ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Okrągłe szkła - problem z przyzwyczajeniem się?
  • fmgracz
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 lipca 2018, 23:14

    Okrągłe szkła - problem z przyzwyczajeniem się?

    autor: fmgracz » 29 lipca 2018, 23:27

    Witam.
    Jakiś czas temu postanowiłem wyjść naprzeciw najnowszym trendom i zakupiłem oprawki z okrągłymi szkłami. Do tej pory nosiłem tylko prostokątne. Wadę wzroku mam dość sporą bo jest to 4.25 na jedno oko i 4.00 na drugie. Oprawki świetnie leżą, szkła są cieniutkie, cieńsze od prostokątnych, mimo że wszystkie parametry są takie same. Mam tylko jeden zasadniczy problem. Noszę je już od kilku dni, maksymalnie 2 godziny dziennie i mam wrażenie, że gorzej w nich widzę. Gdy ubieram z powrotem swoje poprzednie prostokątne oprawki o tych samych parametrach znów widzę idealnie. Czy to kwestia przyzwyczajenia się do okrągłych szkieł? Proszę o opinie.
    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Okrągłe szkła - problem z przyzwyczajeniem się?

    autor: optometrysta.pl » 30 lipca 2018, 09:36

    porównałbym montaż jednych z drugimi... wysokość montażową oraz rozstaw źrenic czy tutaj nie ma różnic, zwłaszcza przy rozstawie w porównaniu do poprzednich okularów.

    ps. wartości soczewek okularowych mają określenie +/- (nie ma domyślności, że bez znaku to +) ;-)
  • fmgracz
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 lipca 2018, 23:14

    Re: Okrągłe szkła - problem z przyzwyczajeniem się?

    autor: fmgracz » 05 sierpnia 2018, 12:22

    LEMUR pisze: 30 lipca 2018, 09:36 porównałbym montaż jednych z drugimi... wysokość montażową oraz rozstaw źrenic czy tutaj nie ma różnic, zwłaszcza przy rozstawie w porównaniu do poprzednich okularów.

    ps. wartości soczewek okularowych mają określenie +/- (nie ma domyślności, że bez znaku to +) ;-)
    Myślę, że była to kwestia przyzwyczajenia się, bo już widzę lepiej w nich, ale przy najbliższej okazji poproszę optyka, aby dla pewności sprawdził te parametry.
    Pozdrawiam.
  • WojtekCzek
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 maja 2018, 13:10

    Re: Okrągłe szkła - problem z przyzwyczajeniem się?

    autor: WojtekCzek » 06 września 2018, 13:34

    Ja zamówiłem sobie również szkła do oprawek okrągłych typu ''Harry Potter" i widzę w nie nich elegancko.Nawet lepiej niż we wcześniejszych bo przynajmniej nie widzę ramek.I powiem,że nie miałem żadnego problemu odkąd je noszę.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości