne policzki w odbiciu i to co się dzieje za name a dokładniej po na godzinie 8 lub 16.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości