ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
okulary przed zabiegiem
  • Jakub82
    Forumowicz
    Forumowicz

okulary przed zabiegiem

autor: Jakub82 » 02 lipca 2018, 11:33

Cześć wszystkim bo sporo tu tematów ale ja potrzebuję porady dla mamy,która była u okulisty i dostała skierowanie na okulary oraz na zabieg ale nie zaćmy ani jaskry tylko coś tam w oku żle funkcjonuje......nie wiem dokładnie o co chodzi bo i pismo maja swoje lekarskie trudne do rozczytania. w każdym bądz razie ma mieć zabieg za jakieś 40 dni po którym wada wzroku może się zmienić(tak powiedziała okulistka bo mimo wszystko jest to ingerencja na oko).Moje pytanie po co wyrabiać okulary na 40 dni skoro to może ulec zmianie? Po co wystawia się takie zlecenia? A może ja nic nie rozumiem i trzeba je wyrobić?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Kontakt:

Re: okulary przed zabiegiem

autor: optometrysta.pl » 02 lipca 2018, 14:00

Trudno powiedzieć. Ale może warto jeżeli posiada aktualne okulary zajrzeć do jakiegoś salonu optycznego aby porównać wartości i sprawdzić czy znacznie coś się zmieni (lecz to powinno zostać zrobione w gabinecie) Z drugiej strony są osoby mniej lub bardziej aktywne a tym samym różnie korzystające z okularów. Jeden wytrzyma wspomniane 40 dni, drugi nie. Może wystarczy wymienić jedną soczewkę w okularach skoro zabieg na jedno oko?
    Nie, nie trzeba wykonywać od razu zakupu okularów, recepty nie mają terminu ważności.

Porozmawiaj z mamą na ile są jej niezbędne, porozmawiajcie w salonie gdzie wykonujecie okulary.
  • Jakub82
    Forumowicz
    Forumowicz

autor: Jakub82 » 03 lipca 2018, 12:22

Dzięki wielkie za tak szybką odp. Mamie nie zmieniła się wada starych okularów a receptą teraz wypisaną. Pani w salonie powiedziała,że możemy zrobić nowe takie same,poczekać po zabiegu lub tez skoro wada może się zmienić warto po zabiegu jeszcze raz ją sprawdzić.I tak właśnie zrobimy. Dzięki jeszcze raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Kontakt:

autor: optometrysta.pl » 03 lipca 2018, 12:39

OK. W takim razie sytuacja klarowna.
    Pamiętajcie, aby po zabiegu wykonać ponownie badanie wzroku celem sprawdzenia i wtedy zróbcie nowe okulary.
  • Jakub82
    Forumowicz
    Forumowicz

autor: Jakub82 » 24 sierpnia 2018, 09:44

Hey. Chciałem tylko powiedzieć,że mama jest po zabiegu i wada zmieniła się tylko trochę i to na jedno oko.Więc cieszę się,że poczekaliśmy i teraz możemy spokojnie wyrobić okulary. Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Kontakt:

autor: optometrysta.pl » 24 sierpnia 2018, 09:46

Super, dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1