ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami
  • miklo
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 lipca 2018, 10:37

    Problem z soczewkami

    autor: miklo » 01 lipca 2018, 11:00

    Witam wszystkich jako iż jest to mój debiut.

    Mam dość uporczywy problem z soczewkami JZO.
    Na kopertce są następujące informacje:
    Soczewka okularowa organiczna jednoogniskowa bezbarwna utwardzana z powłoką antyrefleksyjną hydrofobową i oleofobową IZOPLAST 150 M IDEAL UV E-SPF 10
    dalej są informacje o mojej wadzie, chyba nieistotne przy moim problemie.

    Otóż trzeci raz w ciągu dwóch ostatnich miesięcy na soczewkach pojawiają się mikro rysy / pęknięcia widoczne tylko pod pewnym kątem a patrząc przez nie objawiają się delikatną mgiełką co jest dość upierdliwe. Soczewki za każdym razem po zauważeniu przeze mnie tego problemu są reklamowane, reklamacja uznana ale za każdym razem muszę czekać 4 tygodnie na wymianę. W sumie nowe okulary ponosiłem ledwie kilka dni. Udało mi się zrobić zdjęcie tych rysek zanim w tygodniu zaniosę je ZNOWU do reklamacji:

    Obrazek

    Soczewki czyszczę tylko dołączoną ściereczką i płynem, nie traktuję narażam ich na wysoką temperaturę, generalnie zawsze dbam o swoje okulary tym bardziej, że tanie nie były.
    Z czego może to wszystko wynikać?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z soczewkami

    autor: optometrysta.pl » 02 lipca 2018, 09:52

    Faktycznie dziwnie, ale jeżeli pojawiają się w centrum to może to wynikać z "docisku" automatu u optyka. Produkt ogólnie dobry i rzadko zdarzają się takie problemy w tak krótkim czasie.
  • miklo
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 lipca 2018, 10:37

    Re: Problem z soczewkami

    autor: miklo » 02 lipca 2018, 16:01

    Dzięki!
    Wcześniejsze pojawiały się biegnąc od mostka w stronę środka i były na 99% spowodowanie próbą prostowania oprawek czymś do nagrzewania (oprawki z ultemu :shock: ).
    Teraz jest o tyle dziwne, że pojawiły się w centrum tylko jednej soczewki. Dałbym głowę, że przy odbiorze ich nie było a nie miałem możliwości narazić szkieł na wysoką temperaturę więc mogłyby powstać od jakichś naprężeń oprawek?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z soczewkami

    autor: optometrysta.pl » 02 lipca 2018, 16:03

    ok, od podgrzewania a wynikając z "przegrzania" problemy z powłoką również mogą się pojawić.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości